вертикальная клумба

Вертикальна клумба. Що це і як зробити самому

Крім піднятої клумби існує ще один вид модульного квітника – це вертикальна клумба.

Існує думка, що для її створення потрібна майстерність і вона є вершиною клумбового мистецтва. Насправді все не так складно, тому що вертикальна клумба має багато підтипів. Але про це трохи згодом.

Точніше дати визначення вертикальній клумбі можна так: це тривимірний квітник, розташований вертикально, чия висота сильно перевищує ширину.

Такі клумби можуть бути виконані у вигляді вази, геометричної фігури, тварини або казкового персонажа. Також ця клумба може стати чудовим функціональним елементом. Так, вона часто використовується для зонування ділянки за допомогою альтанок, садових арок та пергол.

вертикальна клумба3

Одним із найпопулярніших видів вертикальної клумби є конструкція із чаш, розташованих один над одним. Такі споруди можна зустріти біля входу до парку або культурного закладу, на площі, у парках розваг – загалом, у місцях великих скупчень людей, т.к. така клумба дуже ефектна.

вертикальна клумба2

Стіну будинку або паркан можна прикрасити за допомогою такого своєрідного квітника. Для цього є багато способів. Візьмемо найдоступніший. Прикріпіть до стіни пластикові пляшки в «лежачому стані», попередньо вирізавши в них отвори, і посадіть в них кучеряві рослини. Так, спочатку вигляд буде не найпривабливішим, але коли рослини добре розростуться, все буде виглядати як суцільно квітуча зелена жива стіна.

вертикальна клумба1

Вертикальна клумба дозволяє значно заощадити місце на вашій ділянці.

вертикальна клумба4

Також це дуже креативний та оригінальний хід: чомусь далеко не кожен садівник має створення такої клумби у своєму послужному списку, а варто було б. Тривимірна клумба завжди ефектне видовище. А при правильному виборі рослин догляд за нею буде легким. Не бійтеся здійснювати свої дачні задуми!

Прокрутити вгору