26 чудових ідей клумб, без яких вашому двору буде сумно

Наш передній двір – це перша можливість справити враження на ваш будинок. Це перше, що хтось побачить, коли прийде в гості, і, ймовірно, останнє, що вони побачать, коли підуть. Отже, ваше подвір’я заслуговує стільки ж часу та уваги, скільки внутрішня частина вашого будинку.

На щастя, озеленити ваше подвір’я не так складно, як обставити будинок, принаймні, це не обов’язково. Посадіть лише кілька клумб і інвестуйте в гарні рослини, і ви будете на шляху до чудового двору.

Щоб допомогти вам побачити, наскільки простим може бути озеленення переднього двору , ми зібрали кілька найкреативніших ідей клумб у передньому дворі , які тільки могли знайти. Ці розумні ідеї допоможуть вам максимально використати свій простір, і їх чудово легко відтворити вдома.

01з 26

Прикрасьте доріжку квітами

Не знаєте, де поставити клумбу? Використовуйте структурні елементи у своєму дворі як відправну точку. Посадивши клумбу вздовж тротуару, доріжки або огорожі, ви можете додати зелені та кольору, який буде природним у вашому дворі.

02з 26

Нехай квіти поповзуть по ваші стіни

Порослі виноградною лозою стіни є одним із найкрасивіших місць навколо. А стіни, вкриті квітучою лозою? Ну, вони навіть гарніші. Щоб відтворити зовнішній вигляд, заповніть грядки повзучими рослинами, і дозвольте їм лазити по ваших стінах. Формуйте ліани, щоб звільнити вікна та двері, і обрізайте їх, щоб тримати їх під контролем.

03з 26

Поєднуйте високі квіти з маленькими деревами

Один простий спосіб створити привабливі клумби? Поєднуйте маленькі рослини з великими. Існують класичні способи зробити це, наприклад, посадити низькорослі квіти поруч з високими деревами. Але є також грайливі способи зробити це, наприклад, посадити високі квіти поруч із низькорослими деревами.

Обидва методи створюють гарні клумби, але, перевертаючи очікування, другий метод створює клумби, які є водночас гарними та грайливими.

04з 26

Замініть мульчу на каміння

Мульча не завжди є найкращим варіантом для клумб. Якщо ви живете в жаркому місці або ваші грядки погано дренують воду, ваші рослини можуть віддати перевагу камінню, ніж землі чи мульчі. Звичайно, своп не працюватиме в усіх ситуаціях, але це вражаючий вибір, коли це має сенс.

05з 26

Додайте яскравості за допомогою гортензій

Кущі квітів можуть додати барвистості вашому подвір’ю. Але гортензії – це особливо цікавий вибір. чому Колір гортензії визначається рН вашого ґрунту: більш кислий ґрунт створює синіші гортензії, а більш основний ґрунт створює більш рожеві гортензії. Тож, де б ви не посадили квіти, вас чекає дивовижна яскравість кольорів.

06з 26

Побудуйте сади на своїх стінах

Стіна може здатися дивним місцем для клумби. Але якщо у вас низька трав’яна ділянка, а стіна достатньо широка, щоб розмістити сад, ви можете побудувати грядку на цій стіні, щоб звільнити місце для квітів і ліан.

07з 26

Комбінуйте свої рослини

Квіти — це не єдине, що варто садити на клумбах. Кущі, трави та дерева є іншими чудовими варіантами. А чергуючи лише кілька різних рослин, ви можете додати текстури своїм грядкам, зберігаючи на них порядок.

08з 26

Додайте кімнатні квіти на свій внутрішній дворик

Якщо на вашому дворі немає трави, вам не пощастило. Взявши велику кашпо і заповнивши її квітучими рослинами, ви можете створити клумбу, яка буде конкурувати з більш традиційними садами.

09з 26

Грайте з негативним простором

Спокусливо заповнити кожен сантиметр вашої клумби рослинами. Але залиште трохи ґрунту видимим. Охоплюючи негативний простір і даючи своїм рослинам простір для дихання, ви можете привернути більше уваги до кожної квітки, яку ви посадили.

10з 26

Дотримуйтеся лише одного кольору квітки

Один простий спосіб переконатися, що ваші клумби виглядають чудово? Вибирайте лише один колір квітки. Упорядкувавши свою палітру, ви можете змішувати й поєднувати безліч рослин, утримуючи свої клумби в порядку. 

11з 26

Заповніть грядки рядами

Існує багато способів оформлення клумби. Але один простий підхід – посадити клумбу рядами. Працюйте від задньої до передньої частини, розміщуючи найвищі рослини в задньому ряду, а найнижчі – у першому. За допомогою цього методу ви можете упорядкувати свої грядки та переконатися, що все, що ви посадили, видно.

12з 26

Запасіться квітучими кущами

Щоб заповнити велику клумбу, потрібно багато квітів, а кущів – лише жменька. Доповніть свої класичні квіти розлогими кущами або повністю відмовтеся від квітів і заповніть грядки квітучими кущами.

13з 26

Зробіть заяву клумбами незвичайної форми

Більшість клумб мають витончену прямокутну форму або органічно вигнуті. Але ваші клумби не повинні відповідати цій нормі. Висаджуючи клумби, схожі на паралелограми, трапеції або навіть кола, ви можете зробити несподіване враження на своєму подвір’ї.

