как правильно выбрать обои

Як правильно вибрати шпалери?

Найпоширеніший матеріал для обробки стін у приміщенні це, звичайно, шпалери.

Багато дилетантів, будівельників і дизайнерів-початківців стикаються з багатьма труднощами при покупці полотна. У цій статті йтиметься про те, як уникнути проблем при придбанні шпалер і як правильно вибрати шпалери.

Типи шпалер

Існує безліч різноманітних типів полотна. Як правило, оцінку шпалер проводять у три етапи:

1. Оцінка малюнка (присутність різних елементів декору, орнаменту, окрему роль мають фотошпалери. Залежить від переваг покупця)

2. Оцінка рельєфу (поверхня може бути гладкою, опуклою чи іншою)

3. Оцінка властивостей (водостійкість, вогнестійкість та подібні до них)

При цьому варто пам’ятати, що шпалери не підходять для довгої служби. Прийде бути готовим до того, що через кілька років матеріал втратить свою новизну. У такому разі домовласнику варто зробити запланований ремонт.

Види шпалер

Видів шпалер, як і типів, є дуже багато.

Паперові шпалери є найвідомішими. Клейка такого полотна приємно дивуватиме новачка у ремонтній справі. Безперечними плюсами таких видів шпалер є їхня низька ціна і простота в експлуатації. Хороші зразки можуть зберігати свою красу до десятка років.

Мало хто знайомий з флізеліновими шпалерами, звукоізоляційні властивості яких чудові. Крім іншого, вони надовго збережуть у будинку тепло, але при цьому вберуть у себе велику кількість частинок пилу, при очищенні “забояться” вологи, створять багато проблем при обклеюванні приміщення. Для новачків, однозначно, не годиться, проте досвідчені люди зможуть насолодитися невимовною красою флізелінових шпалер.

Не менш якісними можуть бути вінілові шпалери. Таке полотно є папером, на який нанесено спеціальний хімічний шар. Такі шпалери піддаються вологому очищенню, витримують попадання вологи та різкі перепади температур.

Вибір шпалер на вигляд

Зовнішній вигляд шпалер це, безперечно, справа смаку покупця. Але часто бувають такі ситуації, в яких хочеться запитати: “А як правильно вибрати мені шпалери?”. У такому разі слід враховувати правила гармонійності. У найбільш освітлені кімнати слід клеїти шпалери холодного кольору: сині, білі, сірі та подібні до них. В іншому випадку, якщо світла в кімнаті недостатньо, то на допомогу приходить фантазія. При такому розкладі необхідно використовувати шпалери з яскравими кольорами.

Зв’язок шпалер і приміщення, що обклеюється

Логічно вважатиме, що для вітальні підійде полотно з яскравими квітами, оскільки дана кімната це обличчя будинку, яке показує гостям всю внутрішню красу. Для дитячих і спалень необхідно вибрати прості шпалери, які мають низьку теплопровідність. Для таких цілей використається паперове полотно. З кухнею найбільш сумісні вінілові шпалери, які зможуть винести багаторазове очищення частинок бруду.

Прокрутка до верху