дизайн альпийской горки_4

Дизайн альпійської гірки. Поради щодо складання композиції

На сучасній дачі рідко можна зустріти великі городи. Більшу частину ділянки стали займати газони, штучні водоймища, вертикальні клумби різних форм, альпінарії та багато різних статуеток та фігур, куплених чи зроблених своїми руками.

Сьогодні мова йтиме про дизайн альпійської гірки.

дизайн альпійської горки_3

Збудувати альпійську гірку не важко навіть людині, яка абсолютно нічого не розуміє в квітникарстві.

— Якщо був ремонт, і залишилося багато битої цегли, шиферу, то їх можна використовувати для першого шару, майбутньої гірки.

дизайн альпійської горки_5

— Поверх, будівельних відходів насипається малопоживний ґрунт із великим вмістом піску та каміння, шаром у 30-35 сантиметрів. Купу, що вийшла, необхідно дуже добре полити.

— Через кілька годин, поверх пісочного ґрунту, насипаємо поживний, легкий ґрунт, змішаний з піском і дрібними камінцями шаром 15-25 сантиметрів. Знову все поливаємо.

дизайн альпійської гірки

— Приступаємо до налагодження великого каміння на альпійську гірку. Найбільші камені укладаються на межі гірки, злегка вдавлюються в ґрунт. Наступний ряд каменів повинен спиратися на вже покладене каміння, щоб весняні дощі не розмили гірку. Між каменями повинні бути кишені для посадки квіткових рослин.

Розробляти дизайн альпійської гірки та будувати її краще влітку чи восени. Тому що, після зими, коли зійде сніг, буде видно, наскільки стійка гірка, якщо є необхідність її потрібно підсипати і поправити каміння.

дизайн альпійської горки_2

Альпійські гірки можуть бути різної висоти та форми. Камені на ній можуть бути розташовані рідко та впритул. Для гірок вибирають переважно багаторічні, невибагливі, низькорослі та повзучі рослини.

Якщо правильно вибрати майбутні рослини для гірки, вона може радувати своїм цвітінням з ранньої весни до пізньої осені. Наприклад, піщанка починає цвісти у квітні, у травні та повторно восени – яскочка, у червні – гіпсофіла, очитки, вівсяниця. У деяких кольорів дуже тривале цвітіння.

Для тих, кому подобаються квіткові рослини, але на дачу приїжджають рідко, альпійська гірка буде дуже гарним варіантом. За нею не потрібно доглядати, поливати, годувати. Квіти на альпійській гірці висаджуються переважно морозостійкі, тому її не потрібно вкривати.

дизайн альпійської горки_4

Квіткові рослини на альпійську гірку можна висаджувати як багаторічні і низькі, а й однорічні, і високі. Головне, правильно їх розмістити, щоб вони не заважали один одному та не псували дизайн альпійської гірки.

Альпійські гірки завжди на будь-якій ділянці дуже добре виглядають, а на березі штучних водойм просто шикарно, дуже цікаво і по-особливому виглядають.

Прокрутка до верху