14з 26

Посадіть маленькі квіти вздовж свого патіо

Клумба не обов’язково має бути великою, щоб справляти враження. Облаштувавши патіо вузькою клумбою, ви можете звільнити місце для гарних рослин, не жертвуючи дорогоцінним простором газону.

15з 26

Додайте конфіденційності з ландшафтним дизайном

Заповнюючи клумби, враховуйте, що потрібно вашому простору. Низькорослі рослини відкриють ваше подвір’я, а високі створять усамітнення.

Якщо ваше патіо здається занадто відкритим, заповніть ліжко поруч із ним квітучими кущами та деревами. Ці рослини, вищі за середні, діятимуть як органічна стіна, створюючи приватність, якої ви прагнете.

16з 26

Верхній пагорб із терасовими грядками

Пагорби – складні місця для клумб. Але терасуючи схил, ви можете створити низку сходинок для своїх клумб. Такий підхід вимагає значного озеленення, але він може перетворити пагорб на притулок для клумб і полегшити доступ до рослин, коли наступного разу їх потрібно буде полити

17з 26

Нехай квіти визирають з-за ваших стін

Якщо ваш будинок оточений парканом або стіною, клумби можуть здатися втраченою справою. Якщо їх ніхто не бачить з вулиці, який сенс? Але віддаючи перевагу високим рослинам, які визирають із-за ваших стін, ви можете запропонувати зручне для тротуару уявлення про ваші клумби, що змусить відвідувачів захотіти побачити більше.

18з 26

Робіть все на асиметрії

Фасад вашого будинку, ймовірно, не симетричний, тому немає потреби в клумбах. Фактично, ви можете використовувати асиметричні клумби, щоб доповнити фасад вашого будинку, створюючи баланс там, де це вкрай необхідно.

19з 26

Зачепіть кілька квітучих ліан

Більшість клумб мають задану ширину і довжину. Але мало хто має встановлену висоту. І цим третім виміром варто скористатися. Посадивши квітучі ліани, ви можете збільшити свої грядки у висоту. Просто переконайтеся, що ліани мають поверхню, на яку можна піднятися, інакше вони заповзуть на ваш газон.

20з 26

Нехай ваші сади переливаються

Доглянуті клумби виходять ідеально красивими. Але переповнені клумби? Вони з казок. Якщо ви обробляєте трохи джунглів у своєму дворі, нехай ваші клумби стануть недоглянутими. Ви ж не хочете, щоб їх заповнили бур’яни чи шкідники. Але яка шкода дозволити їм пролитися у ваш двір?

21з 26

Обраміть свої двері клумбами

Зробіть вхід у свій дім ще величнішим, обрамивши його клумбами. Це легко зробити на стандартній веранді: посадіть квіткові клумби в горщиках і пригородіть ними вхідні двері. І якщо ваші вхідні ворота обмежені стінами або парканами, розташуйте квіткові клумби на цих конструкціях: повісьте квіткові ящики над своїми парканами або створіть грядки на стінах.

22з 26

Залиште опале листя там, де вони є

Пелюстки квітів настільки жадані, що ми купуємо їх на весілля та романтичні вечори. Але коли вони природним чином з’являються у нас у дворах, ми їх викидаємо. Це має сенс у бездоганно доглянутих ліжках. Але, оскільки житлові ліжка часто мають домашній вигляд, опале пелюстки можуть додати їх краси, а не погіршити її.

23з 26

Інвестуйте в кілька квітучих дерев

Якщо ви віддаєте перевагу клумбам, які можна заповнити й забути про них, подумайте про обмін квітів на квітучі дерева. Оскільки дерева настільки міцні, вони не вимагають особливого догляду чи догляду. І вам не доведеться пам’ятати про їх пересадку щороку.

24з 26

Посадіть сади в несподіваних місцях

Існують очевидні місця для розміщення клумб, наприклад, уздовж внутрішніх двориків, доріжок і фасаду вашого будинку. Але це не єдині ваші варіанти. Висаджуючи грядки в місцях, які інакше не використовуються, наприклад біля сходів або в кутку огорожі, ви можете дивовижно освітлити свій двір і зекономити простір.

25з 26

Зробіть огорожу зі своїх клумб

Квіткові клумби — це не лише естетика, але й конструкція. Тож ви можете використовувати їх для створення архітектурних елементів, таких як огорожі та стіни. Замість того, щоб обшивати зовнішні сходи двома металевими перилами, облаштуйте одну сторону металевими перилами, а іншу — високими квітучими рослинами. Цей несподіваний вибір створить затишок на ваших сходах, створюючи гармонію між рукотворними та природними елементами у вашому дворі.

26з 26

Висаджуйте квіти з перервами

Якщо акуратність і порядок не є вашим стилем, підходьте до ваших клумб невимушено. Посадіть тут квіти, там кущ, а там дерева — і залиште межі ваших клумб невизначеними. Цей безтурботний підхід не для любителів акуратних, доглянутих ліжок. Але це чудовий варіант для тих, хто хоче квітучий двір без суєти традиційного озеленення.

Прокрутка до верху