5 правил розміщення килимів у вітальні, які завжди працюють

Розміщення килима у вітальні може збільшити або порушити простір. При правильному розміщенні килим у житловому приміщенні може підвищити візуальну привабливість, а також допоможе зонувати простір. 

З’ясувалося, що дизайнери інтер’єру можуть багато сказати про позиціонування ідей килимів у вітальні та мають правила, яких вони часто дотримуються під час проектування простору. 

Нижче ми зібрали п’ять із цих правил, які допоможуть вам переконатися, що розміщення килима у вітальні додасть інтересу до дизайну та уникне поширених помилок у дизайні вітальні. 

1. Розмістіть всі меблі на килимі

Одне просте правило розміщення килимів у вітальні, якого часто дотримуються дизайнери, полягає в тому, щоб розмістити їх під усіма основними предметами меблів у кімнаті. Забезпечте цілісний і чітко визначений простір, розмістивши ключові предмети меблів для вітальні, такі як дивани та крісла, на килимку. Це не тільки закріплює розташування сидінь, але й встановлює візуальний зв’язок між меблями та покриттям підлоги, створюючи гармонійний баланс у житловому просторі.

Це може особливо добре працювати в кімнатах незграбної форми, щоб допомогти заземлити простір. Коли ви маєте справу з кімнатою неправильної форми, це правило особливо важливо. Ви хочете, щоб усі сидіння були заземлені та відчували себе частиною розмовної групи меблів. Великий килим дійсно заземлить меблі в просторі.

2. Переконайтеся, що передні ніжки крісел і диванів стоять на килимі

Хоча в деяких приміщеннях, особливо в невеликих вітальнях, повністю розмістити меблі поверх килима великої площі може бути неможливо, ви завжди повинні прагнути, щоб передня частина диванів і крісел була над килимом. Дизайнери погоджуються, що це створює єдиний вигляд у всьому просторі.

Розглядаючи розміщення килима у вітальні для збалансованої естетики, важливо переконатися, що передні ніжки дивана завжди розташовані на килимі. Це просте правило не тільки закріплює зону відпочинку, але й створює цілісне візуальне сполучення між килимом і найбільшим предметом меблів у кімнаті.

Це також вірно, якщо ви використовуєте менший килим. Розташування передніх ніжок меблів поверх нього забезпечить, щоб невеликий килимок не виглядав збалансованим у кімнаті. Якщо ви використовуєте менший килимок, переконайтеся, що всі передні ніжки меблів стоять на ньому, щоб зберегти його збалансований вигляд.

3. Використовуйте архітектурні елементи для центрування килима

Окрім розміщення килима відповідно до розташування меблів, ви також повинні розглянути, як килим суміщається з більш постійними елементами вітальні. Вибір центрального розташування килима відповідно до вбудованих архітектурних деталей є одним із правил, яким часто користуються дизайнери. 

Центрування килима на великих архітектурних елементах, таких як камін або вікно, допоможе досягти відчуття балансу та допоможе досягти «зон» навколо цих ключових областей.

Килими не обов’язково повинні розташовуватися по центру під меблями, але натомість, якщо їх правильно розмістити, вони можуть визначити бажану функцію групування меблів, наприклад, насолоджуватися каміном або милуватися краєвидом з вікна.  

4. Розташуйте килим по центру дивана

Ще одне часто використовуване правило при вирішенні питання про розміщення килимів у вітальні – вирівняти їх з диваном. Це означає, що яким би великим не був ваш килим, диван слід розташувати по центру, щоб з обох боків було однаково багато килима. Це ж правило стосується і поєднання негативного простору з меншим килимом. Розташуйте килим по центру дивана, щоб визначити зону відпочинку та створити навмисний вигляд.

5. Завжди враховуйте рух через кімнату

Нарешті, важливо розглянути, як розміщення килима у вітальні покращує або порушує існуючий потік транспорту. Хоча деякі місця розташування можуть виглядати добре, вони можуть негативно вплинути на потік простору, якщо блокують будь-які очевидні проходи. 

Подумайте про те, щоб ваш килимок ідеально відповідав вашому простору та доповнював транспортні потоки. Почніть з визначення, які зони зазвичай використовуються як доріжки, щоб допомогти вам визначити, яке розташування буде працювати, щоб відобразити їх, а не перетинати їх. 

За допомогою цих експертних правил ви можете переконатися, що розміщення вашого килима допоможе створити цілісну вітальню. Якщо ви хочете замінити наявний килим, придбайте наведені нижче продукти, щоб оновити свою весняну вітальню.

Прокрутка до верху