5 кольорів фарби для вітальні, які вийдуть з моди у 2024 році – і ті, які їх замінять

Додавання кольору за допомогою фарби – це швидкий і простий спосіб додати стилю та індивідуальності вітальні, але помилка, використовуючи кольори фарби для вітальні, які виходять з моди, може зіпсувати одне з найважливіших місць у домі. 

Подібно до будь-якої застарілої тенденції декорування, однією з найбільших помилок є повна відмова від ідей фарбування вітальні та кольорів через побоювання, що ваше приміщення сильно старіє. 

Тут дизайнери інтер’єрів, декоратори та психологи кольору розповідають, які кольори фарби для вітальні виходять з моди та як найкраще уникнути застарілих кольорів фарби для ідеального життєвого простору, який справді співає.

Колір (навіть якщо ви використовуєте нейтральні) має бути першим, що слід враховувати, коли ви шукаєте ідеї для вітальні, і настав час видалити сірий, білий, жовтий, блакитний і помаранчевий зі списку ідей для вітальні.

Незалежно від того, чи хочете ви оновити свій простір на новий рік, чи збираєтеся переїхати в новий дім і вам потрібна порада експерта щодо останніх тенденцій фарбування, ми досліджуємо п’ять кольорів фарби для вітальні, які виходять з моди – і експерт поради щодо того, які відтінки їх замінюють.

1. Вибирайте бежевий замість темно-сірого

Якщо колись оздоблення сірим кольором було універсальним нейтральним вибором як для дизайнерів, так і для домовласників, то згодом воно вийшло з моди. Це не означає, що ми назавжди відмовилися від нейтральних колірних схем. Зігріваючі бежеві кімнати є новим сірим у дизайні інтер’єру, і неважко зрозуміти чому. Краса нейтральної схеми полягає в тому, що вона створює чудовий каркас, на якому можна розмістити кольорові акценти.

Тонкі відтінки кольору – ось чому дизайнер віддає перевагу нейтральним кольорам, таким як бежевий, слонова кістка та пісок, у своїх схемах вітальні, оскільки вони створюють м’який трамплін, з якого можуть співати антикваріат, мистецтво та інші прикраси. 

Тоді ви можете будувати звідси з тактильними поверхнями, візерунковим текстилем, еклектичними меблями та більш сучасними елементами декору, щоб створити шари інтересу, водночас дозволяючи всім окремим елементам інтер’єру дихати. Я тяжію до природних палітр і матеріалів також, оскільки для мене вони привносять певну позачасовість і довголіття в дизайн. Фактично, бежевий колір і його численні варіації також є одним із кольорів, що замінюють білий.

2. Замініть чистий білий на сіро-коричневий, сепійний

Оздоблення білим завжди відіграватиме ключову роль у дизайні інтер’єру, але варто сказати, що ми втомилися від цього невирішуваного кольору, і, як і сірий, це один із холодніших кольорів вітальні, що виходить із стиль на 2024 рік.

Білий колір, якщо його використовувати як самостійний колір фарби, може бути занадто різким, холодним і клінічним. Зазвичай вітальня – це місце, куди ми усамітнюємося в кінці дня, тому це має бути кімната, яка сприяє спокою, розслабленню, затишку та теплу.

Працюючи з нейтральними ідеями кімнат, моє єдине правило — уникати білих стін. Вони добре працюють у галереях саме тому, що створюють порожнє полотно, яке ідеально підходить для того, щоб зосередитися на одному творі мистецтва, не перериваючись нічим. Однак у житловому приміщенні вам потрібен відтінок кольору, щоб додати трохи більше глибини та відобразити світло навколо кімнати.

Це не означає, що ви не повинні прикрашати білим повністю. Кольорове поєднання, до якого я постійно повертаюся, — це кілька відтінків коричневого та білого. Дуже важливо використовувати шари однакової комбінації, щоб створити контраст, глибину та відчуття комфортного простору.

3. Відмовтеся від жовтого на користь драматичного червоного

Оздоблення червоним кольором може перетворити інтер’єр, додавши вишуканої, веселої естетики сучасним вітальням. У той час як червоний часто вважається одним із найбільш стресових кольорів для одних, для інших він може дати вибух оптимізму, і в останній рік ми спостерігаємо значне зростання використання насичених червоних відтінків для теплих кольорів схеми, замість застарілого солодко-жовтого.

Використовуючи червоний колір у вітальні, краще обирати насичені та теплі відтінки, а не гучні та наполегливі. Темно-бордовий, бордовий і шипшина блискуче поєднуються з відтінками зеленого, тоді як насичений рожево-червоний дуже адаптивний і добре поєднується з хакі або каменем. Темно-червоні найкраще поєднуються з золотистими металевими штрихами та несуть певну спадщину, особливо в поєднанні з темним деревом.

