как правильно выбрать окна

Як правильно вибрати вікна

Ви бажаєте придбати вікна, але не знаєте як? У статті розповідається, як правильно вибрати вікна і на що варто звернути увагу при покупці.

1. Матеріал

Насамперед потрібно вибрати необхідний матеріал – на вибір у нас вікна з дерева або з ПВХ (на ринку існують також алюмінієві вікна, проте їх набагато рідше вибирають). Найбільшою популярністю користуються вікна з ПВХ, тому що цей товар дешевший і практично не вимагає жодного технічного догляду, крім миття. Їх можна замовити в будь-якому кольорі, також зі штучним облицюванням, що імітує різні породи дерева. Як правильно вибрати вікна, багато покупців побоюються, що вікна з дерева будуть обтяжливими в обслуговуванні. В даний час методи, що використовуються для захисту та оздоблення деревини, роблять технічне обслуговування менш обтяжливим, ніж раніше.

2. Параметри

Доступні на ринку вікна можуть значно відрізнятися параметрами навіть якщо на перший погляд вони схожі. Найважливіші з них – це теплоізоляція та стійкість вікна до злому.

3. Теплоізоляція

Її визначає коефіцієнт теплопередачі U, котрого одиницею виміру є Вт/(м2K). Чим він нижчий, тим краще (тим менше тепла буде з будинку витікати через вікна). Відповідно до правил, не може бути вищим, ніж 1,7-1,8. Однак на практиці навіть стандартні вікна мають кращі характеристики — треба шукати з коефіцієнтом приблизно 1,1 або навіть нижче 1,0. У вікнах з ПВХ теплоізоляція залежить від кількості камер у профілі (чим більше, тим краще), у вікнах з дерева – від товщини профілю (чим товщі, тим тепліше).

4. Стійкість на злом

Вікно може мати різні класи стійкості до злому. Якщо ми хочемо мати вікна зі стійкістю до злому, необхідно замовити клас WK1 або WK2. Вікно повинно мати відповідний сертифікат, що підтверджує їх клас стійкості. Вікна такі коштують дорожче, ніж звичайні.

5. Спосіб відкриття

Сучасної фурнітури, якими постачаються нині вікна, забезпечують їхнє зручне обслуговування та відкриття по-різному. Вікна можуть бути закритими, розстібними, відкидними. Якщо у нас у планах купівля великих терасових дверей, ми можемо вибрати поворотно-розсувні вікна.

Прокрутити вгору