Ідеї ​​стелажів для вітальні – 10 способів додати характер та колір

Якщо ви хочете створити чисто декоративну вітрину або додати додаткове місце для зберігання речей, ці ідеї стелажів для вітальні обов’язково надихнуть.

Зі всіх стелажів, ідеї стелажу для вітальні є одними з наших улюблених стилів. На відміну від кухні, ванної кімнати або навіть спальні, полиці у вітальні не повинні забезпечувати баланс між формою та функцією, вони не потрібні вам для зберігання посуду або туалетного приладдя, вони можуть бути чисто естетичними. 

Стелажі для вітальні можуть бути чудовим способом продемонструвати ваші коштовності та стати яскравим фокусом. Ви можете поєднувати їх разом з більшими формами, з дрібнішими предметами, такими як вази та гравюри, полиці, заповнені цікавими артефактами, дають можливість додати кімнаті кольору та текстури, а також цікаво поєднувати сучасні предмети з вінтажними або антикварними предметами. 

Хоча підібрати ідеальний стелаж складніше, ніж здається, ви хочете створити вітрини, які здаються легкими та характерними, але не надмірно захаращеними. Тому ми попросили експертів поділитися кращими ідеями стелажів, щоб зробити стелаж правильним, незалежно від вашого стилю або того, що ви хочете показати.

1. Подумайте, чого ви хочете від полиць у вітальні.

Як і у разі будь-якого іншого доповнення вашого будинку, в першу чергу слід подумати про практичність. Якщо ви додаєте нові стелажі в свою вітальню, спочатку подумайте, як ви хочете, щоб вони використовувалися, що ви зберігатимете на них? Це допоможе визначати розмір, форму, стиль та розташування ваших стелажів.  

Коли справа доходить до стелажу, потрібно завжди пам’ятати про те, навіщо він використовуватиметься. Запилені стелажі без нагляду виглядають просто погано, тому в першу чергу потрібно подумати про те, що ви хотіли б бачити на стелажах, і спланувати це відповідним чином. 

Книги – це те, що клієнти часто кажуть, що хотіли б продемонструвати їх на своїх стелажах, тому дизайнери намагаються планувати їх розмір до того, як будуть побудовані стелажі. Лінія маленьких книг у м’якій обкладинці, складена на полиці, що призначена для більш високих книг, виглядає погано продуманою. Так само, якщо у вас є колекція кришталю, яку ви хочете продемонструвати, потім виміряйте кожну частину та сплануйте, де вона стоятиме, тоді ви можете показати речі з максимальною вигодою.

2. Покажіть предмети, які відображають ваш стиль та додадуть індивідуальності кімнаті.

Отже, що найкраще розмістити на полицях у вітальні? Ну, звичайно, це залежатиме від особистого стилю, але ми б порадили переконатися, що те, що зберігається на ваших стелажах, справді відображає ваше життя і на яке приємно дивитися — сповнене спогадами та речами, які справді щось означають. 

Коли справа доходить до мистецтва відображення, ви повинні встановити вигляд перед тим, як почати, щоб він був стилізований випадковим чином, а не просто цілий набір об’єктів, які ви помістили на полицю. Ви хочете досягти красивого і збалансованого зовнішнього вигляду, тому завжди плануйте, перевіряйте, і якщо ви відчуваєте, що у вас занадто багато однієї речі, то, ймовірно, ви маєте рацію і маєте щось прибрати. ЗАВЖДИ використовуйте непарні числа та групуйте речі по трійках або п’ятірках – непарні числа допомагають додати балансу і набагато легше виглядають.

Подумайте про свою кращу кераміку, вази та прикраси, а також про особисті речі, такі як фотографії, гравюри та мистецтво. Стелажі повинні бути заповнені предметами, що викликають спогади, які вам дорогі. Обов’язково використовуйте предмети та прикраси різного розміру на стелажі, щоб у вас був рух. Угруповання більшого предмета з предметом середнього та меншого розміру не тільки збереже угруповання, але й створить потік, яким ваші очі будуть рухатися.

