9 ідей планування, щоб зробити вузьку кімнату відкритою та просторою (і чого не варто робити)

Класична відеогра Tetris може легко спадати вам на думку щоразу, коли ви стикаєтеся з карколомним завданням розставити меблі у вузькій кімнаті. Диван може виглядати ідеально на певній стіні, але коли перед ним стоїть журнальний столик, він може раптово здатися тісним — і для гостей необхідне крісло, але його невеликий розмір виглядає більшим між рослиною та тахтою. Отже, що ви можете зробити, щоб виграти цю реальну версію тетрісу та створити просторий простір без багато місця?

У вузьких приміщеннях вам часто доведеться редагувати свій ідеальний план поверху. Можливо, вам не вдасться поставити цей столик поруч із диваном, або ви зможете встановити лише одне акцентне крісло, а не два.

Планування має ключове значення  для розташування меблів у вузьких вітальнях, спальнях тощо. Якщо ви працюєте з меншою площею, важливо ще більш ретельно визначити, які частини залишаються, а які зникають. Складно буває оформити незвичайний простір, і тому пропонуємо поради щодо того, як впоратися з вузьким плануванням кімнат. Не перевантажуйте свій інтер’єр, що має бути вашою мантрою, коли ви приступаєте до роботи. Щоб зануритися глибше, ось кілька ідей щодо стратегії стилю у вузькому приміщенні.

Ознайомтеся з її інструкціями щодо проектування меблів у вузькій кімнаті та вважайте ці поради своєю шпаргалкою, щоб виграти в грі проти складних квадратних метрів.

01з 09

Вибирайте настінні бра

Якщо ви шукаєте ідеї для дизайну вузького простору, що включає освітлення, настінні бра — це ваш шлях. Ці малюки освітлюють ваш дім, не витрачаючи дорогоцінний простір на підлозі чи площі поверхні столу. Що ще краще? Багато варіантів можна підключити до стіни, тож вам не доведеться турбуватися про всю проблему з електропроводкою. Деякі навіть повертаються, що дає вам більше гнучкість і з вашим освітленням.

02з 09

Не кладіть меблі на підлогу

Схоже на те, як ваша мама говорила «забери ноги з дивана», одна з найкращих ідей вузького дизайну полягає в тому, щоб відривати меблі від підлоги. Чому? Тому що ніщо не робить маленький простір ще меншим, ніж громіздкий диван, поставлений прямо на підлогу. Натомість спробуйте використовувати меблі, які стоять високо над підлогою, щоб ваш маленький простір виглядав просторішим. Деталі з довгими, звуженими ніжками є ідеальний вибір. Це також причина, чому сучасний тренд середини століття настільки популярний у містах, де будинки набагато менші.

03з 09

Спробуйте неправильний килим

Іноді найкраще відмовитися від прямокутного килима та вибрати нестандартний варіант. Зрештою, килим, який явно завеликий або замалий , просто приверне увагу до розміру та форми вашої кімнати. Натомість спробуйте килим неправильної форми, наприклад, з коров’ячої шкіри, або навіть круглий килим. Це створить відчуття потоку й заповнює більшу частину простору, не привертаючи уваги до вузької форми кімнати.

04з 09

Вибирайте прозорі меблі

Якщо ви не можете звільнити більше місця, ви завжди можете скористатися деякими ідеями дизайну квартири, які створять  враження, що у вас більше місця. Найстаріший трюк у довіднику дизайнера інтер’єру? Прозорі меблі! Вибір предметів зі скла або акрилу — чудовий спосіб змусити око подумати, що ваш простір більший, ніж він є. Тож відмовтеся від громіздкого дерев’яного журнального столика. Скляний або акриловий варіант. Це зробить ваш простір більш відкритим і повітряним, що, у свою чергу, допоможе йому здаватися більшим!

05з 09

Не забувайте про доріжки

Вирізання шляху для навігації в просторі є важливою частиною того, щоб зробити вашу кімнату зручною для проживання. Переконайтеся, що у вас достатньо місця між журнальним столиком і диваном, щоб легко пройти. Це може означати використання менших предметів меблів.

06з 09

Стильні меблі подалі від стіни

Тільки тому, що ваш простір вузький, це не означає, що вам потрібно розставляти меблі біля стіни. Пограйте, витягуючи деталі назовні — наприклад, книжкові полиці за диваном або консольний столик з освітленням і аксесуарами. Вибирайте менші меблі, які не займатимуть багато місця, якщо їх відсунути від стіни, і використовуйте декоративні акценти за диваном (наприклад, високі рослини або торшери), щоб привернути увагу до додаткової кімнати.

Важливим елементом фен-шуй є те, щоб меблі не торкалися стін, і навіть якщо ви працюєте в обмеженому просторі, додаткове місце навколо кожного предмета зробить ваш дизайн більш просторим і відкритим.

07з 09

Створення визначених зон

Створіть окремі зони у довгій і вузькій кімнаті, а не намагайтеся спроектувати єдиний простір для розмови: Якщо у вас кімната вузька, але довга, створення «визначених зон», таких як головна зона відпочинку та куточок для читання, допоможе розширити простір. Використовуйте шезлонг або невелику секцію, щоб розділити кімнату та розбити відчуття вузькості.

08з 09

Спробуйте нетрадиційні меблі

Замість того, щоб використовувати традиційний журнальний столик, пограйте з маленькими столиками або пуфом. Це дає можливість підвести ноги або випити, не займаючи дорогоцінного місця. Бонус: столики можна прибрати, коли ви не приймаєте гостей, тож ви отримаєте додатковий простір, коли вони не потрібні.

09з 09

Додайте додаткове сховище

У вузьку спальню встановіть ліжко для зберігання речей. Якщо кімната замала для ліжка з висувними ящиками, ви можете взяти таке, яке піднімається. У своїй вітальні оберіть медіа-шафу, яка може приховати ваші пристрої та забезпечити додаткове зберігання. У вузьких приміщеннях вам потрібно мати місця для зберігання надлишкових речей, щоб вони не здавалися занадто відкритими та тісними. На відміну від традиційних журнальних столиків, багато пуфів також можна використовувати як місце для зберігання необхідних речей, не тримаючи їх на вітрині (тільки не забудьте піднос нагорі для напоїв і декору).

Прокрутити вгору