сочетание белого в интерьере4

Поєднання білого в інтер’єрі

Ретельно підбираючи колір для оформлення інтер’єру, можна збожеволіти або посваритися з домочадцями.

Адже у будь-якого відтінку, навіть найактуальнішого, знайдеться маса чудових переваг і ще стільки ж суворих протипоказань. Ну а щодо смаків, то в цьому питанні, як відомо, з товаришами з нещастя (тобто ремонту) дійти спільної думки неможливо. Якщо часу мало, а вибрати тон потрібно швидко, варто спробувати найпростіше рішення – поєднання білого в інтер’єрі.

Білий колір у будинку насправді не такий простий.

Сто років тому у багатьох країнах він вважався ознакою високого становища та аристократизму. До кінця XX століття дизайнери стали використовувати білий колір, щоб візуально збільшити простір, підкреслити простоту, свіжість та мінімалізм оздоблення кімнати. Цей ефект досягається використанням лаконічних меблів, монохромних елементів декору, не химерного текстилю, екологічно чистих матеріалів.

Сьогодні білий колір – це улюблений засіб професійних оформлювачів простору і «паличка-виручалочка» дизайнерів, що починають і сумніваються в собі.

Звичайно, і білий не однорідний: одні вибирають молочну теплу гаму, інші – холодну блакитну або сіру, треті – сріблясту. Але факт очевидний — зіпсувати кімнату, одягнувши її у світле, неможливо. Поєднання білого в інтер’єрі ніколи не виглядає несмачним або безглуздим. І водночас він як чистий аркуш паперу надає свободу у виборі деталей.

поєднання білого в інтер'єрі3


Наповніть простір простими дерев’яними меблями з оббивкою пастельних тонів, легкими світлими шторами з бавовни або льону, плетеними кошиками і абажурами, букетами з сухих гілочок, покладіть на підлогу однотонний килимок і подбайте про достатнє і різноманітне освітлення. Вийде настільки улюблений усіма скандинавський інтер’єр.

поєднання білого в інтер'єрі2


Білий чудово комбінується з іншими квітами, створюючи щоразу особливу атмосферу. У поєднанні з кавовим, піщаним, гірчичним, кремовим тонами він дає тепло та затишок. На столі пузаті чашки з гарячим чаєм, у кріслі м’який плед, на дивані пружні подушки. До такого будинку хочеться повертатися.

Салатовий, лимонний, ультрамарин, фуксія, якщо ними не зловживати, додадуть інтер’єру сучасного звучання, переконливості та енергії.

Чіткі лінії, геометричні візерунки, гладкі блискучі поверхні, пластик, метал посилять експресію. Пом’якшують різкість техно-інтер’єру домашні рослини, книги, картини з абстрактним сюжетом, волохати (і теж кольорові) килимки.

поєднання білого в інтер'єрі1

Біло-сіра та чорно-біла гами – вибір класичний, але сміливий.

Використовуючи ці суворі поєднання, важко створити образ милого будинку. Швидше вийде офіційне, манірне приміщення. Але якщо ціль саме така, то не слід економити на предметах обстановки. Шляхетні тканини, строгі форми, якісна фурнітура, гарне світло створять строгий бізнес-клас. Необхідно продумати ідеальний баланс поєднання білого в інтер’єрі та чорного, позбутися легковажних дрібничок і не забувати про регулярне прибирання. Пильні темні поверхні мають неприємну властивість вбивати чудові дизайнерські знахідки.

поєднання білого в інтер'єрі


Чи можна зробити білу дитячу кімнату? Можна розбавити монохром яскравими предметами, іграшками, світильниками. Проте слід врахувати вік дитини та її особисті уподобання. Занадто маленьких дітей важко утримати від спроб зобразити щось авторське на чистій поверхні стін. Добре, якщо для батьків такі мистецтва є прийнятними. А ось підлітки вже мають своє власне уявлення про прекрасне і вправі вибрати колір кімнати самостійно.

Прокрутка до верху