Що таке крейдова фарба? Все, що вам потрібно знати про цю модну матову фарбу

Крейдова фарба – це проста у застосуванні фарба на мінеральній основі з низьким вмістом ЛОС (летючих органічних сполук) з м’якою матовою поверхнею. Це не те саме, що фарба для класної дошки, яка дозволяє вам використовувати крейду на всьому, що ви намалювали, а скоріше надає предметам ефекту крейди.

 Його можна наносити практично на будь-яку поверхню, але він особливо популярний для меблів завдяки легкому кольору та простоті нанесення. Давайте дізнаємося більше про крейдову фарбу, про те, чим вона відрізняється і як її використовувати.

Що таке крейдова фарба

Крейда – це декоративна фарба, відома своїм матовим мелоподібним зовнішнім виглядом. Вона ідеально підходить для надання виробам естетики шебі-шик, так як при висиханні набуває пошарпаного вигляду.

Дизайнер та підприємець Енні Слоан винайшла крейдову фарбу та вигадала цей термін у 1990 році. Хоча компанії Слоан належить зареєстрована торгова марка під назвою “Chalk Paint”, багато компаній, що виробляють фарби, розробили свої власні запатентовані версії, продаючи її під власними торговими марками, які позначають крейдяне оздоблення.

У чому різниця між крейдовою фарбою та звичайною фарбою?

Крейда фарба відрізняється матовим покриттям та відсутністю підготовчих робіт перед фарбуванням. М’який вид крейдової фарби (звідси і її назва!) Походить від гіпсу або карбонату кальцію, з якого вона складається. При фарбуванні крейда надає предметам чистий вінтажний вигляд, а не глянсовий вигляд звичайної фарби.

На відміну від звичайної фарби, фарба крейди розроблена таким чином, що не вимагає попередньої підготовки! Перед фарбуванням не потрібно шліфування чи ґрунтовки – все, що вам потрібно, це чиста поверхня! Крейдяна фарба добре прилипає до багатьох поверхонь, і це відмінний вибір для фарбування предметів, які надто крихкі, які не можна відшліфувати або застосувати іншу фізичну дію (наприклад, вінтажні меблі).

Крейдова фарба така сама, як молочна фарба?

Крейдяна фарба та молочна фарба забезпечують подібну обробку, але це не одне й те саме. Хоча обидві фарби на мінеральній основі та на водній основі, молочна фарба робить крок уперед у своєму складі за рахунок використання молочних білків. Додавання молочних білків робить молочну фарбу більш «природною» для деяких, а її склад надає їй легкого блиску.

Однак молочна фарба не поставляється готовою до використання, і її необхідно змішати (для досягнення найкращих результатів за допомогою електроінструменту) після прибуття. Молочна фарба також має термін придатності від кількох днів до кількох тижнів.

Навіщо ви використовуєте крейдову фарбу?

Простота нанесення крейдової фарби означає, що її можна використовувати практично будь-що. Стіни, підлоги, металеві та кухонні шафи. Тим не менш, крейдяна фарба найчастіше використовується для меблів, так як це простий спосіб дати старим меблям нове життя без необхідності шліфувати складні кути або наносити грунтовку або морилку.

Крейдяна фарба може надати меблям вінтажний м’який вигляд, або її можна відшліфувати, щоб створити «обшарпаний» вигляд, коли обробка відшаровується і зістарюється. Нешліфований вигляд – відмінний спосіб отримати класичну і ненав’язливу палітру кольору, а пошарпаний вигляд – забавний спосіб привнести трохи потертого сільського шику.

Чи потрібно шліфувати предмет перед використанням фарби?

Зауважте: зазвичай вам не потрібно шліфувати поверхню перед використанням крейдової фарби. Це все завдяки пористості крейдової фарби, яка вища, ніж у звичайної латексної або акрилової фарби. Її висока пористість дозволяє їй «прилипати» до багатьох різних поверхонь, причому фарба діє майже як клей.

Однак вам може знадобитися шліфування, якщо предмет, який ви фарбуєте, перебуває у поганому стані або має блискучу поверхню. Якщо ваші меблі покриті безліччю подряпин і зазубрин, і ви наносите крейдову фарбу, щоб отримати більш гладку поверхню, вам, ймовірно, знадобиться відшліфувати подряпини, перш ніж ви почнете фарбувати, для досягнення найкращих результатів. Так само, якщо частина вашого виробу покрита глянсовою фарбою або лаком, вам може знадобитися відшліфувати частину, щоб поверхня стала досить пористою для крейдяної фарби.

Як використовувати крейдову фарбу?

Готові до крейдяного живопису? Ось огляд того, як ви використовуватимете крейдову фарбу. Але не забувайте також дотримуватися інструкцій виробника.

Використовуєте молочну фарбу? Ви слідуватимете аналогічним інструкціям, але перед початком вам потрібно буде змішати фарбу. Щоб фарба не злипалася, використовуйте дриль із насадкою-міксером для ретельного перемішування фарби.

  1. Зніміть з меблів будь-яку фурнітуру.
  2. Протріть речі м’яким засобом для чищення і вологою тканиною. Переконайтеся, що бруд або пил видалено.
  3. Перемішайте крейдову фарбу, щоб перерозподілити її мінерали та колір.
  4. Починайте наносити! Коли ви фарбуєте, рухайте пензлем у різні боки, щоб уникнути слідів від мазків після висихання.
  5. Зачекайте, поки перший шар не стане сухим на дотик. Залежно від вологості та температури це може тривати 1-3 години.
  6. Нанесіть другий шар так само, як і перший, і дайте меблям повністю висохнути.
  7. Якщо ви бажаєте додати віск (для додаткового блиску) або герметик (для захисту від плям), додайте це зараз. Інакше ви все зробили!
Прокрутка до верху