9 причин здуття живота, які ви можете виправити

Чому я роздутий? Якщо ви часто задаєте собі це питання, коли відчуваєте, що ваш живіт незручно повний або напружений, ви точно не самотні. Хоча деякі люди відчувають цей симптом регулярно або періодично, включно з 90 відсотками людей, у яких діагностовано синдром подразненого кишечника (СРК), і 75 відсотками менструальних жінок, до чверті дорослих стверджують, що вони час від часу відчувають здуття живота, незважаючи на те, що в іншому стані здоровий.

Занадто часто в цьому випадку буває важко визначити точну причину вашого дискомфорту. Однак дієтологи та експерти з питань харчування кажуть, що серед їхніх клієнтів, які періодично відчувають випадки здуття живота, виникають певні проблеми. Цікаво, які несподівані тригери можуть стояти за симптомом? Експерти кажуть, що це дев’ять поширених, але мало обговорюваних причин, чому ви можете роздутися.

Чому я такий роздутий?

1. Ви занадто швидко їсте

Якщо ви часто відчуваєте здуття живота, ваша дієта може бути першим місцем, де ви шукаєте, щоб викорінити причину. Однак важливо не лише те, що ви їсте, а й те, як швидко ви їсте.

Швидке споживання їжі може призвести до заковтування зайвого повітря, яке накопичується в шлунково-кишковому тракті та сприяє здуттю живота. Краще їсти повільніше, щоб звести до мінімуму надходження повітря під час їжі. Пережовуйте їжу повільно та знайдіть час, щоб оцінити смак і текстуру їжі.

2. Ви їсте занадто багато штучних підсолоджувачів

Штучні підсолоджувачі також можуть сприяти дискомфорту в животі. Існують деякі цукрозамінники, такі як сорбіт і маніт, які можуть бродити в кишечнику, що призводить до утворення газів і спричиняє здуття живота. Це особливо актуально для людей, чутливих до цих добавок.

Цукрові спирти, стевія та луо хан гуо можуть спричинити здуття живота, гази та діарею. Кількість цукрового спирту, що викликає ці симптоми, залежить від людини. Загалом, найбезпечніше вживати невеликі кількості цукру. замінники.

Рекомендують використовувати замінники цукру в помірних кількостях і в ідеалі лише протягом короткого часу, поки ви переходите до скорочення загального споживання цукру.

3. Ви зневоднені

Якщо ви помічаєте, що у вас часто здуття живота та зневоднення, можливо, це не випадковість.

Недостатнє споживання води може уповільнити травлення, що призведе до запорів і здуття живота. Достатня гідратація може підтримувати правильну функцію травлення.

Пийте воду регулярно протягом дня, досягаючи принаймні восьми склянок або близько двох літрів.

4. У вас низька кислотність шлунка

Як правило, люди пов’язують високий рівень шлункової кислоти з розладами шлунково-кишкового тракту. Однак вона зазначає, що всупереч поширеній думці, низька кислотність шлунка може сприяти здуття живота.

Недостатня кількість шлункової кислоти порушує розщеплення їжі, що призводить до неповного перетравлення та бродіння в кишечнику, що може спричинити гази та здуття живота.

Перш ніж намагатися виправити низьку кислотність шлунка за допомогою втручань у спосіб життя, важливо обговорити свої проблеми з лікарем. Симптоми низької кислотності шлунка, такі як здуття живота, відчуття повноти та нудота, збігаються з багатьма іншими захворюваннями, такими як функціональна диспепсія, гастропарез і синдром подразненого кишечника (СРК). Тому лише симптоми не можуть діагностувати низьку кислотність шлунка.

5. У вас дефіцит мінералів

Більшість людей знають, що надлишок натрію може призвести до затримки води. Однак менше людей усвідомлюють, що дефіцит натрію може мати схожі симптоми, включаючи здуття живота та набряки. Низький рівень певних мінералів, таких як натрій, може порушити баланс електролітів в організмі, впливаючи на затримку рідини та спричиняючи здуття живота. Натрій необхідний для підтримки належного балансу рідини.

6. У вас бактеріальна інфекція в кишечнику

Ваші кишкові бактерії також можуть викликати здуття живота та газоутворення, особливо якщо у вас є певні типи інфекції. Наприклад, Helicobacter pylori (H. pylori) — це бактерія, яка може вражати слизову оболонку шлунка та спричиняти різноманітні проблеми з травленням. Інфекція H. pylori може порушити нормальне функціонування шлунка, погіршити травлення та спричинити здуття живота, дискомфорт у животі та інші симптоми.

Якщо ваш лікар виключив інші причини вашого здуття живота, він може забажати провести тест на H. pylori за допомогою аналізу калу, дихання або сканування. Якщо виявлено інфекцію, найчастіше її можна лікувати комбінацією антибіотиків.

7. У вас проблеми з мальабсорбцією

Іноді здуття живота може вказувати на один із кількох станів мальабсорбції. Наприклад, целіакія, хвороба Крона та недостатність підшлункової залози можуть погіршити здатність організму засвоювати та перетравлювати поживні речовини належним чином.

Коли поживні речовини не засвоюються ефективно, неперетравлені частинки їжі можуть бродити в кишечнику, що призводить до здуття живота та інших травних симптомів.

Якщо ви підозрюєте, що целіакія або інша непереносимість чи чутливість є причиною, попросіть свого лікаря спробувати елімінаційну дієту, щоб допомогти безпечно визначити винуватця.

8. У вас є SIBO

Першою причиною здуття живота, яку вона бачить, є захворювання, яке називається надмірним бактеріальним розростанням тонкої кишки, також відоме як SIBO.

Вона пояснює, що в здоровій травній системі в тонкій кишці не повинно бути великої кількості бактерій (на відміну від товстої кишки, яка є). Надмірний ріст бактерій у тонкому кишечнику може призвести до діареї, слабкості, втоми, болю в животі та здуття живота.

Коли людина має SIBO, бактерії розщеплюють нашу їжу, ферментуючи її та виробляючи гази. Газ потрапляє в пастку в тонкій кишці, оскільки вона не призначена для роботи з газами. Стінки тонкої кишки не розширюються так само, як стінки товстої кишки, тому здуття живота може бути дуже болісним. Тонка кишка також має довжину близько 22 футів, тому це довгий шлях для проходження газу.

9. Ви їсте занадто багато клітковини

Сперлок додає, що ваша дієта може спричинити здуття живота навіть без певної непереносимості. Ймовірно, ви вже знаєте, що такі продукти, як квасоля, сочевиця, сир, алкоголь, газована вода та оброблені харчові продукти з високим вмістом насичених жирів, можуть викликати проблеми. Однак менше людей усвідомлюють, що цільні зерна, сирі фрукти й овочі також можуть викликати здуття.

Якщо людина має проблеми з травленням і схильна до здуття живота, клітковина часто погіршує ситуацію. Це тому, що коли ви харчуєтеся дієтою з високим вмістом клітковини, ваше тіло реагує збільшенням популяції певних кишкових бактерій, які перетравлюють клітковину.

Зменшення кількості клітковини іноді може бути ключем до припинення здуття.

Прокрутка до верху