Книжки – це ще один елемент, який потрібно завжди включати на полиці книги роблять будинок будинком. Різні кольори, текстури та принти на обкладинках також додадуть привабливих деталей – просто не забудьте згрупувати їх за кольором, щоб створити приємний оку ефект веселки.

Пам’ятайте, що рослини і зелень додадуть вашим стелажам життя, тому обов’язково додайте їх, щоб вони привносили відчуття природи.

3. Використовуйте вбудовані стелажі, щоб максимально збільшити простір.

Якщо ви маєте справу з незручним простором або невеликою вітальнею або просто хочете, щоб ваші стелажі виглядали більш індивідуально, вибір вбудованого варіанту дозволить максимально використовувати простір, додавши багато місця для зберігання у вітальні. 

Коли справа доходить до дизайну вітальні, зберігання є одним з найважливіших факторів, які необхідно враховувати, щоб підтримувати порядок у вітальні та місце, де можна розслабитися та провести час із близькими. Вбудовані стелажі ідеально підходять для оптимального використання кімнат, ніш незвичайної форми, оскільки вони не тільки максимально використовують простір, але й дають достатньо місця для зберігання повсякденних предметів, а також декоративних елементів.

З точки зору стилю, ми завжди рекомендуємо вибирати гарний колір для ваших столярних виробів, який доповнює вашу схему дизайну інтер’єру, та використовувати замшу та оксамит ззаду, щоб додати глибини та інтересу. Не забудьте ввімкнути світлодіодне освітлення, щоб ви могли виділити ключові аксесуари та особисті сувеніри, додаючи в кімнату сяйво, що зігріває.

4. Надайте стелаж глибину за допомогою візерункового фону.

Ця казкова синя вітальня є справжнім приводом для тварин принтів, і подивіться, як яскравіші шпалери дійсно піднімають стелажі з глибоким бірюзовим кольором на новий рівень. Крім того, він додає глибини, і вам не потрібно турбуватися про те, щоб забити полиці речами, щоб вони виглядали характерними, тому що сміливе тло вже додає всю індивідуальність і декор, які вам потрібні. 

Суцільні візерунчасті та фактурні шпалери є відмінним фоном для відкритих стелажів, вони додають додатковий шар і глибину простору. Найуспішніші експозиції зазвичай створюються з колекцій цінних знахідок та творів мистецтва, які збиралися з часом і тому мають сентиментальну цінність. Дайте кожному предмету простір, щоб ви могли оцінити його форму і переконатися, що полиці ретельно продумані. 

5. Зробіть стелажі для вітальні, які виконують подвійну функцію.

В останні кілька років ми дійсно розширили значення слова «домашній офіс», працюючи з диванами, ліжками, кухонними столами тощо. Однак, оскільки робота з дому стає все більш постійною, варто виділити місце десь у будинку, щоб присвятити час Навіть якщо у вас немає місця для цілої кімнати.

Ці полиці для вітальні включають і місце для робочого столу. Вбудована книжкова полиця знаходиться там, де раніше була одна велика глуха стіна, і зовсім нефункціональна. Вигнуті деталі підкреслюють дизайн і створюють відчуття, що предмет завжди був тут.

Ви також можете використовувати розумні ідеї полиць для альков, щоб створити щось подібне в меншому масштабі, просто настінні полиці або настінний стіл і відразу ж у вас є невеликий офісний простір, який ви можете назвати своїм.

6. Пограйте із масштабом.

Найкращий спосіб створити ефектні полиці – це виставити на них предмети, які дійсно відрізняються за висотою та масштабом. Ви повинні уникати будь-яких чітких ліній, які дозволяють очам легко сприймати картинку – змішуйте та підбирайте розміри, щоб нічого не здавалося надто чистим та ретельно підібраним.

Ви можете змінити вигляд полиці у вітальні за секунду, завжди додаючи кілька більших предметів. Так легко потрапити в пастку додавання безлічі маленьких декоративних елементів, але це має тенденцію сприйматися як досить безладний вигляд, тому думайте про велике, як велика ваза з рослинами, скульптурою, великим дзеркалом, а потім доповнюйте це невеликими аксесуарами.

