пробковые обои

Як правильно поклеїти коркові шпалери

Коркові шпалери – це натуральний будівельний матеріал, який виготовляють із кори коркового дуба.

Такі шпалери мають низку позитивних якостей, як тепло- і звукоізоляція, вогнестійкість, стійкість до механічних пошкоджень, а також вони не викликають алергії і не вбирають запахи. Завдяки цьому їх можна використовувати у будь-яких приміщеннях, де немає підвищеної вологості.

Випускають такі шпалери двох видів: на паперовій основі та безосновні.

Перші виготовляють із тонкого зрізу шпону, наклеєного на паперову основу. Другі виготовляють із пресованої крихти кори дуба, розкоченої тонким шаром, без застосування клеючих складів. Працювати з такими шпалерами нескладно, знаючи деякі нюанси їх поклейки.

Як клеїти пробкові шпалери

Шпалери клеять на попередньо підготовлену основу. Для цього поверхню очищають, вирівнюють і ґрунтують ґрунтовкою глибокого проникнення. Потім, після повного просихання, виробляють розмітки за допомогою схилу і розкрій полотен. Потрібно враховувати, що шпалери не можна деформувати, сильно згинати, м’яти, а клеїти можна тільки встик.

Так як коркові шпалери досить важкі, для них використовують будь-який спеціальний клей для важких шпалер.

Його наносять за допомогою пластикового шпателя на полотно, а на стіну за допомогою гребінки. Щоб уникнути перегинів і рівно прикласти шпалери до стінки, краще виконувати поклейку вдвох. Шпалери прикладають до поверхні і розгладжують, прибираючи всі міхури і ретельно прокочуючи стики гумовим валиком. В кутах можуть виникнути невеликі труднощі, тому дійшовши до таких ділянок, шпалери краще не згинати, а акуратно підрізати і клеїти стикуючи.

При правильному виконанні всіх робіт і подальшому догляді пробкові шпалери прослужать дуже довго.

Доглядати ж за ними досить просто, достатньо їх пилососити і протирати вологою губкою, а плями, що в’їлися, можна прибрати за допомогою наждачного паперу.

Прокрутити вгору