Як виростити і доглядати за кущем метелика

Хочете, щоб ваш сад приніс усіх метеликів у двір? Не дивіться далі, ніж кущ метелика , невибагливий у догляді, простий у вирощуванні багаторічник , який люблять корисні комахи. Ось усе, що вам потрібно знати про вирощування куща метеликів у вашому саду.

 • Ботанічна назва:  Buddleja davidii
 • Загальна назва:  кущ метелика, літній бузок, помаранчеве око
 • Тип рослини:  листопадний чагарник
 • Зрілий розмір:  від 180 см до 3 метрів заввишки та від 120 см до 3 метрів завширшки
 • Вплив сонця:  Повне сонце
 • Тип ґрунту:  добре дренований ґрунт
 • pH грунту:  5,5 – 7,0
 • Токсичність:  нетоксичний

Догляд за рослинами

Після посадки куща метелика нанесіть навколо рослини органічну мульчу на кілька сантиметрів, щоб підтримати родючість, захистити від бур’янів і запобігти висиханню ґрунту в жарку погоду. Поливайте рослину раз на тиждень, якщо немає дощу, і частіше в дуже жарку суху погоду (тільки стежте, щоб не перезволожити, це може спричинити загнивання коренів).

Допоможіть своєму чагарнику виглядати охайним і запобігти небажаному розповсюдженню, знищуючи зав’яле цвітіння ще до того, як воно дасть насіння. Пізньої зими або ранньою весною обріжте всю рослину на один фут вище рівня ґрунту, щоб стимулювати інтенсивний ріст і багато цвітіння в новому сезоні.

Кущі метеликів дуже інвазивні, тому ви захочете бути пильними, щоб не допустити їх поширення за межі вашого саду.

Найкращі умови для вирощування куща метелика

Кущі метеликів можуть процвітати в різних умовах, якщо вони знаходяться на місці з добре дренованим ґрунтом і на сонці. Ці кущі є морозостійкими в зонах зростання з 5 по 9; у більш холодному кліматі посадіть їх у контейнери, щоб вони могли перезимувати в приміщенні.

Види куща метелика

Хоча класичний кущ метелика має світло-фіолетові квіти, різні сорти та гібриди пропонують цвітіння у відтінках білого, фіолетового, синього, жовтого, помаранчевого та рожевого. Різні сорти куща метеликів також можуть виростати на різну висоту.

До великих культурних сортів, які виростають вище шести футів, відносяться «Pink Delight» з великими виступаючими кистями яскраво-рожевих квітів і «Black Night» з темно-фіолетовими квітами на тлі темно-зеленого листя. Щоб отримати круглі, а не загострені кисті жовтих квітів, спробуйте «Honeycomb» ( Buddleja x Weyeriana ).

Якщо ви шукаєте кущ метелика, який не переросте великий контейнер або невеликий простір, спробуйте компактні сорти, такі як «Ellen’s Blue» або «Summer Beauty», які виростають менше 1.8 метра у висоту в період зрілості. Найменший карликовий сорт, «White Ball», досягає 90 сантиметрів у висоту.

Як розмножити кущ метелика

Кущовий метелик легко розмножити живцями верхівки стебла навесні.

Що вам знадобиться

 • Здоровий, зрілий кущ метелика
 • Гострі, стерилізовані секатори
 • Порошок гормону вкорінення
 • Безґрунтове середовище для вирощування або суміш рівних частин перліту, торфу та грубого піску
 • Невеликий горщик для рослин
 • Прозорий поліетиленовий пакет
 1. Наповніть невеликий горщик безґрунтовим середовищем для вирощування. За допомогою пальця або маленької палички проткніть отвір у середовищі для вирощування приблизно на півдорозі горщика.
 2. Виберіть стебло з нової порослі зрілої рослини, переконавшись, що є кілька комплектів листя, і уникайте будь-яких здерев’янілих стебел.
 3. Зробіть діагональний надріз приблизно на шість дюймів нижче кінця стебла, трохи нижче ряду листя. Видаліть листя з нижньої половини стебла, потім занурте нижній кінець черешка в порошок гормону вкорінення.
 4. Посадіть живець на глибину три дюйми в середовище для вирощування, притиснувши донизу ґрунт, щоб живець залишався на місці. Добре полийте, потім накрийте рослину прозорим пластиковим пакетом і закріпіть його навколо горщика, щоб утримувати вологу, стежачи за тим, щоб не пошкодити живець.
 5. Залиште живець у теплому місці з яскравим непрямим світлом. Часто перевіряйте ґрунт і поливайте, щоб він був рівномірно вологим, але не мокрим.
 6. Приблизно через шість тижнів перевірте наявність коріння, обережно потягнувши за стебло — якщо ви відчуваєте опір, це означає, що утворилося коріння. Посадіть живець і доглядайте за ним, як зазвичай.

Поширені проблеми з кущем метелика

Загалом кущ метелика — дуже витривала, енергійна рослина, яка не викликає особливих проблем. Рослини, які страждають від посухи, можуть бути сприйнятливими до павутинного кліща, тоді як тривалі періоди прохолодних і вологих умов можуть призвести до пероноспорозу. Пестициди не рекомендуються для використання на метелику, оскільки такі запилювачі, як метелики та бджоли, часто відвідують рослини заради нектару.

Як змусити кущ метелика зацвісти

Оскільки квіти куща метелика з’являються на нових приростах, добре обрізати старі стебла наприкінці зими або ранньою весною. Пропуск обрізки або обрізка занадто пізно в сезон може вплинути на цвітіння.

Оскільки кущі метеликів дуже активно ростуть, удобрювати їх не потрібно. Підживлення змусить ваш кущ метелика використовувати свою енергію для вирощування нового листя, а не квітів. У виключно сухих і спекотних умовах ваш кущ метеликів може потребувати додаткової води, щоб правильно цвісти.

Поширені запитання

Чи простий у догляді кущ метелика? 

Так, кущ метелика відомий як рослина, яка не потребує догляду, і її легко вирощувати.

Як швидко росте кущ метелика?

Кущ метелика відомий своїм швидким зростанням, до двох футів у висоту на рік або більше. Він може досягти свого зрілого розміру лише за один-два сезони вегетації.

Чи корисний кущ метелика для запилювачів?

Кущ метелика виглядає красиво і приваблює метеликів, але він може бути надзвичайно агресивним. Міністерство сільського господарства вважає його шкідливим бур’яном, оскільки він може витісняти місцеві квіти та впливати на сільськогосподарські та лісові рослини.

Прокрутити вгору