24 способи освоїти стиль модерн середини століття у вашій квартирі

Не дивно, що рух стилю модерну середини століття проіснував так довго. Коли ця естетика вперше з’явилася, Америка переживала Другу світову війну, економіка процвітала, і дедалі більше американців купували будинки. Звичайно, цим американцям потрібні були меблі, щоб наповнити ці будинки. І сучасний дизайн середини століття – з його гладкими лініями, акцентом на функціональність та наголосом на масовому виробництві – був готовий до реалізації. 

Стиль модерн середини століття запропонував розрив із гламуром та орнаментом, які характеризували його попередників (а саме, стиль ар-деко та американський вікторіанський стиль). Він попрощався з непотрібними прикрасами, натомість зосередившись на чітких лініях і чесному використанні матеріалів. Дизайнери прагнули створити по-справжньому функціональні предмети, і це видно: багато виробів було настільки добре спроектовано, що ми досі любимо їх. 

Звичайно, реалізувати будь-яку естетику в орендованій квартирі може бути непросто. У вас немає можливості змінити свій простір так само суттєво, якби ви ним володіли. Про заміну підлог, світильників та інших вбудованих елементів у принципі не може бути й мови. Таким чином, тимчасові доповнення, такі як меблі та декор, це, по суті, все, з чим вам потрібно працювати. 

На щастя, модерн середини століття настільки впізнаваний, що меблі та декор можуть допомогти вам досить сильно. За допомогою декількох яскравих елементів ви можете перетворити свій простір на щось гідне каталогу Design Within Reach. А оскільки сучасні меблі середини століття настільки неймовірно модні, вам, ймовірно, не доведеться довго шукати, щоб дістатися до них. 

Щоб допомогти вам зрозуміти, наскільки легко створити сучасний інтер’єр середини вашої мрії, ми зібрали 24 ідеї сучасного дизайну квартир середини століття, які варто спробувати у вашому просторі — незалежно від того, наскільки воно маленьке.

Інвестуйте у свої найбільші та сміливіші ідеї

Якщо ви хочете перетворити свій простір, не розорившись, зосередьтеся на тому, щоб найбільші предмети виділялися. Оскільки ці предмети, швидше за все, привернуть увагу, вони вплинуть на ваш простір. Віддайте перевагу каркасам ліжок, шафам і журнальним столикам, які виглядають явно з середини століття, і ваш простір миттєво зміниться.

Запасіться скульптурним освітленням

Якщо ви живете у квартирі, у вас може бути мало контролю над верхніми освітлювальними приладами. Але настільні та торшери? Це чесна гра. Замініть моделі яскравими геометричними варіантами, виготовленими з гладких сучасних матеріалів. Чим ефектнішими будуть лампи, тим більше вони перетворять ваш простір.

Грайте із чистими геометричними фігурами

Модерн середини століття відомий своїми чистими лініями та геометричними формами. Так що запасайтеся скульптурними фігурками і не бійтеся пустувати. Змішування та зіставлення форм може здатися естетичним кошмаром. Але оскільки сучасні предмети середини століття настільки акуратно спроектовані, різноманітність навряд чи перевантажить ваш простір.

Ідіть ва-банк

Дерево є одним із основних елементів стилю модерн середини століття. І ми говоримо про справжню, цільну деревину, а не про ті штучні матеріали, які ви бачите сьогодні. Інвестування в кілька предметів із цільного дерева – це простий спосіб додати трохи сучасного стилю середини століття у ваш простір.

Просто переконайтеся, що ваші дерев’яні предмети мають чіткі лінії та гладкі силуети, які ви очікуєте від модерну середини століття.

Тримайте оббивку обтічної

Стиль модерну середини століття може бути наповнений гладкими матеріалами, такими як дерево, метал та пластик. Але все ще є місце для затишної оббивки, якщо вона виглядає так само гладко, як і інші меблі. Шукайте предмети з м’якою оббивкою, які можуть похвалитися чіткими лініями та сучасними силуетами, і все буде готове.

