как покрасить батарею

Як пофарбувати батарею опалення самостійно

Як пофарбувати батарею самостійно.

Зараз у багатьох будинках ставляться нові дюралеві радіатори, замінюючи старі опалювальні батареї. Але близько 30–35 відсотків населення, як і раніше, використовують старі. Дані батареї ставилися ще в радянську епоху і мають кілька мінусів, один з них це лущення старої фарби через кілька років після фарбування. Тому її потрібно регулярно фарбувати. Але як це зробити? У цій статті буде докладно пояснено, як самостійно пофарбувати батарею опалення.

Підготовляємо батарею до фарбування.

Спочатку потрібно зняти батарею для того, щоб повністю промити її. Якщо батарея давно не знімалася, можуть виникнути проблеми. В крайньому випадку викличе сантехніка. Знімати батарею потрібно тільки не в сезон опалення, а інакше ви ризикуєте влаштувати потоп. Потім слід зняти стару фарбу. Для цього скористайтеся наждачним папером, знімати потрібно всі шари, тому що зайва фарба забирає тепло. Якщо стару фарбу не зняти, то через деякий час вона почне обсипатися разом з новою фарбою і тоді вся робота буде марною. Щоб нова фарба ретельно ввібралася в трубу, потрібно провести знежирення.

Подальшим етапом буде ґрунтовка. Для цього можна використовувати пензлик або фарбопульти. Наносити ґрунтовку потрібно рівномірно і по всьому периметру.

Яка фарба підійде для батареї?

Олійні фарби для фарбування батареї не підійдуть. Краще використовувати емалі чи акрилові водоемульсійні фарби. Головне, щоб вона витримувала температури до 90 градусів, а також мала у складі речовини, що перешкоджають виникненню корозії та вигорянню кольору.

Фарбування батареї.

За жодних обставин не фарбуйте гарячу батарею, фарба згорнеться і всі проведені роботи будуть марними. Починати фарбування потрібно зверху вниз, щоб фарба, що стікає, розмазувалася по непофарбованій поверхні і тим самим не витрачалася даремно. Для більшого ефекту можна нанести ще один шар, але для цього буде потрібно вдвічі більше фарби.

Види фарб та їх переваги.

Алкідна емаль не схильна до перепадів тиску, стійка і досить довговічна. Але є один мінус, це її запах. Після нанесення фарби він видаватиме неприємний запах. Для того, щоб позбавитися запаху, потрібно провітрити приміщення не один раз, а краще пофарбувати батарею на вулиці.

Водоемульсійна фарба – відмінний варіант для фарбування батарей. Фарба не видає неприємного запаху і дуже швидко висихає.

Акрилова фарба має дуже незвичайну межу. Справа в тому, що фарба після нанесення та висихання буде блищати глянцевим відтінком. Але є один мінус – це тимчасовий неприємний запах після нанесення.

Але яку фарбу вибирати, вирішувати її власнику.

Висновок

При використанні цього матеріалу, ви легко пофарбувати батарею, і вона продовжуватиме служити вам, як це було раніше.

Коментарі