Мансардні вікна та дахові вікна – все, що вам потрібно знати

Оскільки багато з нас прагнуть розширити та покращити, а не переїхати, популярність таких ремонтів, як додавання мансардних вікон і ліхтарів, зростає. Як би ви їх не називали – дахове вікно, мансардне вікно чи даховий ліхтар – усі вони служать одній меті, а саме – забезпечити природне денне світло у вашому домі. Вони приносять значну кількість світла в кімнату цілий рік. Що, у свою чергу, може надати цій зоні відчуття яскравості та просторості.

Як і у більшості проектів ремонту, процес планування та монтажу мансардних вікон, природно, викликає цілу купу питань. Хоча вони можуть забезпечити більше світла в кімнаті, чи роблять вони також холоднішою взимку? А як щодо прямих сонячних променів і тепла в літні місяці? І що це означає, якщо ви вирішите встановити його у своєму домі?

Мансардні вікна та ліхтарі

Ми пояснюємо суть встановлення мансардних вікон у вашому домі. Від пов’язаних витрат до тонкощів отримання дозволу на планування та всієї плутанини, яка може спричинити за собою. Наш путівник розповість вам про все, що вам потрібно знати (і чого слід уникати), коли додаєте додаткове освітлення у свій дім.

Що таке мансардне вікно?

Мансардне вікно — це, по суті, вікно, розташоване на даху, яке приносить денне світло в кімнату. Вони є популярним дизайнерським вибором для новобудов і прибудов житлових будинків з обмеженим природним освітленням. Вони також можуть запропонувати додаткову перевагу постачання кімнати свіжим повітрям завдяки вибору мансардного вікна, що відкривається для вентиляції.

Однак не всі дахові світильники однакові, і є деякі ключові відмінності, які варто враховувати.

 • Мансардне вікно/люк на даху Обидва терміни стосуються вікна, розташованого на даху
 • Мансардне вікно – це, по суті, панель скла, встановлені на плоскому або скатному даху.
 • Дахові ліхтарі Вони виглядають як невеликі зимові сади – їх можна встановити на плоский або скатний дах.

Незалежно від того, встановлюєте ви мансардне вікно, мансардне вікно чи ліхтар на даху, доступні різні варіанти. Вони можуть забезпечити вентиляцію або обмежити кількість світла, яке потрапляє у вашу кімнату.

Де розташувати мансардне вікно?

Розташування мансардного або дахового вікна є важливим рішенням. Мансардні вікна та мансардні вікна пропускають денне світло протягом усього дня. Але залежно від напрямку, куди дивляться ваш будинок і кімната, ви отримаєте більш концентровану яскравість у різний час доби.

Одна з перших речей, яку слід розглянути, це те, куди ви хочете потрапляти світло та який ефект ви хочете створити. Ви повинні почати з огляду на напрямок вікон і сонця. Подумайте, де і в який час доби вам буде потрібно найбільше денного світла в певній кімнаті.

Можливо, ви розглядаєте можливість встановлення мансардного вікна в новій кухонній прибудові з плоским дахом. Вам хотілося б, щоб у простір було багато природного світла, поки сім’я щоранку разом насолоджується сніданком. Тоді вам слід розглянути орієнтацію будівлі та місце розміщення дахового вікна, щоб втілити це бачення в реальність.

Які плюси і мінуси мансардного вікна?

Перевага більшої кількості світла в кімнаті може здатися очевидною. Але є багато інших переваг встановлення мансардного вікна. Наталі з Lamilux погоджується. Массельні вікна можуть забезпечити вдома приємний мікроклімат завдяки максимізації природного денного світла та додаткової природної вентиляції. Наукові дослідження показують, що здоров’я та добробут, а також продуктивність можуть бути пов’язані з хорошою якістю повітря в приміщенні.

Плюси мансардних вікон

Основними перевагами мансардних вікон є:

 • Доступ до природного світла. Вони пропускають більше світла, ніж вікна. Деякі дослідження показують, що на 40% більше впливають на природне світло. Сонячне світло може зіграти велику роль у піднятті нашого настрою та змусити нас почуватися щасливішими. Природне світло допомагає регулювати здоровий режим сну.
 • Краща якість повітря. Мансардні вікна можуть забезпечити вдома приємний клімат у приміщенні. Це завдяки максимізації природного денного освітлення та додаткової природної вентиляції. Наукові дослідження показують, що здоров’я та благополуччя, а також продуктивність можуть бути пов’язані з хорошою якістю повітря в приміщенні.
 • Відчуття простору.  Додавання мансардного вікна вводить більше світла в простір, що, у свою чергу, може зробити вашу кімнату більшою.
 • Економія на витратах електроенергії. Більше природного освітлення означає меншу залежність від штучного електричного освітлення. Сонячне світло також може допомогти нагріти кімнату. Перехресна вентиляція з мансардних і дахових вікон, які відкриваються, також може допомогти їм охолодитися. Вони мають ефект кондиціонування повітря – обидва потенційно скорочують ваші рахунки за електроенергію.
 • Додавання вартості вашого будинку при перепродажі.  Само собою зрозуміло, але привабливе, світле та просторе приміщення приваблює покупців житла.
 • Користь для здоров’я.  Природне сонячне світло є чудовим джерелом вітаміну D, життєво важливого для підтримки здорового обміну речовин, кісток і м’язів.

Мансардне вікно мінуси

Однак є деякі потенційні недоліки, які варто враховувати. Встановлення мансардних вікон може збільшити довжину будівельного проекту. Це включає замовлення та доставку самих блоків, а потім організацію встановлення. Якщо його не спланувати та встановити належним чином, ви можете зіткнутися з проблемами.