Зі сміливими кольорами час добре витрачено, щоб подумати про те, як ви реагуєте на колір і що він викликає у вас почуття. У наших шафах часто є підказка, до яких кольорів ми схильні. Однак, хоча ми можемо змінити наше вбрання, ми не можемо так легко змінити свій інтер’єр. Уникніть дорогих помилок, купивши для порівняння два-три зразки горщиків різних відтінків.

4. Відмовтеся від зеленої шавлії

Привертає увагу бірюзовий колір, також відомий як блакитний, який використовувався в наших інтер’єрах протягом століть, але іноді він може залишати нас холодними – ще один холодніший колір фарби для вітальні, який виходить з моди. Бірюзовий з’являється на колірному колі між синім і зеленим, тому його межі розмиті, і існують численні його інтерпретації, від світлого до темного. 

Якщо ви хочете використовувати відтінок, натхненний природою, натомість популярні більш земні, глибокі відтінки, такі як зелений шавлія. Завдяки своїм витонченим відтінкам зелень шавлії може бути ідеальним кольором для віталень, але найкраще підходить у приміщеннях з певною орієнтацією. Блакитніші відтінки можуть здаватися холодними в кімнатах, що виходять на північ, а в тих, що виходять на південь, зелені відтінки виглядають більш жовтими.

Колір також діє як ефективний міст між зовнішнім і внутрішнім простором, коли використовується в порогових просторах. У закритих кімнатах цей колір приносить полегшення та заспокоєння та елегантно нагадує нам про живий світ за нашими чотирма стінами. 

Шавлія має величезну сферу застосування як продумана опора декору, а також вважається ефективним фоном для інших органічних відтінків. Ми помічаємо зміни у використанні більш м’яких відтінків, таких як шавлія, які використовуються скрізь як базовий колір, як традиційно використовувалися нейтральні. 

Це дуже заспокійливі, позитивні відтінки з позачасовою якістю, які приглушені, але недостатньо для того, щоб зникати на задньому плані, тому вони чудово працюють як фольга для подібних землистих тонів і більш насичених кольорів, таких як коричневий і охра, які можуть надати більш динамічний ефект.

5. Змініть помаранчевий на користь персикового та лососево-рожевого

Рожеві відтінки надзвичайно різноманітні, і ідеї рожевих віталень були популярним вибором в інтер’єрах протягом століть. З усіх варіацій лососево-рожевий і персиковий мають перевагу над іншими, оскільки вони мають помаранчеві відтінки та теплі характеристики, що робить їх ідеальним вибором для тих, хто все ще любить прикрашати помаранчевий колір.

Не дарма лосось називають королем риби. У всіх його формах лосось — це колір, яким ми насолоджуємося на стінах наших домівок, так само, як і на наших тарілках протягом століть. Відмітний помаранчевий колір вперше був описаний як лососево-рожевий наприкінці 1700-х років і з’являвся на стінах найкращих будинків до 1940-х років, де він став широко доступним для широких мас через доступні сучасні емульсійні фарби. Персик, з іншого боку, отримав велику популярність у наступні десятиліття. Його тепле світло свічок робить вітальні та затишні кімнати затишними та гостинними.

Завдяки чіткому зв’язку зі світом природи лососево-рожевий колір використовується для фарбування акцентних стін у вітальні та освітлення віталень кольоровими вкрапленнями, які символізують і зміцнюють здоров’я та життєву силу.

Завдяки тісному зв’язку з рожевими та помаранчевими відтінками цей колір піднімає настрій і заряджає енергією, не переживаючи, як багато більш насичених і гучних помаранчевих відтінків. З іншого боку, завдяки більш приглушеним і витонченим тонам лососево-рожевий може стати хорошим вибором для посилення тихої впевненості та спокою. 

Персиковий колір також має чіткий зв’язок із природою та являє собою набір відтінків від світло-помаранчевого рожевого до жовто-помаранчевого. Його часто використовують як нейтральний відтінок замість бежевого і теплого білого. Персиково-рожевий колір чудово підходить для житлового простору.

Вибираючи правильний колір фарби для вашої вітальні, ми завжди рекомендуємо наносити тестери фарби на аркуші білого паперу, а потім приклеювати їх до кожної стіни, на якій ви збираєтеся використати цей колір. Залиште їх на кілька днів, перш ніж приймати будь-які остаточні рішення, помітивши, як світло впливає на колір у різний час доби, а також перевірте, чи добре вони поєднуються з іншими елементами, такими як штори чи дивани.

Якщо ви не впевнені у виборі ідей кольору кімнати, скористайтеся попередньо вибраною палітрою фарби, яка вже вибрана для марки фарби, яку ви використовуєте.

Прокрутка до верху