9 ідей планування вузької кімнати, щоб зробити її відкритою та повітряною

Класична відеогра Тетріс може легко прийти на думку щоразу, коли ви стикаєтеся з приголомшливим завданням розміщення меблів у вузькій кімнаті. Диван може ідеально виглядати на певній стіні, але як тільки перед ним ставиться журнальний столик, він може раптово здатися тісним – і для гостей потрібен бічний стілець, але його невеликий розмір вибивається з картинки.

 Отже, що ви можете зробити, щоб виграти цю реальну версію тетрісу та створити повітряний простір без особливого простору?

У вузьких місцях часто доводиться редагувати свій ідеальний план кімнати. Можливо, ви не зможете поставити цей столик поруч із диваном, або ви зможете розмістити лише одне акцентне крісло, а не два.

Планування є ключем до розміщення меблів у вузьких вітальнях, спальнях та інших приміщеннях. Якщо ви працюєте з невеликою площею, важливо бути ще скрупульознішим з тим, які частини залишаються, а які ні. Ми знаємо, як складно оформити незвичайний простір, тому пропонуємо свою пораду, як упоратися з вузькими плануваннями приміщень. Не перевантажуйте план своєї кімнати – це має стати вашою мантрою, коли ви приступите до роботи. Щоб заглибитись, пропонуємо кілька ідей щодо вироблення стилю у вузькому плануванні.

Прочитайте практичні поради щодо проектування меблів у вузькій кімнаті та вважайте ці поради своєю шпаргалкою для перемоги у грі проти складних квадратних метрів.

1. Використовуйте настінні бра

Якщо ви шукаєте ідеї дизайну вузького простору з освітленням, настінні бра – це те, що вам потрібно. Ці малечі висвітлюють ваш будинок, не витрачаючи даремно дорогий простір на підлозі або поверхні столу. Що ще краще? Багато варіантів можна підключити на стіні, щоб вам не довелося турбуватися про проблему з проводкою. Деякі навіть повертаються, що дає вам більше гнучкості з вашим.

2. Тримайте меблі подалі від підлоги

Одна з найкращих дизайнерських ідей для вузьких кімнат полягає в тому, щоб не ставити меблі на підлогу. Чому? Тому що ніщо не робить маленький простір ще меншим, ніж громіздкий диван, що стукнувся прямо на підлогу. Натомість спробуйте використовувати меблі, які стоїть високо над підлогою, щоб ваш маленький простір виглядав просторішим. Предмети з довгими конічними ніжками це ідеальний вибір. Це також причина, через яку сучасний тренд середини століття такий популярний у міських містах, де будинки набагато менше.

3. Спробуйте нестандартний килим

Іноді краще відмовитися від прямокутного килима та вибрати варіант неправильної форми. Зрештою, явно занадто великий або занадто маленький килим просто приверне увагу до розміру та форми вашої кімнати. Натомість спробуйте килим неправильної форми, наприклад, з волової шкіри, або навіть круглий килим. Це створить відчуття потоку та заповнить більшу частину площі, не привертаючи уваги до вузької форми кімнати.

4. Вибирайте прозорі меблі

Коли ви не можете зробити більше місця, ви завжди можете використовувати деякі ідеї дизайну квартири, які змусять вашу кімнату виглядати так, ніби у вас більше місця. Найстаріший трюк у довіднику дизайнера інтер’єрів? Прозорі меблі! Вибір предметів зі скла або акрилу — чудовий спосіб обдурити око, змусивши його думати, що ваш простір більший, ніж він є насправді. Тож відмовтеся від громіздкого дерев’яного журнального столика на користь зі скла або акрилу. Це зробить ваш простір більш відкритим та повітряним, що, у свою чергу, допоможе йому здаватися більше!

5. Не забувайте про комфортні проходи

Виділення шляху для навігації по простору – важлива частина створення комфортної та придатної для життя кімнати. Переконайтеся, що між журнальним столиком та диваном достатньо місця, щоб через нього можна було легко пройти. Це може означати, що потрібне використання предметів меблів меншого розміру.

6. Стильні меблі далеко від стіни

Те, що у вас вузький простір, не означає, що вам потрібно ставити меблі в ряд до стіни. Пограйте, витягаючи деталі назовні — наприклад, книжкові полиці за диваном або столик консольний з освітленням і аксесуарами. Вибирайте меблі меншого розміру, які не займатимуть занадто багато місця, якщо їх відсунути від стіни, і використовуйте декоративні акценти за диваном (наприклад, високі рослини або торшери), щоб привернути увагу до додаткової обстановки.

Запобігання дотику меблів до стін є важливим елементом фен-шуй, і навіть коли ви працюєте з обмеженим простором, додатковий простір навколо кожного предмета зробить ваш дизайн більш повітряним і відкритим.

7. Створіть певні зони

Створіть певні області у довгій та вузькій кімнаті, а не намагайтеся спроектувати один простір. Якщо у вас є вузька, але довга кімната, створення певних зон, таких як основна зона відпочинку та куточок для читання допоможе розділити простір. Використовуйте шезлонг або невелику лавку, щоб розділити кімнату і розбавити відчуття тісноти.

8. Спробуйте нетрадиційні меблі

Замість традиційного журнального столика пограйте з маленькими розкладними столиками чи отоманкою. Це дає місце, де можна підняти ноги чи поставити напій, не займаючи при цьому цінного місця. Бонус: розкладні столи можна сховати, коли ви не приймаєте гостей, тому ви отримаєте додатковий простір на підлозі, коли вони не потрібні.

9. Додайте додаткове сховище

У вузькій спальні купіть ліжко для зберігання речей. Якщо кімната занадто мала для ліжка з висувними ящиками, ви можете вибрати ту, яка піднімається. У вітальні виберіть мультимедійну шафу, яка може приховати ваші пристрої та забезпечити додаткове місце для зберігання. У вузьких місцях потрібно мати місця для зберігання зайвих речей, щоб вони не здавалися надмірно відкритими і тісними. На відміну від традиційних кавових столиків, багато оттоманок також можуть служити місцем для зберігання предметів першої необхідності, не виставляючи їх напоказ (тільки не забудьте піднос зверху для напоїв та декору).

Прокрутити вгору