До мінусів установки мансардних вікон можна віднести:

 • Занадто багато світла. Знання того, для чого зазвичай буде використовуватися кімната, може вплинути на розташування мансардного вікна. Наприклад, пряме світло на телевізор може бути проблемою.
 • Занадто багато тепла. Попередньо проконсультуйтеся, щоб переконатися, що розташування мансардного або мансардного вікна не наражатиме вас на тривалий вплив прямого сонячного світла. Це особливо важливо в літні місяці.
 • Поломка від падаючих предметів. Якщо навколо вашої власності ростуть дерева, гарним варіантом може бути ламіноване скло. Навіть якщо гілка впаде, ваш дах чи мансардне вікно не розірветься.
 • Витоки. Інвестування в обладнання низької якості або доручення ненавченим особам виконувати установку може призвести до витоків. Це дозволить або пропускати воду, або нагріватися.

Які існують варіанти рамок?

Після того, як ви вибрали мансардне вікно, вам доступна низка різних варіантів рами. Різні виробники пропонують рами з ПВХ, дерева та алюмінію. А з широким вибором кольорів і конкретних елементів дизайну можна знайти мансардне або мансардне вікно, яке ідеально відповідає естетичним і практичним вимогам вашої кімнати.

Подумайте про своє внутрішнє середовище та про те, що підходить до вашого декору. Якщо у вас білі вікна з ПВХ, то мансардне вікно з білим покриттям ідеально підійде. Крім того, залежно від кімнати вікно встановлюється в різних варіантах обробки, які відповідають різним потребам. Вікно з ПВХ або поліуретану призначене для приміщень з підвищеною вологістю. Ідеально підходить для кухні чи ванної кімнати.

Яка вартість додавання мансардного вікна?

Є багато різних факторів, які впливатимуть на вартість встановлення мансардного вікна у вашій власності. По-перше, доступні недорогі мансардні та дахові вікна. Базові дахові ліхтарі можна знайти в магазинах DIY за ціною від 4500 до 7000 гривень.

Виготовлення на замовлення, природно, дорожче і залежить від ваших конкретних потреб і специфікацій. Принаймні з точки зору ціни, небо є межею. Це повністю залежить від того, що ви шукаєте, масштабу проекту та вашого бюджету. Перш ніж купувати дахове вікно, вам потрібно визначитися з типом дахового вікна та місцем його встановлення.

Варто також врахувати витрати на установку. Здешевлення самого мансардного вікна або встановлення може обійтися вам дуже дорого в довгостроковій перспективі. Ви можете пошкодувати, що вибрали дешевий варіант, якщо вам доведеться замінити неякісне мансардне вікно, що протікає, або робити ремонт через погане встановлення.

Який розмір мансардного вікна мені потрібен?

Це може здатися простою проблемою: чим більше мансардне вікно, тим більше світла заливає кімнату. Але, обираючи розмір мансардного вікна та його розташування, ви повинні враховувати практичні особливості кімнати та способи її використання.

Враховуйте стиль вашої нерухомості, як всередині, так і зовні. Сучасний, сучасний інтер’єр може виграти від великих, великих скляних площ. Але те, що підходить для сучасного будинку, може виглядати дещо недоречним у більш традиційних будинках та інтер’єрах.

Чи є мансардні вікна стандартного розміру?

Дахові ліхтарі можуть бути будь-яких форм і розмірів. Деякі входять у стандартну комплектацію, або ви можете отримати на замовлення, підібрані на замовлення, залежно від того, що ви шукаєте. Одним із ключових моментів є правильний баланс і розподіл світла. Тож у багатьох випадках два менших вікна забезпечують кращий розподіл світла, ніж одне велике вікно.

А як щодо замовлення?

Наші дахові ліхтарі виготовляються на замовлення. Вони можуть вибрати квадратну, прямокутну або восьмикутну форму ліхтаря. Якщо клієнту потрібен великий даховий ліхтар, ми зазвичай радимо вибрати два менших. Або нам потрібно було б включити стяжки, щоб допомогти витримати вагу ліхтаря.

Мансардні вікна роблять кімнату теплішою?

З більшим рівнем світла в кімнаті підвищується рівень тепла від сонячних променів. Планування та розташування світильника на даху є ключовими. Це гарантує, що ви не отримаєте кімнату, яка буде або надто світлою, або надто теплою, щоб комфортно проводити час у ній.

Є кілька речей, про які ви можете подумати, щоб пом’якшити сонячне випромінювання в спекотні місяці. Внутрішні та/або зовнішні жалюзі є найбільш зручним для кишені варіантом. Ви можете вибрати мансардні вікна, які відкриваються та закриваються, або мають вентиляційну заслінку. Або ви можете обрати скло, яке відбиватиме УФ-промені.

Скло для захисту від сонячних променів — це особливий тип скління, який відбиває сонячні промені та обмежує кількість тепла, яке пропускають мансардні вікна в кімнату. Окрім захисту від ультрафіолету, вони можуть допомогти зменшити відблиски, максимізуючи кількість світла.

Чи можна самостійно встановити мансардне вікно?

Багато виробників мансардних і мансардних вікон пропонують установку, а також послугу «тільки постачання». Тобто мансардний або віконний блок доставляється, і ви вживаєте заходів для його встановлення.
Не рекомендується самостійно встановлювати даховий ліхтар, якщо ви не є особливо досвідченим майстром. На перший погляд, те, що може здатися досить простою процедурою, може коштувати вам багато грошей.

Ви можете встановити мансардне вікно самостійно. Але ми б настійно не радили, якщо це не ваша професія. Ризики та фінансові витрати, пов’язані з помилкою, значно перевищують витрати, пов’язані з тим, щоб залучити дуже хорошого конструктора для встановлення, тому краще діяти безпечно та довірити це в руках експерта.

Прокрутити вгору