7 порад як зробити вітальню більш затишною

Наші домівки – це наші святилища, де можна розслабитися та відпочити, тому дуже важливо створити у вітальні простір, у якому відчувається розслаблення. Сьогодні наші будинки стали багатофункціональними – кімнати перейшли до відкритого планування та використовуються для розваг, обідів і спілкування, тоді як для інших наші будинки подвоюються як робочі офіси.

Оскільки в наших домівках відбувається так багато, вітальня має бути єдиною кімнатою, куди ви можете усамітнитися в кінці напруженого дня. Але як зробити так, щоб ваш простір почувався розслабленим, коли його оточує повсякденний хаос?

Ми поставили це питання дизайнерам інтер’єру, щоб дізнатися, як вони роблять вітальню більш спокійною, щоб ви могли поєднати комфорт, спокій і стиль в одному просторі. 

Є так багато компонентів, які беруть участь у створенні затишної вітальні. Незважаючи на те, що вигляд і стиль вашого простору завжди важливі, є додаткові деталі, про які варто подумати, щоб створити відчуття спокою та безтурботності.

Коли справа доходить до створення затишної вітальні, вам потрібно подумати про всі свої почуття, щоб створити справді затишний простір. Є кілька способів створити простір для відпочинку, і всі вони вимагають торкання наших почуттів. 

Деякі люди вважатимуть простір розслаблюючим через його аромат або колірну палітру, інші реагуватимуть на мистецтво в кімнаті або на тілесні відчуття, які вони отримують під час фізичної взаємодії з тактильними матеріалами.

Незалежно від того, чи вас найбільше хвилює палітра кольорів, чи ви хочете використати кожен компонент для створення спокійного дому, ці поради та ідеї від дизайнерів допоможуть вам створити ідеальну вітальню для відпочинку.

1. Прикрасьте розслаблюючими фарбами

У будь-якому просторі вибраний колір фарби дійсно може вказати настрій кімнати. Яскравіші відтінки підбадьорюють, що робить їх ідеальними для таких зайнятих приміщень, як кухня або домашній тренажерний зал, тоді як відтінки синього сприяють концентрації, ідеально підходять для домашнього офісу. Але створюючи розслаблюючу вітальню, зверніть увагу на більш спокійні та спокійні палітри. 

Трохи ретельно спланувавши, неважко створити спокійну гавань у своїй вітальні. Почніть із вибору заспокійливої ​​колірної палітри, наприклад спокійних нейтральних або приглушених пастельних тонів.

Щоб створити більш зосереджену кольорову палітру, черпайте натхнення в природі – сади асоціюються зі спокоєм і оздоровленням, тому введення відтінків, натхненних вашим зовнішнім простором, є чудовим способом зробити вашу вітальню більш спокійною.

Щоб наповнити вашу вітальню спокійною атмосферою, виберіть колірну палітру, натхненну природою, з м’якими зеленими, теплими коричневими та іншими землистими нейтральними відтінками. Для додаткових акцентів і відтінків я люблю використовувати приглушені дорогоцінні тони, які зазвичай доповнюють цю м’яку палітру.

2. Вибирайте зручні меблі

Це може здатися очевидним, але надто часто люди обирають диван на основі стилю, кольору чи розміру, а також того, наскільки зручно на дивані відпочивати на падіннях, які стоять нижче в списку пріоритетів. Незважаючи на те, що естетичний вигляд дивана важливий для загального вигляду вашої вітальні, ви ніколи не повинні йти на компроміс із комфортом.

Найкращий спосіб забезпечити комфортну атмосферу у вітальні — це вибрати надзвичайно зручний диван. Сьогодні існує стільки диванів, які настільки ж зручні, як і красиві, тож немає жодних причин, щоб у вас не був диван, на якому ви завжди хочете сидіти, згорнувшись калачиком, із гарною книгою!

Це не тільки сам диван, але й м’які меблі, які ви додаєте до нього, щоб створити додатковий комфорт. Коли у вас є ідеальний диван, я люблю додавати плюшеві декоративні подушки та затишні пледи, щоб зробити його справжнім притулком. Додайте ароматичну свічку, яку ви любите, на свій журнальний столик, а також стос чудових книг і шикарну підставку для улюбленого напою, і ви матимете всі умови для тихого спокійного вечора!

3. Створіть зону відпочинку

Якщо ваша вітальня є осередком спілкування у вашому домі, можливо, вам цікаво, як збалансувати різну естетику, пов’язану з різними способами використання простору. Найкращий спосіб впоратися з цим завданням – це створити зони, адаптовані до різних способів використання кімнати. 

Вітальня може легко стати єдиною кімнатою у вашому домі, де всі зустрічаються та спілкуються одночасно, отже, легко перетворитися на кімнату, наповнену предметами, які кожен приносить туди. Одна річ, яку слід пам’ятати, це те, що ця кімната має бути розслаблюючою для кількох людей одночасно, тому це важливо взяти до уваги, роблячи цю кімнату місцем для відпочинку. 

Єдиний спосіб переконатися, що ви створюєте цілісний простір, який справді підходить для вашого відпочинку, — подумати про те, як вам подобається відпочивати. Перше, про що слід подумати, — це адаптувати свій вибір до розслаблюючої діяльності, будь то читання, прослуховування музики чи медитація. Спробуйте розділити кімнату на зони, особливо якщо ваша вітальня є частиною відкритого планування. 

Якщо важливо, щоб простір залишався багатофункціональним, розділіть простір, щоб задовольнити всі потреби, і створіть куточок, призначений для відпочинку. Створіть маленький куточок для занять, які змусять вас розслабитися. Ви можете легко зробити це, поставивши бар’єр між собою та відволікаючими факторами, наприклад, складною ширмою, або використавши рослини, щоб закрити небажані види. Представляємо головну зону відпочинку разом із ще одним розкішним куточком. Це гарантує, що під час великих соціальних зустрічей ви зможете розбиватися на менші групи та мати інтимні чати.

