Як вирощувати і доглядати за срібним евкаліптом

Немає нічого схожого на запах свіжозрізаного грона евкаліпта. Ви можете поставити їх у вазу для простої, але красивої композиції, зв’язати їх мотузкою, щоб повісити в душі, або висушити та додати пару гілочок до пампасної трави для додаткової текстури.

Хоча ви можете бігти до продуктового магазину, щоб взяти оберемок кожні пару тижнів, ви насправді можете виростити свій власний срібний евкаліпт вдома, щоб заощадити кілька доларів. Хоча існує безліч видів евкаліпта, срібний долар, ймовірно, є одним із найпоширеніших.

Якщо ви не впевнені, з чого почати, не хвилюйтеся! Ми розповіли про все, що вам потрібно, щоб успішно виростити свій власний срібний евкаліпт вдома.

  • Ботанічна назва:  Eucalyptus cinerea
  • Загальна назва:  евкаліпт срібного долара
  • Тип рослини:  вічнозелене 
  • Зрілий розмір:  90-180 сантиметрів у висоту у дворі, до 12 метрів у природному середовищі існування
  • Вплив сонця:  Повне сонце
  • Тип ґрунту:  добре дренована суміш для горщиків
  • РН грунту:  від 5,5 до 6,5

Догляд за рослинами евкаліпта Silver Dollar

Якщо у вас немає найзеленіших пальців, не хвилюйтеся. Срібний евкаліпт — досить проста рослина в догляді, і вам навіть може знадобитися зрізати його, а не хвилюватися, якщо він не буде рости.

У рослини сріблясто-блакитне листя і червонувата кора. При пошкодженні або обрізанні листя видає ментоловий запах. Ви можете вирощувати евкаліпт у контейнері вдома або ви можете вирощувати його на відкритому повітрі, якщо ви живете в місці, де немає сильних морозів. На вулиці вони можуть рости на пару футів на рік, якщо це дозволено, але багато людей вирішують обрізати дерево, щоб воно не виглядало занадто диким.

У приміщенні посадіть дерево у вологий, добре дренований ґрунт для досягнення найкращих результатів. Усередині він виросте лише на кілька футів заввишки, але може стати досить кущистим, якщо ви це дозволите. Він процвітає на повному сонці, тому обов’язково встановіть його на вікно, що виходить на південь, або десь на відкритому повітрі, де він може поніжитися на сонці.

Найкращі умови для вирощування рослин евкаліпта Silver Dollar

Оскільки він походить з Австралії, найкраще спробувати відтворити умови, в яких ця рослина буде там, якщо ви хочете величезне пишне евкаліптове дерево. Якщо ви вирощуєте його вдома, умови будуть дещо іншими, ніж на вулиці.

У приміщенні переконайтеся, що ваш евкаліпт посаджений у вологий, добре дренований ґрунт. Залежно від розміру вашої рослини, переконайтеся, що вона в кашпо досить велика. Рослина швидко росте і не любить, коли її коріння турбують, тому найкраще підійти до більшого розміру, щоб вона могла рости в горщику, а не швидко переростати. Щоб досягти найкращих результатів, тримайте рослину на сонячному місці в приміщенні з помірною вологістю. Евкаліпт віддає перевагу теплішій температурі, тому не забудьте перенести його подалі від місць, де він може застудитися в прохолодні місяці.

На відкритому повітрі висаджуйте насіння або стартові рослини на відстані кількох футів один від одного, щоб вони не тіснили одне одного. Рослинам має бути достатньо місця, щоб розкинутися, і вони повинні знаходитися в зоні з великою кількістю сонця. Добре дренований ґрунт також є обов’язковим, однак рослина не надто вибаглива до рН ґрунту, на якому вона росте.

Як розмножити свою рослину евкаліпта

Більшість рослин евкаліпта вирощують із насіння або розсадників, тому розмножити власну рослину може бути важко , але це не неможливо! Рослини евкаліпта мають більше шансів виростити за допомогою живців, коли вони молоді, тому обов’язково беріть живці для розмноження раніше, ніж пізніше.

Щоб взяти живець евкаліпта, чистими ножицями або лезом відріжте від рослини невелику гілочку. Переконайтеся, що на живці є кілька вузлів (де листя з’єднується зі стеблом) для кращого успіху. Видаліть нижнє листя з рослини і помістіть його в грунт до місця початку листя. Поставте рослину на сонячне місце, зберігаючи ґрунт вологим, і коріння повинні з’явитися приблизно через місяць.

Поширені проблеми вирощування

На щастя, срібний евкаліпт є досить витривалою рослиною. Він не тільки стійкий до більшості шкідників, але й справді може відлякувати комарів і бліх завдяки олії в його листі. Однак інколи рослина заражається свердликами, типом комах, які харчуються соком рослини. Ці комахи не піддаються лікуванню пестицидами, і краще видалити будь-які заражені ними рослини.

Засаджування та пересадка

Рослини евкаліпта срібного долара не люблять, коли його коріння турбують, тому краще залишити їх у спокої після посадки, незалежно від того, чи це в контейнері, чи на відкритому повітрі. Натомість керуйте розміром рослини за допомогою обрізки.

Прокрутка до верху