Додайте функції скрізь, де тільки можна

Сучасний дизайн середини століття був головним чином пов’язаний із ефективністю. Тому скрізь, де це можливо, додавайте функціональності своєму простору і робіть це без забобонів. Це робить естетику особливо чудовим вибором для невеликих приміщень, таких як квартири. Якщо один з ваших кутів в даний час використовується недостатньо, перетворите його на куточок для сніданку, навіть якщо це означає, що ви сидітимете обличчям до стіни під час їжі.

Пара чорного з білим

Чорний і білий — поширені кольори в різних напрямках дизайну, і вони особливо помітні в сучасному дизайні середини століття. Модерн любить контраст і чорно-біле зображення неймовірно добре контрастує. Тому, якщо ви сумніваєтеся, дотримуйтесь усіх улюблених нейтральних відтінків. Вони повинні зробити ваш простір гладким  і  давати можливість пізніше додати яскравих, сучасних кольорів.

Додати ефект гладкої текстури

Модерн середини століття в основному складається з гладких матеріалів, таких як масив дерева, гладкий пластик та блискучі метали. Але текстура не виключена із меню повністю. Подивіться на багато сучасних інтер’єрів середини століття, і ви помітите велику кількість очеретяних та плетених меблів. Ці предмети натякають на любов стилю до природи, не порушуючи його фірмових гладких ліній, і можуть стати чудовим способом додати текстуру до вашої оселі.

Розоріться на кілька класичних дизайнерських рішень

Деякі знакові предмети сучасних меблів середини століття ще доступні сьогодні. І оскільки вони настільки впізнавані, вони пропонують простий спосіб змінити ваш простір. (Звичайно, класика коштує дорого, але бюджетних підробок достатньо.)

Накачайте колірний контраст

Контраст дуже важливий у стилі модерн середини століття. Так що не ухиляйтеся від сміливих кольорів і не бійтеся поєднувати ці сміливі кольори з їх частими, навіть сміливішими кольоровими доповненнями.

Будьте елегантними з аксесуарами

Модерн середини століття зводить суєту до мінімуму. Ви можете подумати, що аксесуари будуть недоречними, але це не завжди так. Якщо ваші аксесуари виготовлені з гладких матеріалів, мають чіткі лінії і, в ідеалі, виконують якусь функцію, вони повинні вписатися у вашу схему сучасного декору.

Захопіть трохи сучасного мистецтва

Коли в середині століття був популярний модерн, популярним було і сучасне мистецтво. (Сучасне мистецтво почалося набагато раніше і закінчилося трохи пізніше, але вони перетиналися.) Таким чином, сучасне мистецтво є природним доповненням до будь-якої сучасної оселі середини століття. Звичайно, ви не можете дозволити собі класику Воргола. Але ви повинні мати можливість зловити абстрактну картину або поп-стиль.

Оптимізуйте потік трафіку

Багато сучасних інтер’єрів середини століття було спроектовано так, щоб оптимізувати транспортний потік — цей рух відомий своїми планами приміщень із відкритою концепцією. І хоча ви, мабуть, не можете повністю відремонтувати свою квартиру, ви можете знайти способи зробити її більш просторою.

При розміщенні меблів пам’ятайте про простір для ходьби і шукайте місця, де можна обіграти вільний простір.

Додати кілька металевих акцентів

Дерево і пластик можуть бути першими матеріалами, які спадають на думку, коли ви уявляєте сучасний інтер’єр середини століття, але це не єдині варіанти. Гладкі металеві акценти також вірні естетиці. І оскільки вони менш очікувані, вони можуть стати яскравим способом додати текстуру до вашого простору.

Перетворіть свої рішення на зберігання в декор

Функціональність – одна з відмінних рис стилю модерн, тому не бійтеся виставляти напоказ свої найпрактичніші доповнення. Гачки для зберігання можуть бути тими речами, які ви зазвичай ховаєте у шафі. Але в сучасному дизайні середини століття вони можуть використовуватися як декор (особливо якщо вони мають гладку геометричну форму).