4. Додайте затишні текстури

Створюючи затишну вітальню, подумайте про всі меблі та м’які меблі, які створюють єдиний простір. З’єднавши правильні деталі разом, ви зможете створити справжню втечу, щоб розслабитися та почуватися затишно.

Є багато способів розслабити інтер’єр. Якщо говорити конкретно про вітальні, то це трохи танцювально, тому що комфорт потрібно збалансувати з практичністю в тій мірі, в якій це не обов’язково, якщо говорити про кухні чи спальні.

Ми зазвичай поєднуємо плюшеві килими, затишні більші дивани (залежно від розміру кімнати) і м’які матеріали, посипані всюди. Запровадьте регульоване освітлення вітальні з твердішими поверхнями теплих насичених тонів (бронза, дуб, горіх+камінь), щоб створити візуально привабливий і фізично розкішний простір, який також добре підходить для розваг (тверді поверхні для предметів, напоїв + закусок). , перегляд телевізора, зберігання та просто тусування.

Важливо пам’ятати, що розслаблююча вітальня – це не лише створення затишної вітальні, а й простота використання. Баланс практичних елементів із м’якістю текстур – це те, що справді створює кімнату для відпочинку.

5. Додайте декоративні подушки та ковдри

Є кілька кращих способів створити спокійну вітальню, ніж додавання зручних декоративних подушок і ковдр. Вибираючи аксесуари, зверніть увагу на тканини, з яких вони виготовлені – вам потрібні товсті, зручні ковдри та подушки, на які дійсно зручно лежати.

Зверніть увагу на текстуру м’яких меблів або декоративних подушок. Пухнасті, фактурні або шовковисті тканини створюють розкішний сенсорний досвід, який може допомогти нам заспокоїтися та спонукати до розслаблення, яка зосереджена на створенні інтер’єрів із думкою про добробут.

Справа не лише у фактурі м’яких меблів, але й у декоративних елементах, які ви демонструєте у вітальні, не менш важливі. «Включіть різні текстури, такі як оксамит, льон, шкіра та акценти з натурального дерева, щоб додати простору глибини та тактильного інтересу. Крім того, використання старих елементів і патини в елементах декору — чудовий спосіб зробити кімнату затишною та живою.

6. Додайте атмосферу за допомогою освітлення

На атмосферу кожного простору сильно впливає освітлення, і вітальня не є винятком. Більшість людей орієнтуються на кольори вітальні чи меблі, але я не думаю, що багато людей розуміють силу освітлення. Щось таке просте, як переконатися, що ваші лампочки не сліпуче яскраві, може значно змінити ваш настрій і загальну атмосферу приміщення. 

Один із найбільших хитрощів у створенні теплого, гостинного та розслаблюючого середовища — створити шари світла. Спробуйте змішати навколишнє, робоче та акцентне освітлення у всій вітальні – я завжди рекомендую лампи 2700K для теплого світіння. Це один із найвигідніших способів покращити житлову площу.

Найкращий спосіб підкреслити настрій – це додаткові джерела світла. Створюйте навколишнє освітлення вночі за допомогою настільних і торшерних ламп і не обмежуйте природне світло з вікон удень. 

Виберіть настільну лампу з колбою теплішого кольору, щоб створити тепліше світіння. Така атмосфера допоможе створити відчуття затишку у вашій вітальні, а не жорстке верхнє освітлення. Вибір правильної колірної температури дуже важливий, оскільки інтенсивність світла може впливати на настрій і поведінку нашої людини. Світло створює не лише візуальні ефекти, воно також має біологічні та психологічні ефекти, які можуть вплинути на ваше здоров’я та благополуччя.

7. Додайте кімнатні рослини в декор вашої вітальні

Зважаючи на те, що черпання натхнення з природи робить вітальню більш затишною, здається доречним додати у свій простір справжні рослини. Вони не тільки чудово виглядають, але різні рослини мають різні властивості – відомо, що деякі види, наприклад змія, видаляють токсини та забруднюючі речовини з повітря, ідеально підходять для відпочинку у вітальні.

Додавання великої кількості рослин і зелені в наші вітальні може створити сприятливе середовище, яке заохочує благополуччя, приносячи природу в дім і відчуваючи радість від спостереження за ростом рослин.

Якщо кімнатні рослини нереальні, подумайте про те, щоб додати рослини за допомогою інших елементів, таких як шпалери та декор. Включення біофільного дизайну за допомогою палітри природних кольорів або візерунків тканин і шпалер, натхненних природою, сприяє уважності та розслабленню в просторі.

Для більш витонченого доповнення подумайте про менші декоративні елементи, які є у вашій вітальні. Рекомендуємо додати у свій простір мистецтво із зображенням природи та рослин. Ці деталі, природно, нахиляються до більш спокійної кольорової палітри та дозволять вам отримати більше задоволення та творчої свободи у своєму декоруванні.

Зробити вашу вітальню більш розслаблюючою – це лише задіяти ваші почуття. Подумайте про додавання затишних доповнень, таких як декоративні подушки та ковдри, щоб згорнутися калачиком, подумайте про колірну гамму, яка буде заспокійливою, і виберіть меблі, які дійсно зручні та естетичні. 

Це може здатися досить складним завданням зробити вашу вітальню більш заспокійливим оазисом, але як тільки ви розберете різні компоненти, це легше, ніж ви думаєте. З’ясуйте, що для вас найважливіше, коли справа доходить до відпочинку – особливий простір, який підходить саме для вашого способу відпочинку, матиме значення.

Прокрутити вгору