Знайдіть час, щоб зібрати і продемонструвати речі, які вам подобаються, і ви хочете, щоб вони не були ідеально симетричними або збігаються, ви хочете, щоб вони здавалися трохи випадковими, щоб погляд мандрував з місця на місце.

7. Стелажі контрастного стін кольору.

Зробіть стелажі у вітальні ще більш привабливими, пофарбувавши їх у колір, що контрастує зі стінами. Нам подобається поєднання рожевого рум’янцю та темно-синього кольору, використане тут, вони так добре врівноважують один одного. І в цілому темні кольори створюють відмінне тло для картинки, оскільки кольори дійсно виділяються, набагато більше, ніж нейтральне тло.

Ми не могли б пройти через розділ із ідеями про створення полиць, не згадавши найважливіше правило трьох. Зверніть увагу, як на цих стелажах для вітальні більшість предметів згруповано в непарні числа – це стародавній дизайнерський трюк, але принцип трьох працює, тому що мозку потрібно більше часу для реєстрації непарних чисел, тому ви витрачаєте більше часу на те, щоб зосередитись на загальному вигляді . 

8. Створіть збалансовану колірну схему.

При декоруванні стелажу враховуйте колірну гаму вашої вітальні. Можливо, ви захочете зробити відтінки сміливішими, оскільки стелажі, природно, є фокусом у кімнаті. Ви також хочете створити баланс зі своєю колірною схемою, реплікуючи сплески кольору по всьому стелажу. Наприклад, якщо я кладу барвистий абстрактний витвір мистецтва на одну полицю, я беру колір із цього твору мистецтва і поміщаю інший предмет того ж кольору на іншу полицю, щоб погляд природним чином переміщався від предмета до предмета.

9. Підкресліть висоту, додавши полиці вище за рівень очей.

Стелажі не завжди повинні розміщуватись на рівні очей, якщо ви хочете підкреслити високі стелі або зробити кімнату більш піднесеною, спробуйте повісити полиці вище. Це особливо добре працює в нішах, коли ви, можливо, хочете звільнити місце внизу для шафи або вбудованого закритого сховища.

Якщо ви додаєте полиці трохи вище, рекомендуємо змішати їх зі стінами, пофарбувавши їх в один колір. Не варто додавати занадто великий обсяг біля стелі за допомогою більш темних або контрастних відтінків, оскільки це може мати протилежний ефект і зробити тісною кімнату.

10. Вибирайте стелажі, що окремо стоять.

Тут ми розглянули безліч навісних і вбудованих стелажів, але окремі можуть додати миттєве рішення для зберігання і місце для декору. І вони найкращий варіант, якщо ви орендуєте житло. З точки зору дизайну, це буде визначатися особистим стилем, але ми радимо вибрати блок правильного розміру для вашого простору – занадто великий затопить кімнату, занадто маленький приведе до зменшення кімнати. Так що визначтеся з місцем і дотримуйтесь своїх вимірів.

Також подумайте про дизайн, який дозволить сховати щось у закритих місцях зберігання, щоб не розводити безладдя. 

Де краще розмістити стелажі для вітальні?

Найкраще місце для розміщення стелажу у вітальні буде обрано залежно від форми та розміру вашої кімнати. Головне, де б не стояли стелажі, вони не заважали вам легко пересуватися по приміщенню та не загороджували надто багато світла. Якщо у вас є ніші, це найкраще місце для додавання стелажів або будь-які незручні куточки піддаються вбудованому дизайну. 

Як можна оформити стелажі для вітальні?

Наша найкраща порада при оформленні стелажу у вітальні – симетричність. Відмінність у висоті, формі, розмірі та кольорі створить образ із реальною глибиною. І використовуйте цей старий прийом угруповання непарних чисел, це завжди викликатиме більше інтересу, ніж симетричність. 

Шари – також хороший спосіб додати глибини, інтересу та інтриги, почніть з фону з великих предметів, таких як принти, і додайте свій невеликий декор спереду. По суті, просто експериментуйте зі своїми предметами, експериментуйте з полицями, доки не будете задоволені результатом.

Прокрутка до верху