Як пофарбувати тумбочки у ванній або кухні

Коли два роки тому ми переїхали в наш будинок 1990-х років, ми були вражені простими дубовими шафами у ванних кімнатах і на кухні. Вони в хорошому стані, але просто не в нашому стилі. Тож я вирішив щось змінити й пофарбувати шафки для ванної кімнати наших дітей у синій колір! Нижче наведено покроковий опис того, як пофарбувати дубові туалетні шафи. В першу чергу цей проект включає шліфування, ґрунтування та фарбування якісною емалевою фарбою. Ці кроки можна застосовувати для фарбування шаф будь-якого кольору. І для цього не потрібні дорогі інструменти!

Речі, які вам знадобляться

 • Викрутка
 • Шліфувальна машина малої потужності
 • Наждачний папір зернистістю 80 і 120 для електрошліфувальної машини
 • Шліфувальний респіратор
 • Шліфувальний блок
 • Латексна (на водній основі) адгезивна грунтовка
 • Латексна (на водній основі) емаль, середній або високий глянець
 • Високоякісна кутова щітка 1 або 1 1/2 дюйма
 • Міні-рама валика для фарбування з 2 кришками валика
 • Пластиковий брезент
 • Лоток для фарби з двома вкладишами
 • Малярська стрічка
 • Нове обладнання (опціонально)

Крок 1

Зніміть усі ящики та дверцята шафи. Більшість ящиків висуваються. Двері потрібно буде зняти за допомогою викрутки.

Крок 2

Видаліть всю фурнітуру з ящиків і дверей за допомогою викрутки.

Крок 3

Розмістіть висувні ящики та фасади дверей у добре провітрюваному місці. Відшліфуйте всю передню частину та краї зернистістю 80 на механічній шліфувальній машині, одягнувши респіратор. Потім відшліфуйте наждачним папером із зернистістю 120 (це забезпечить більш гладку поверхню). Мета полягає в тому, щоб видалити якомога більше глянцевого покриття.

Крок 4

Наждачним папером із зернистістю 80, потім наждачним папером із зернистістю 120 відшліфуйте лицьову раму та внутрішню частину підставки тумби за допомогою механічної шліфувальної машини.

Порада

Перевірте матеріал бічної стінки туалетної шафи. Якщо це ламінат, а не тверда деревина, пропустіть шліфування — ґрунтовка прилипне без шліфування.

Крок 5

Відшліфуйте щілини вручну, використовуючи шліфувальний блок.

Крок 6

За допомогою малярської стрічки заклейте, де необхідно, щоб захистити поверхні, які ви не хочете фарбувати. Для цього проекту я зняв петлі скотчем, хоча петлі також можна було зняти та відкласти під час фарбування, а потім знову встановити.

Крок 7

Протріть всю відшліфовану деревину вологою тканиною, видаливши залишки пилу. Розкладіть деталі в гаражі або на робочому місці над пластиковим брезентом.

Порада

Ґрунтовка покриє більшу частину текстури деревини в цьому методі, але трохи може просвічувати. Якщо ви віддаєте перевагу невидимі текстури деревини, нанесіть деревний наповнювач і відшліфуйте перед ґрунтуванням.

Крок 8

Використовуючи кутову щітку, нанесіть склеювальний грунт за допомогою кутової щітки на всі краї та щілини на шафах і дверях. Щоб отримати найкращу обробку ваших шаф, не пропускайте цей етап ґрунтовки! Ґрунтовка зчіплюється з деревиною та покриває велику частину текстури деревини, а також служить поверхнею, на яку з’єднується фарба.

Порада

Якщо ви фарбуєте білими або світлими шафами, ідеально підійде біла грунтовка. Якщо кінцевий колір буде чорним або темним, вимагайте тонованого темного грунту в місцевому господарському магазині.

Крок 9

Пофарбуйте плоскі поверхні міні-валиком. Коли це можливо, проведіть по поверхневих ділянках, щоб усунути штрихи пензля та надати тій самій текстурі валика.

Крок 10

Використовуйте валик, щоб також нанести ґрунтовку на лицьову рамку на підставці тумби.

Порада

Якщо наступного дня ви повторно використовуєте пензлі для нанесення того самого кольору, ви можете пропустити їх миття. Покладіть пензлики в поліетиленовий пакет, закрийте та поставте на ніч у холодильник, щоб фарба не висохла.

Крок 11

Висушіть і нанесіть другий шар ґрунтовки, повторюючи кроки з 6 по 8. Додавання двох шарів ґрунтовки є ключовим для мінімізації зовнішнього вигляду деревини. На цьому етапі проекту деревина повинна бути повністю покрита грунтовкою. Дайте висохнути відповідно до вказівок грунтовки та вимийте пензлик і покриття валика (деякі люди вирішують просто викинути використані покриття валика).

Крок 12

А тепер найцікавіше! Нанесіть фарбу на основі емалі на краї та щілини шаф і дверей за допомогою кутової щітки. Більшість експертів радять використовувати середню або глянсову емаль на шафах для ванної кімнати, які часто миються.

Порада

Емаль на масляній основі можна використовувати замість водної, але час її висихання буде довшим. І переконайтеся, що у вас є хороша вентиляція, якщо ви використовуєте фарбу на масляній основі, через випаровування

Крок 13

Поки фарба ще волога, нанесіть емаль на плоскі поверхні за допомогою валика. Також проведіть валиком по зачищених ділянках, де це можливо, щоб уникнути мазків пензля та залишити всю шафу з текстурою валика.

Крок 14

Також використовуйте валик для нанесення емалевої фарби на лицьову раму нижньої шафи.

Крок 15

Дайте першому шару повністю висохнути. Потім дуже злегка відшліфуйте висохлий перший шар наждачним папером із зернистістю 120 і витріть. Потім повторіть кроки з 10 по 12 пензлем і валиком, щоб нанести другий шар фарби. Легке шліфування після першого шару сприяє кращому зчепленню другого шару. Дайте висохнути відповідно до інструкцій до емалевої фарби.

Крок 16

Після висихання знову встановіть дверцята шафи та ящики. Додайте нову фурнітуру ящика або перевстановіть попередні ручки.

Порада

Перевірте час затвердіння в інструкціях щодо фарби на бічній стороні банки. Часто двері можна знову встановити, але їх не слід мити водою з милом протягом місяця.

Фарба — ідеальний спосіб оновити шафи у ванній кімнаті за бюджету. Ми витратили менше 100 доларів на цей проект, включаючи нове обладнання, і простір виглядає зовсім інакше. Це був веселий проект на вихідних, і мені подобається, що нова фарба робить простір більш особистим для нашої родини (і обидва діти люблять синій!).

Прокрутити вгору