Сучасні печі та каміни: як забезпечити повністю автономне опалення з вишуканим дизайном

Бажання розумно зекономити та отримати повністю автономне опалення житла – це ті причини, через які пічне та камінне обладнання вирішують монтувати все більше власників приватних помешкань. Світовими виробниками випускається широкий асортимент моделей – так, інтернет-магазин «Ваш Комин» пропонує варіанти з різною потужністю, розмірами та набором функцій, і все для спорудження печі або каміна. Такі пристрої уже не нагадують громіздкі «буржуйки» попередніх поколінь − привабливе зовнішнє виконання дає змогу вписати їх у будь-який інтер’єр, від класики до мінімалізму. Високою декоративністю відзначаються печі-каміни − крізь великий екран з вогнестійкого скла, розташований на дверцятах, відкривається прекрасний огляд на полум’я у топці.

Перейти на пічне опалення вигідно, коли є змога регулярно поповнювати запаси дров чи брикетів, і потрібно налагодити повноцінну систему опалення, обігріти частину оселі чи облаштувати резервний обігрів на випадок перебоїв з електрикою чи газопостачанням. Часто чавунним печам надають перевагу у сільській місцевості, де дрова практично завжди в наявності. На відміну від зведення цегляної конструкції, монтаж обладнання набагато простіший і швидший, не потрібно заливати фундамент під піч, оскільки важить вона набагато менше, ніж цегляний аналог. Суттєва перевага – компактні розміри, завдяки чому обладнання може розташуватися у будь-якому місці, де є доступ до димоходу та змога забезпечити умови згідно з правилами пожежної безпеки.

Види печей за призначенням: щоб задовольнити всі потреби

Якщо потрібне лише тепло та затишок у будинку, підійде піч на дровах або піч-камін. Такі прилади зазвичай ставлять у вітальнях або загальних кімнатах, де є достатньо вільного місця, і піч слугує також і центральним елементом декору у зоні для відпочинку.

Модифікації з варильною поверхнею та вбудованою духовою шафою – оптимальний вибір, коли хочеться отримати обігрів та можливість одночасного приготування страв. Так, поки конструкція прогріває приміщення, можна варити, смажити або тушкувати продукти на варильній поверхні, запікати у духовці. Духовка та варильні поверхні виготовлені з чавуну, який віддає накопичене тепло, навіть коли горіння у топці припинено. Щоб спростити контроль за приготуванням страв у духовій шафі, у дверцятах установлено прозоре «віконце» з жаростійкого скла, також зазвичай є термометр.

Площа обігріву: опалення будинку чи однієї або кількох кімнат

В описах кожної моделі печі виробниками вказується, яку площу житла вона здатна ефективно наповнити теплом. На основі металевих опалювальних конструкцій можна спроєктувати систему індивідуального опалення в приватному помешканні чи на дачі. Для цього потрібно купити чавунну піч з можливістю приєднання до повітряної або водяної системи. Завдяки цьому вдасться:

  • Забезпечити обігрів оселі з повною незалежністю від централізованого опалення.
  • При виборі печі з підключенням до водяної системи – налагодити вдома гаряче водопостачання.
  • Внести нотки індивідуальності в облаштування приміщення, адже печі зі стильним оформленням та можливістю спостерігати за вогнем крізь скляні дверцята сприяють створенню особливої атмосфери.

Коли піч планується використовувати як додаткове чи запасне джерело тепла, буде достатньо встановити модель конвекційного типу, де не передбачене приєднання до повітропроводів чи радіаторів. Такі агрегати здатні обігріти одне чи кілька приміщень, не розділених між собою дверима. Орієнтуватись також слід на вказану виробником потужність та, відповідно, площу обігріву. У всіх сучасних печах передбачена функція регулювання інтенсивності горіння, завдяки чому ефективно витрачається паливо та настроюється комфортний температурний режим.

Прокрутка до верху