Ось як вибрати правильну фарбу для свого приміщення

Ви знайшли той відтінок синього, який викликає більше радості, ніж 294 інші відтінки синього, які ви розглядали. Якби це був фініш. 

Є багато факторів, які можуть збентежити вас, коли справа доходить до вибору фарби. Покриття фарбою може кардинально змінити зовнішній вигляд відтінку — і вплинути на те, як він буде витримувати зношування, від повсякденних занять до помаранчевого олівця вашого малюка. Можливо, ви чули суворі правила, як-от «ніколи не використовуйте матове покриття в місцях з інтенсивним рухом людей», але процес вибору покриття не повинен лякати.

  Найпоширенішими типами обробки є плоска, матова, яєчна шкаралупа, сатин, напівглянсова та високоглянцева. Рівень глянцю у фарбі відноситься до кількості смоли, яка визначає, скільки світла вона відбиватиме: плоска – це покриття з найменшою кількістю смоли, а глянцеве – це покриття з найбільшою кількістю. 

  Плоский або матовий

  Плоскі або матові покриття відбивають дуже мало світла. Це робить їх хорошими для покриття поверхонь із шорсткою текстурою, як -от штукатурка на стінах чи попкорн-стелі, або для маскування стін із великою кількістю тріщин і плям у наявній фарбі.

  Відсутність густої клейкої смоли робить плоску фарбу менш довговічною, тому будьте готові частіше тягнутися до губки та пензлів, щоб почистити та підправити їх. 

  Яєчна шкаралупа

  Дизайнер завжди рекомендує клієнтам використовувати оздоблення з сатину або яєчної шкаралупи, оскільки «вони є середніми й не такими «суперечливими», як глянцеві або плоскі покриття». 

  Емпіричні правила полягають у тому, щоб на стінах і стелях, особливо в допоміжних приміщеннях, таких як спальні та офіси, використовувати яєчну шкаралупу або матове покриття, але використовувати атлас на оздобленні та дверях. Просто не використовуйте жоден із них у ванній кімнаті — докладніше про це нижче. 

  Сатин

  Атлас — це «найпоблажливіше» покриття, його також легше чистити, ніж яєчну шкаралупу — «якщо ми станемо вибагливими». Рекомендуємо сатин в приміщеннях з інтенсивним рухом людей, таких як кухні, ванні кімнати, коридори та сімейні кімнати. Середня точка між матовим і глянцевим, сатин є тонким, але все ще має більшу міцність, ніж фарба з більш високою смолою. 

  Якщо в гіпсокартоні або текстурі є якісь недоліки, глянець і плоска обробка висвітлять ці недоліки.

  Це означає, що якщо ви прикрашаєте стару орендовану квартиру або просто не знаєте, що вибрати, вибирайте сатин.

  Незважаючи на те, що більшість художників рекомендуватимуть фарбу для стелі, яка є абсолютно рівною та зазвичай білою, вона вважає за краще фарбувати стелю в той самий колір і обробку, які використовуються на стінах, для досягнення стабільного ефекту.

  Це також працює з нейтральними або яскравішими кольорами, особливо в таких приміщеннях, як домашній офіс або спальня.

  Напівматовий

  Напівглянсовий колір є популярним вибором для обробки, шаф і дверей, і він може створити гарний контраст із більш матовим покриттям. Дизайнери також часто рекомендують напівглянцеві фарби для приміщень з високою вологістю, як-от ванних кімнат і кухонь, оскільки їх легше витирати та вони краще відводять вологу, щоб запобігти пошкодженню водою та цвілі.

  Високоглянцевий

  Вагнер хотів би, щоб ви ніколи в житті не користувалися глянцевою фарбою.

  Якщо когось турбує можливість очищення, атласне покриття, ймовірно, підійде для того, що вам потрібно в житлових приміщеннях.

  Але не кожен дизайнер відчуває подібне або настільки сильно. Високий глянець є гарячою тенденцією для кухонних шаф, і вони особливо практичні для задніх панелей, які потребують частого чищення. Проте, якщо ви збираєтеся виконати більш глянсове покриття, рекомендуємо переконатися, що у вас абсолютно гладка поверхня, і найняти професіонала, щоб зробити це правильно. 

  Прокрутка до верху