альпинарий

Альпінарій: як зробити своїми руками

Альпійська краса чарує та притягує до себе. Досі люди штурмують вершини Альп у пошуках едельвейсу… чи гострих відчуттів. У будь-якому випадку краса Альпійських гір і лук радує погляд і утихомирює душу. У Європі та Україні зараз стало модно створювати на своїх заміських ділянках шматочки альпійської краси.

У ландшафтному дизайні з’явилася навіть для цього напряму власна назва — альпінарій.

Влаштувати райський куточок на своїй ділянці можна запросивши професіоналів, або зробивши самостійно. За наявності часу другий варіант стане найкращим вибором, тому що завжди приємно милуватися красою, створеною самостійно.

Для спорудження альпійської краси на своїй ділянці слід враховувати деякі правила.

Розташування. Споруджувати альпінарій краще на сонячній стороні, де немає вітру. Значно скоротить роботи вже наявна височина. Основу майбутнього височини може становити будь-який відхідний матеріал, наприклад, бита цегла.

Грунт

Перевагу варто віддати пухкому грунту, який добре пропускатиме кисень і вологу до коріння рослин. Ідеальним варіантом стане суміш піску із торфом. Шари ґрунту викладаються поступово. Спочатку один шар, який заливається водою, щоб вона заповнила всі порожнечі. Таке потрібно зробити кілька разів, щоб у майбутньому гірка не осіла разом із рослинами і всі зусилля не пішли нанівець.

Форма

Вона може нагадувати як гірські піки, що спрямовуються вгору, так і ледве виступаючий пагорб. Головне, про що варто пам’ятати – гірка повинна мати щонайменше 3 яруси. Також варто враховувати, що альпінарій – це не декоративна клумба, яка має бути виконана строго за формами та параметрами. Чим безладнішою буде форма гірки, тим реалістичнішою вона буде.

Рослини

Для прикраси гірки можуть братися будь-які залежно від типу споруди. Перевагу краще віддавати багаторічним квіткам, а також мохам, невеликим чагарникам і вічнозеленим рослинам.

Частою помилкою тих, хто самостійно робить гірку, є неправильний підбір кольорів.

А точніше – час їхнього цвітіння. Рослини підбирати потрібно так, щоб вони змінювали один одного і гірка не виглядала «лисою горою».

Великою перевагою альпійської гірки перед звичайною клумбою буде наявність сонячної та тіньової сторони.

Це дозволить висадити рослини, які люблять світло та виносять тінь. Також вони не перекриватимуть один одного, тому що висаджені будуть не на рівній поверхні.

На завершення роботи над створенням гірки, вільний ґрунт посипають гравієм або декоративним камінням. Це вигідно з погляду краси та практичності. Камені не дозволять швидко волозі випаровуватися з поверхні ґрунту і в спекотні дні вона не перегріватиметься.

Прокрутити вгору