Найкращі вічнозелені ґрунтопокривні рослини

Ґрунтопокривні рослини є важливою частиною хребта будь-якого садового бордюру або експозиції рослин на задньому дворі. Грунтопокривні рослини, як правило, ростуть низько над землею, мають компактну, повзучу або розлогу звичку, можуть допомогти додати інтерес до інакше голих ділянок землі на задньому дворі.

Багато з найкращих ґрунтопокривних рослин є вічнозеленими, що допомагає додати постійну зелень складним ділянкам землі, наприклад, під великими деревами або на вузьких смугах землі вздовж ґанків чи доріжок. З мого досвіду садівництва ґрунтопокривні рослини мають вирішальне значення не лише з естетичної точки зору, але й для того, щоб запобігти засіву насіння бур’янами та зберегти здоров’я та стабільність ґрунту. 

Тут я ділюся добіркою вічнозелених ґрунтопокривних рослин, які я сам вирощував у садах по всьому Лондону, або варіантами, рекомендованими експертами з рослинництва. 

Багато ґрунтопокривних рослин, що швидко ростуть, є вічнозеленими, швидко приживаються та розповсюджуються на бордюрах саду. За відносно короткий проміжок часу грунтопокривні рослини закриють щілини на задньому дворі, допомагаючи садівникам максимізувати посадку, а також забезпечуючи середовище існування та їжу для диких тварин.

1. Пахізандра

Одним з найкращих рослин для під деревами є Pachysandra terminalis, інакше відомий як молочай японський. Це один із найкращих зразків вічнозелених почвопокривних рослин, які забезпечують зелень на присадибній ділянці цілий рік. Я посадив пахізандру в занадто багатьох садах, щоб їх порахувати, і вона ніколи не змогла закріпитись і заповнити ці незручні прогалини.

Пахізандра може зайняти від 1 до 2 років, щоб прижитися, зрештою утворюючи зелений килим із привабливим зубчастим листям. Зростаючи у висоту не більше 25-30 сантиметрів, пахізандра має компактну, щільну звичку, яка пригнічує бур’яни. 

Після встановлення садівникам не потрібно поливати пахісандру, яка може переносити теплу суху погоду та дреновані ґрунти. Я вважаю це привабливим варіантом для вистилання доріжок, оскільки на відміну від барвінку чи інших вічнозелених грунтопокривних рослин, пахізандра зберігає компактну, але вертикальну форму, зберігаючи доріжки та краю зеленими, але акуратними. 

2. Мавпяча трава

Ліріопе, широко відомий як мавпяча трава, зазвичай вважається трав’янистим насадженням, але його можна вирощувати як вічнозелене рослинне покриття. Мавпяча трава з листям, схожим на траву, і привабливими квітковими колосками бузку є ідеальним вибором для тих, хто шукає вічнозелену рослину, яка дає вражаюче сезонне цвітіння. 

Мавпяча трава — це міцний грунтовий покрив, який ідеально підходить для садівників, які шукають варіант, який не потребує догляду. 

Цю універсальну вічнозелену рослину можна вирощувати в більшості регіонів. Корисно те, що мавпяча трава також вважається однією з найкраще посухостійких ґрунтопокривних рослин, яка добре росте в сухих ситуаціях без уваги. 

Я вирощую мавпячу траву у своєму дворі, і, здається, вона процвітає, якщо її нехтувати. Я б рекомендував стежити за поливом протягом першого року після посадки, але після того, як ця вічнозелена рослина, що утворює мат, можна залишити в спокої. 

Більше того, існує багато різних сортів мавпячої трави. Найпопулярніший, Liriope muscari , має привабливе темно-зелене листя. Однак для незвичайного варіанту мавпячої трави доступні варіанти із строкатим або сріблястим листям.

3. Барвінок

Барвінок барвінок малий або барвінок великий , має повзучу звичку, добре росте в сухих затінених місцях під кущами або деревами. Для садівників, які розглядають ідеї похилого саду та шукають рослини, які можуть добре рости на крутих схилах, барвінок є підходящим варіантом. 

Як професійний садівник я саджав барвінок у багатьох садах, і ця сильна вічнозелена рослина ідеально підходить для зв’язування ґрунту, що корисно для тих, хто має схили або береги на задньому дворі. 

Барвінок має вічнозелене листя, яке може бути суцільно-зеленого кольору або строкатим, а також виробляє витончені зіркоподібні квіти навесні та влітку, які можуть бути білими або бузковими. 

