Чи обов’язково у вітальні потрібен диван?

Комфортне сидіння є обов’язковим у просторі, який ділиться сім’єю та друзями, але чи означає це, що у вітальні завжди потрібен диван? Зрештою, є й інші варіанти сидіння.

Подумайте про ідеї вітальні, і зазвичай вони включають диван, звичайно, незалежно від розміру, розмірів або стилю кімнати, яка є улюбленою. Але, можливо, це просто умовність, а не сутність? Можливо, крісла, кушетки, шезлонги тощо можуть створити більш привабливу та елегантну комбінацію для деяких кімнат.

Ми попросили дизайнерів інтер’єру дати нам свої вердикти щодо того, чи завжди диван є життєво важливим для сидіння та як центральний елемент у вітальні, чи це не завжди так, і ось що вони сказали.

Вердикт експертів? У вітальні не завжди потрібен диван, але він має цілий ряд переваг.

Хоча диван може бути основним елементом у багатьох вітальнях, він не є абсолютною необхідністю. Дизайн інтер’єру — це створення простору, який відображає ваш власний спосіб життя та потреби. Важливо врахувати специфічний контекст і вимоги кожної вітальні, перш ніж вирішити, чи диван є найкращим вибором, чи альтернативні місця для сидіння можуть краще відповідати простору та вашому власному стилю.

Відповідь на питання, чи завжди у вітальні потрібен диван, не потрібна. Вибір залежить від призначення приміщення, його розміру та способу життя людини. Кушетка або зручні крісла можуть бути більш доречними, якщо вітальня більше призначена для особистого відпочинку, ніж для спілкування. Диван може бути не обов’язковим для людей, які віддають перевагу мінімалістичному та нетрадиційному дизайну.

Але за деяких обставин це може бути найкращим варіантом. Використання слова «завжди» в дизайні є сміливим, оскільки дизайн інтер’єру часом досить суб’єктивний. Однак більшість погодиться, що вітальні призначені для того, щоб у них жити, і це включає в себе прийом гостей, перегляд телевізора або відпочинок із сім’єю. 

Якщо є додаткова сімейна кімната, де можна проводити такі заходи, то у вітальні не обов’язково повинен бути диван. Якщо вітальня є єдиним місцем, де можна дивитися телевізор з сім’єю або розважати гостей, то я наполегливо пропоную включити диван як частину дизайну кімнати.

Нехай ця порада від професіоналів у сфері дизайну допоможе вам вирішити, чи є ідеї диванів для вітальні те, що вам потрібно, чи краще вибрати інший.

Переваги дивана для вітальні

Використання дивана як частини меблів для вашої вітальні є чудовою ідеєю з багатьох причин.

Одним із ключових елементів повнофункціональної вітальні є достатньо місць для сидіння. Диван хорошого розміру в просторі забезпечує саме це. Використання дивана у вітальні є одним із найпростіших і найпоширеніших способів забезпечити достатньо місць для сидіння у просторі.

На диванах легко спілкуватися, водночас вони створюють комфорт у будь-якому оточенні. Ваші улюблені матеріали стають для вас фоном, і це як чисте полотно.

Диван займає простір. Однією з найбільших переваг дивана є комфорт для розваг для великих груп. Вони просто надають більше місць на тому самому просторі.

Дивани можуть виконувати додаткові функції, зазначає. Їх можна використовувати для багатьох різних цілей, наприклад для сну, і є навіть ті, що мають сховище всередині.

Диван також може зробити планування вітальні більш простим процесом. Оскільки диван часто є найбільшим предметом меблів у кімнаті, він діє як опорна частина, яка об’єднує решту кімнати. Це дозволяє меншим елементам, таким як акцентні столики, бічні стільці та освітлення, створювати відчуття цілісності в просторі, незважаючи на їхній різний розмір, форму та текстуру поверхні. 

Завдяки більшому розміру дивани також чудово підходять для обрамлення або розділення вітальні. Їх можна використовувати, щоб допомогти перенаправити лінії руху в кімнаті, якими користуються більшість людей, щоб пересуватися, входити в кімнату або виходити з неї. 

Збільшений розмір дивана також допомагає внести баланс у кімнату та створює гармонію між багатьма меншими предметами та більшим предметом.

У той час як вітальню можна облаштувати за допомогою безлічі інших предметів, диван, як правило, слугує центром і є фундаментальним для простору. Дивани також дуже необхідні, оскільки вони пропонують універсальність, незалежно від того, чи ви лежите, чи ваші гості збираються комфортно. Це справді центральний елемент вітальні.

Переваги альтернативних місць для сидіння

Дизайнери інтер’єру бачать багато плюсів у виборі дивана для вітальні, але це не завжди правильний вибір.

Відсутність дивана може сприяти комунікабельності. Залежно від простору, я люблю використовувати кушетки та більші шезлонги, щоб створити більш інтимне місце для сидіння, де люди можуть розмовляти обличчям один до одного. Це особливо приємно, коли в кімнаті немає телевізора і немає чіткої потреби, щоб усі дивилися в одному напрямку.

Для спілкування подумайте про крісла, а для відпочинку — про кушетки, а модульні сидіння дозволяють постійно змінювати розташування.

Кімнати деяких розмірів і форм краще обійтися без дивана. У невеликих кімнатах або кімнатах незвичайної форми великий диван може перевантажувати простір. Альтернативні сидіння можуть запропонувати гнучкість і краще використання простору.

Крісло, тахта, подушки для підлоги, кушетки або модульні сидіння можуть запропонувати більше динамізму та краще використовувати простір. Це дозволить вам придумувати творчі домовленості для різних соціальних умов і особистих уподобань.

Для чудового дизайну кімнати з місцями для сидіння, окрім дивана, дизайнер також рекомендує розташувати предмети так, щоб вони знаходилися один навпроти одного, або поставити стільці півколом. Включіть центральну частину, як-от журнальний столик або килимок, щоб закріпити композицію.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

ЯКИЙ ТИП ДИВАНА КРАЩЕ ПІДІЙДЕ ДЛЯ МАЛЕНЬКОЇ ВІТАЛЬНІ?

Щоб купити правильний диван для невеликої вітальні, вам може знадобитися інший підхід, ніж той, який був використаний під час вибору для кімнати більшого розміру. Деякі менші вітальні можуть не вмістити диван стандартного розміру, довжина якого перевищує 180 сантиметрів. Саме тоді в гру можуть увійти менші деталі, як-от кушетки, або більш мініатюрні варіанти, як-от дивани. 

Крім того, у кімнаті можна розмістити диван іншої форми або дизайну. Дивани без підлокітників, як правило, займають менше місця, тоді як дивани із вигнутим дизайном підходять для невеликих кімнат або приміщень дивної форми. Вони також, як правило, краще вписуються в куток, що відкриє більше простору в центрі кімнати для інших елементів дизайну.

Диван часто є правильним вибором для вітальні, але це не завжди так. Яке б місце для сидіння ви не вибрали, надайте простору максимального шику, оформивши вітальню як професіонал. І подбайте про те, щоб вона була просторою, незалежно від її розміру, дотримуючись золотих правил безладної вітальні.

Прокрутити вгору