7 помилок у дизайні спальні, про які ви навіть не підозрюєте

Ваша спальня має бути спокійною, стильною та функціональною водночас, і зробити це цілком реально — просто переконайтеся, що в процесі проектування місця сну вашої мрії ви уникаєте серйозних дизайнерських пасток. Отже, що заборонено, коли справа доходить до дизайну спальні?

Ми поговорили з експертами, які поділилися сімома речами, яких слід уникати, обставляючи та прикрашаючи спальню.

01з 07

Спальні гарнітури

Не просто додайте набір предметів у кошик для покупок і зупиніться на цьому — багато дизайнерів радять вам уникати коробкового вигляду. Такий шлях може зробити вашу кімнату важкою та продемонструвати відсутність індивідуальності».

Дизайнерка, яка також виступає проти великих наборів, любить включати в простір різноманітні текстури та візерунки. Зробіть або купіть тканинне узголів’я та спідницю для ліжка та поєднайте це з текстурованою тумбочкою. Використовуйте комод, який відрізняється від тумбочки. Подумайте про елементи поза деревом, як-от загорнута трава, лакована фарба або антикварне дзеркало.

Не забувайте також розглядати вживані речі. Обов’язково додайте шматочок вінтажу в кожну кімнату вашого будинку, щоб принести трохи душі, навіть у спальню.

02з 07

Оздоблення яскравими кольорами

Залиште грайливі відтінки для іншого простору в будинку, радить дизайнер. Яскраві кольори — це помилка з дизайном спальні, тому що вони можуть заважати вам спати.

Отже, пропустіть червоні, жовті та фіолетові кольори, а натомість поверніться до блідих відтінків — згадайте зелені, сині, сірі тощо. Приглушені кольори ідеально підходять і створюють більш розслаблюючу та спокійну атмосферу, ідеальну для сну.

03з 07

Неналежна обробка вікон

За словами дизайнера, вам не потрібно залишати вікна відкритими або встановлювати недостатньо великі або занадто короткі штори. Віконна обробка — одна з найбільших виграшів при декоруванні спальні, тому що вона водночас настільки функціональна та може бути такою красивою.

Не забудьте також проявити творчість. Розважтеся з тканинами та оздобленням. Вони миттєво додадуть особистості.

Краї штор повинні торкатися підлоги. Щоб гардини легко відкривалися та закривалися, подумайте про встановлення кілець і карнизу.

04з 07

Погане освітлення

Ви захочете переконатися, що ваша спальня добре освітлена для нічного читання, але коли справа доходить до нічних ламп, не купуйте дві різні стилі, які не мають однакову висоту. Вона також радить не вішати велику люстру, яка заважає простору.

Ця гола лампочка на вентиляторі на стелі, як єдине освітлення спальні, заборонена. Тому ключовим є досягнення правильного балансу між стильним і функціональним у просторі.

05з 07

Не кладіть нічого в кінці ліжка

Яка втрачена можливість. Не лише для додаткового інтересу та текстури, але й для тих подушок, які ви скидаєте з ліжка перед тим, як залізти в нього, — це чудовий дім.

Є багато варіантів на вибір, коли справа доходить до зупинки на кінці ліжка. Шерман схожий на лаву, дві тахти або навіть невеликий диван. Функціональність також є ключовою при проектуванні спальні.

Не забувайте про свої потреби у зберіганні, щоб у вас не виникло небажаного безладу на тумбочках і комодах. У цьому відношенні лава може допомогти забезпечити вкрай необхідне місце для зберігання ковдр, книг або будь-чого іншого, що може знадобитися сховати.

06з 07

Комплект постільної білизни

Так само, як ви захочете уникнути відповідних наборів меблів, та ж концепція стосується постільної білизни. Ліжка цікавіші, красивіші та функціональніші з набором постільної білизни замість відповідного комплекту.

Чому підковдри такі чудові? Їх легко змінювати в залежності від пори року і можна регулярно прати. Забудьте про хімчистку цієї синтетичної ковдри за цілий статок раз на рік.

07з 07

Зовсім нехтуючи космосом

Те, що ваша спальня – це ваше місце відпочинку, а не місце для громадських зборів, не означає, що ви не можете зробити її особливою

Нам здається помилкою вважати спальні запізнілою думкою лише тому, що гості зазвичай їх не бачать. Я часто чую, як клієнти говорять про те, щоб зменшити власний простір у своєму списку пріоритетів на користь більш «громадських» місць у своєму домі — я вважаю, що важливо викроїти простір, який вам подобається, незалежно від того, бачить це хтось інший чи ні.

Іншими словами: побалуйте себе. Виберіть предмети, які викличуть посмішку на вашому обличчі в кінці довгого дня або допоможуть розслабитися під час стресу. 

Прокрутити вгору