Ця вічнозелена рослина корисна для покриття великих площ на задньому дворі. Я додам невелике застереження, що цей ґрунтовий покрив може стати трохи неслухняним без регулярного догляду, і вважається інвазивним у деяких штатах і регіонах. Завдяки звичці виноградної лози барвінок іноді може проростати крізь інші рослини на бордюрах, тому, якщо ви шукаєте варіанти ґрунтового покриву, які не потребують догляду, цього варто уникати. 

4. Азіатський жасмин

Азійський жасмин, або Trachelospermum asiaticum , є сильнорослою, але універсальною рослиною, яка є ідеальним вічнозеленим ґрунтовим покривом. Споріднений з популярним зоряним жасмином, азійський жасмин виросте до висоти не більше 30-60 сантиметрів і швидко заповнить порожні порожнечі на задньому дворі.  

Азіатський жасмин може витримувати різноманітні умови вирощування. Ця швидкозростаюча рослина, яка добре росте на сонячних місцях або в частково затінених місцях, вимагає дуже мало догляду. 

Хоча азійський жасмин можна вирощувати як ґрунтопокривну рослину, я хотів би попередити, що, як і барвінок, він справді має звичку повзати, здатну покривати великі території, якщо залишити його на самоті. Це корисно для тих, хто хоче покрити великі бордюри, але для тих садівників, які шукають низький догляд, кращими варіантами можуть бути мавпяча трава або пахізандра.  

5. Тис розлогий

Для затіненого заднього двору тис розлогий є грунтопокривним. Cephalotaxus harringtonia ‘Prostrata’ — це повільно зростаючий вічнозелений кущ, який росте в тіні. 

З темно-зеленою хвоєю, яка виглядає дуже схожою на традиційний тис, ця низькоросла рослина буде цікавою цілий рік. Цей вид також цінний для тих садівників, які хочуть залучити птахів на присадибну ділянку, виробляючи червоні ягоди, які є корисним джерелом їжі для диких тварин восени. 

Мені завжди приємно спостерігати за птахами, які їдять ягоди тиса, коли пори року наближаються до кінця року, і місцеві птахи, безсумнівно, притягнуться на ваше подвір’я, щоб погодуватися, якщо посадити розкидистий тис. 

Розлогий тис має щільну, але вертикальну звичку, що робить його ідеальним для тих садівників, які хочуть рослину, яка не потребує догляду, яка залишатиметься компактною та акуратною. Розлогий тис також посухостійкий і стійкий до оленів, що робить його ідеальним для використання на межі великих дворів. 

6. Золотистий ґрунт

Безсумнівно, найкращим вічнозеленим ґрунтопокривним рослиною є золотистий мурашник, Packera aurea

Він росте будь-де, вологому чи сухому, на сонці чи в тіні, на хорошому чи поганому ґрунті, а листя здебільшого вічнозелене, яке утворює зелений килим для придушення бур’янів. Він також напрочуд витривалий. 

Навесні та влітку на довгих стеблах з’являються запашні жовті квіти, що робить це одне з найпопулярніших місцевих рослин для запилювачів. 

Ця місцева рослина підтримує комах, бджіл і 20 видів метеликів своїм нектаром. Це рослина-господар для гусениць 17 видів метеликів і метеликів, що робить цю рослину вкрай необхідною для будь-яких садівників, які шукають ідеї саду дикої природи. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Яка вічнозелена ґрунтопокривна рослина найкраща для сухої тіні?

Пахізандра, барвінок і тис розлогий — це вічнозелені ґрунтопокривні рослини, які я вирощував і рекомендую, і вони, безсумнівно, перенесуть суху тінь. Як і з будь-якою новою посадкою, доглядайте за своїми рослинами протягом першого року, поки вони не приживуться. Як місцевий варіант, чому б не подумати про посадку золотистої трави Packera aurea, яка буде щасливо рости в півтіні вздовж лісистих зон? 

Включення вічнозелених ґрунтопокривних рослин у ваш сад рекомендується не лише з естетичних міркувань, а й для зв’язування та захисту ґрунту. Як садівник, я завжди прагну максимально збільшити простір для вирощування та посадки, тому використання навіть невеликих ділянок голої землі під деревами чи кущами може допомогти вам максимально використати свій простір. 

Щоб дізнатися більше про місцеві грунтопокривні варіанти посадки, ознайомтеся з нашим посібником про те, як вирощувати кизил, низькорослий місцевий кизил із яскравими квітами, який стане унікальним доповненням до будь-якого частково затіненого місця. 

Прокрутка до верху