14 бохо-скандинавських ідей дизайну та декору

Як і всі чудові злиття, бохо-скандинавський стиль дизайну бере найкраще з обох естетичних напрямків — скандинавське відчуття краси в простоті та схильність бохо до сміливої ​​вільности — і поєднує їх у хитромудрому мішанині лаконічних і чудово недороблених інтер’єрів. Але, мабуть, через притаманну подібність двох стилів, а не через їхні контрасти, вони так неймовірно добре поєднуються.

Як і стиль дизайну середини століття, скандинавський дизайн також характеризується чистими лініями, мінімалізмом, доступністю та функціональністю (і він виник у ту ж епоху), але скандинавський стиль використовує підхід «необтяженого життя», який йде рука об руку з більш холодний нордичний клімат і бажання побути на єдності з природою. Богемний дизайн, хоча зовні протилежний, зосереджений на глобальній еклектиці та сміливих кольорах і візерунках, однаково прославляє інклюзивність, комфорт і любов до природи.

Що таке бохо-скандинавський стиль дизайну?

Це суміш, породжена мінімалістичними тенденціями та необмеженими принципами дизайну. Подумайте про нейтральні стіни, відредаговану суміш декоративних елементів ручної роботи, сміливих візерунків, розкішних текстур і чистих ліній сучасних меблів середини століття.

Тим, хто любить будь-який підхід, все одно сподобається дихотомія інь-янь бохо-скандинавського стилю дизайну. Дизайнер, наприклад, прихильно ставиться до «різноманітності амальгами, зосередженості на натуральних, органічних матеріалах і багатошаровості, затишку, лаконічною естетиці.

Щоб подолати межу між грайливою розпущеністю та структурованістю, дотримуйтеся цих 14 порад щодо дизайну та створіть свій власний добре збалансований простір у стилі бохо-скандинавії.

Стриманий колір стін

Білий і нейтральні кольори є основою для яскравої, спокійної та повітряної скандинавської естетики, а чорний, а також багаті пігментовані кольори, як-от насичений індиго, рожево-коричневий і сіро-зелений акценти, є висококонтрастними та ефектними. богемні кольори. Щоб відобразити обидва стилі, зберігайте нейтральні кольори стін і віддавайте інтенсивні тони меблям і декоративним акцентам, як це зроблено в цій спокійній, приглушено-рожевій вітальні.

Спілкуйтеся з природою

Вшануйте міцний зв’язок стилю бохо-сканді з природою, додавши меблі, що нагадують біоморфні та органічні форми, високі дерева, рослини в горщиках у барвистих контейнерах і свіжі живці, які запрошують зовнішній світ. Проста композиція з квітучих гілок у високій органічній вазі, як це можна побачити в цій обідній зоні, натхненній природою, є типично скандинавською та «вносить скульптурний елемент, який живий кольором і кінетичною енергією.

Комфорт

Створення заспокійливого, комфортного середовища сканді-бохо має багато спільного з тим, як людина живе, і дуже мало спільного з позолотою лілії. Хюгге (датське — відчуття затишної спільності) створює емоційний стан, і як богемний, так і скандинавський будинки мають бути зручними для життя, розслабленими та товариськими. Створюйте продумані простори, оснащені комфортом, як-от куточок для читання зі зручними кріслами, де можна згорнутися калачиком, або великий обідній стіл, за яким усі члени сім’ї та гості зможуть розміститися.

Щоб ще більше підтримувати гігієну та розслаблену атмосферу бохо, заохочуйте змістовну розмову за допомогою інтимних сидінь віч-на-віч і завжди уникайте перегляду телевізора в центрі уваги.

Використовуйте органіку

Скандинави обставляють і прикрашають меблі органічно виробленими та екологічно свідомими предметами, оскільки вони сприяють стійкості та створюють єдність із світом природи. Збирайте вінтажні, повністю натуральні вироби ручної роботи та вабі-сабі із сільським відтінком, помітними мазками та невеликими нерівностями (вони також узгоджуються з богемним стилем ) і займіть їх почесним місцем, як видно в ідеально недосконалій ванній кімнаті вище.

Вибирайте патиновані меблі

Скандинави віддають перевагу високоякісним, патинованим меблям, призначеним для довговічності, як-от потертий диван середини минулого століття, який можна побачити в кімнаті вище. Загартуйте функціональні інвестиційні вироби від гігантів дизайну Сканді, таких як Алвар Аалто, Бруно Матссон, Бьорге Могенсен, Арне Якобсен, Ханс Вегнер, Фінн Юль і Поул К’єрхольм (вони використовували міцну тверду деревину, як-от палісандр, тик, береза ​​та ясен) із сміливим, богемним. натхненні виробами, як-от низька кушетка, журнальний столик із живими краями або пуфи зі зшитою шкірою.

Практика Лагом

Скандинави дотримуються дизайнерського духу  lagom, що означає «достатньо, адекватно, якраз», у якому безлад викорінено, а поміркованість є ключовою, як приклад цієї скороченої кухні/обідньої зони. Lagom — це модне слово, коли мова заходить про магічну суміш бохо-сканді стилю: «Завжди пам’ятайте про те, що ви приносите у свій дім. У чистому просторі ви можете краще оцінити красу та унікальність усіх своїх речей.