Змішуйте та поєднуйте матеріали

У сучасних класичних інтер’єрах середини століття тверда деревина сусідила з гладким пластиком, гладкими металами і навіть акцентами з плетеного ротанга. Тому замість запасатися однаковими предметами, заповніть свій простір предметами з різних матеріалів. І насолоджуйтесь динамічною, текстурованою естетикою, яка природно виникає з цього поетапного підходу.

Баланс синтетики та органіки

Як архітектурний рух стиль модерн середини століття був значною мірою орієнтований на природу. Не було нічого незвичайного в тому, щоб побачити масивні вікна або перехідні внутрішні та зовнішні простори. Ця любов до природи жила пліч-о-пліч з любов’ю до рукотворних об’єктів.

Облаштовуючи свій простір, шукайте можливості поєднувати синтетичні предмети з органічними. З’єднайте металеве дзеркало з вазою, повної пампасної трави, або поставте на акриловий комод якісь землісті керамічні предмети.

Використовуйте гладку фурнітуру

Як орендар, ви можете не мати контролю над найдрібнішими деталями у вашому приміщенні, такими як ручки дверей, висувні ящики та інше обладнання. Але ви можете керувати фурнітурою на ваших меблях. Якщо у вас є кілька старих творів, які можна було б швидко налаштувати, розгляньте можливість заміни їхнього апаратного забезпечення на щось гладкіше і обтічніше. Невеликі зміни, подібні до цих, можуть бути всім, що вам потрібно, щоб ваш простір виглядав чистішим і сучаснішим.

Придбайте справжній антикваріат

Сучасний дизайн середини століття походить від середини 1930-х (або середини 1940-х, залежно від того, кого ви запитаєте). Таким чином, можна знайти справжні вінтажні сучасні меблі середини століття в антикварних магазинах, на розпродажах нерухомості і навіть на місцевих блошиних ринках. Якщо ви натрапите на один із цих предметів — і якщо ваш бюджет дозволяє — купіть його. Ці класичні предмети мають лише зміцнити вашу сучасну естетику середини століття.

Змішайте високе з низьким

Стиль модерну середини століття не про елітарність. Звичайно, класика сучасного дизайну сьогодні може коштувати чималі гроші. Але дизайн має своє коріння в масовому виробництві. Отже замість того, щоб вигадувати свої меблі, шукайте способи змішувати високі предмети з низькими предметами. Поєднайте свій гладкий консольний стіл з акцентом, натхненним поп-культурою. 

Поставте кілька рослин

Рослини – це не проблема у будь-якому просторі, але вони є особливо природним доповненням до інтер’єрів у стилі модерн. Чому? Сучасний дизайн середини століття цінує натуральні та органічні елементи. Таким чином, додаючи рослини, ви не просто прикрашаєте кімнату, а й зміцнюєте свою сучасну естетику.

Зведіть прикраси до мінімуму

Модерн використовує простий підхід до декору, тому намагайтеся спрощувати все, що можете. Це хороша новина, якщо ви обставляєте свій простір з обмеженим бюджетом: що менше речей вам потрібно, то менше вам (ймовірно) доведеться витратити. І це також просте правило дизайну: щоб культивувати сучасну естетику середини століття у своєму просторі, просто шукайте місця, де можна навести лад.

Додайте традиційні деталі

Сучасний дизайн середини століття не просто добре поєднував синтетичні матеріали з органічними. Йому також вдалося збалансувати традиційні елементи з більш гладкими та сучасними. Щоб отримати цей вид, ви не захочете йти ва-банк за традицією. Але ви, можливо, захочете додати кілька традиційних акцентів — можливо, кілька дуже зручних для орендарів шпалер, що самоклеяться, для ваших стін?

Купуйте речі, які створені на віки

При створенні сучасного інтер’єру середини століття функціональність та форма мають бути на першому місці. Тож не купуйте щось тільки тому, що воно гарне — купуйте це, бо воно гарне та довговічне.

Хоча сучасні меблі середини століття були призначені для масового виробництва, більша її частина виготовляється з дійсно міцних матеріалів. Масив дерева, пластмаси та метали – не жарти. Шукайте предмети, які дотримуються цієї філософії дизайну, і все, що ви купуєте, має коштувати вкладень.

Прокрутити вгору