У чистому просторі ви зможете краще оцінити красу та унікальність усіх своїх речей.

Створіть колекцію

Отримайте опір бажанням завантажувати стіни та полиці кожною картиною та тчочками, які у вас є. Натомість ущільніть свої колекції, як це зроблено на цій охайній камінній полиц. Ви можете зробити це, вибравши лише найкращі, найякісніші твори та дотримуючись стилістично схожих об’єктів, як-от твори мистецтва в рамах (старі сімейні фотографії є ​​скандіанським звичаєм) або твори певного жанру, як-от абстрактні пейзажі. Подібним чином, «м’які» елементи, такі як «тканий текстиль або збірка кошиків ручної роботи, роблять простори сканді-бохо багатошаровими.

Виберіть «Скульптурне освітлення».

Жоден скандинавсько-богемний дім не обійдеться без скульптурного освітлення ефірних, біоморфних форм. Пропонуємо органічні відтінки з металу, тканини та паперу, наприклад торшер Akari 10A від Isamu Noguchi (вгорі), який безшумно вписується в куток цієї похмурої блакитної вітальні. Вона також любить сітчасту лампу Nevo Артуро Альвареса; кулон «артишок» Поула Хеннінгсена; богемні світильники з фанери, бамбука та ротанга; і версії з кераміки та берези з колекцій Cedar & Moss Tumwater та Yugen відповідно.

Генеруйте глибину

Інтер’єри скандинавського стилю бохо створюють рух і глибину завдяки текстурам, які можна доторкнутися, і багатим візерункам. Чим більше ви змінюєте текстури та матеріали в просторі, тим глибшим і приємнішим він стає. Зокрема, навіть монохроматична палітра оживає, коли поєднується з бахромою, вишивкою та пухнастим текстилем. Сміливі квіти та графічні скандинавські візерунки, як у текстилі Астрід Сампе, Йозефа Франка та Марімекко, також добре працюють.

Чим більше ви змінюєте текстури та матеріали в просторі, тим глибшим і приємнішим він стає.

Канал Пейскос

Природно, що свічки та каміни стали функціональними необхідними у Скандинавії, оскільки скорочений світловий день починається восени та триває всю зиму. У Норвегії навіть є слово, яке описує відчуття задоволення, викликане теплом внутрішнього вогню: peiskos . Немає каміна? Світло свічок — це наступна найкраща річ, яка пропонує тримати кілька свічок на стовпах, тонких свічок (взяти приклад із цієї привабливої ​​обідньої зони Крістін Лагерквіст ) і мерехтливих чайних свічок протягом дня.

Поєднання різних речей

Бохо будинки включають світські суміші сентиментальних, химерних і унікальних знахідок. Стиль бохо-сканді все ще вміщує декоративні предмети, але доглядає за ними з пильним поглядом колекціонера, подібно до цієї органічної суміші улюблених дрібничок. Гарненько подумайте, як, де і що ви будете демонструвати. Поєднайте вінтаж і сучасний декор, як-от кераміку середини століття від Bjørn Wiinblad і Arabia Finland, зі скульптурними металевими предметами мистецтва від таких брендів, як Ferm Living і Burke Decor.

Покращення природного світла

Стиль сканді-бохо смакує природним світлом; вибирайте таку обробку вікон, яка пропускає якомога більше денного світла в кожну кімнату. Ця світла, простора вітальня справляє це. Відмовтеся від важких штор з подвійною підкладкою, замість більш прозорих версій з льону та бавовни, які лише торкаються підлоги. Aleksa рекомендує напівпрозорі та непрозорі стільникові, римські та рулонні штори, а також без підкладки, трав’яні тканини, натуральні тканини та сірникові обробки, які забезпечують конфіденційність, дозволяючи достатньому світлу проникати крізь.

Створіть тепло

Hygge також поширюється як на буквальні, так і на візуальні ітерації тепла, яка любить додавати скандинавський відтінок стилю бохо, накидаючи волохаті овчини та ковдри зі штучного хутра на стільці, лави та ліжка для отримання необхідного розміру та м’якості, як показано на цьому теплому Зона вітальні в стилі бохо-сканді.

Килимове покриття не поєднується зі скандинавським або богемним стилем. Натомість використовуйте комбінації килимів із шкір тварин, високого ворсу та плоских тканих килимів, щоб закріпити загальні простори.

Застеліть безладне ліжко

Холодна скандинавська погода породжує багатошаровий підхід до заправки ліжка — ця обшита деревом спальня набуває правильного вигляду, а богемна ідеологія дає вам право грати з візерунками (жваві квіти, пейслі) і землистими кольорами, як-от зелений мох, денім. і індиго синій, коричневий і жовтий. Алекса любить пом’яту білизну, простирадла з шамбре та органічної бавовни, а також м’які тонкі ковдри та ковдри зі штучного хутра, оксамиту та вовни.

Прокрутка до верху