Іспанська кухня – як створити невимушену сільську естетику

Кухні в іспанському стилі, швидше за все, викликають образи теплих просторів, наповнених природними матеріалами, кам’яною плиткою, залізними акцентами та достатнім шармом – і ви маєте рацію. Але з різними стилями іспанського дизайну інтер’єру ви дійсно можете знайти естетику, яка відповідає вашим особистим смакам.

Цей європейський стиль дизайну кухні є одним із найпопулярніших у Сполучених Штатах завдяки іспанській архітектурі, яку можна зустріти по всій країні. Від землистих колірних палітр до оздоблення з натурального каменю та темних металевих акцентів, є багато надихаючих способів представити іспанський стиль на вашій кухні.

Від традиційної теракотової підлоги та дерев’яних шаф до темних металевих світильників і землистих відтінків, ці кухні в іспанському стилі демонструють усі елементи дизайну, що є основою цього стилю – тут є щось для кожного простору.

Іспанські кухні можуть набувати різної естетики залежно від свого стилю – кухні іспанського відродження дещо відрізнятимуться від іспанських колоніальних чи традиційних іспанських схем. 

Тим не менш, ці варіанти мають кілька ключових елементів, які залишаються незмінними. За своєю суттю іспанська кухня має відчувати тепло, гостинність і, перш за все, домашню атмосферу. Стільниці ніколи не бувають чистими, а каструлі, сковорідки та декор старіють і зношуються.

Іспанська кухня має відчуття традицій. Теракотова плитка завжди присутня, особливо як покриття для підлоги та навіть як декоративна плитка – її все ще виготовляють вручну ремісники в Іспанії, але також доступні регенеровані варіанти.

Поряд з теракотовою плиткою на іспанських кухнях також широко представлена ​​оздоблення з кованого заліза. Від ручок кухонних шаф і висувних ящиків до зістарених люстр і підвісних світильників, залізна обробка в цих областях додасть глибини та інтересу, якими відомі іспанські кухні, і вони чудово контрастують із більш нейтральною кольоровою палітрою, яка зазвичай використовується.

Які колірні схеми найкраще підходять для іспанської кухні?

Часто існує помилкова думка, що іспанські кухні темні, але в цих приміщеннях віддають перевагу нейтральним відтінкам. На стінах зазвичай використовуються теплі білі тони (вапняне покриття або штукатурка не є рідкістю), щоб гармоніювати з дерев’яними шафами, які часто використовують.

Поряд з нейтральними кольорами, земляні тони також досить типові для іспанської кухні. Згадайте теракотовий, коричневий, іржаво-червоний і навіть відтінки оранжевого. Ці кольори привертають увагу до середземноморського стилю, який пронизує багато європейських кухонь.

 5 чарівних ідей кухні в іспанському стилі, які варто спробувати 

Незалежно від того, чи проектуєте ви кухню для справжнього іспанського дому, чи просто хочете додати елементи стилю у свій план, ці поради, підказки та ідеї від дизайнерів інтер’єру допоможуть вам зробити правильний вибір дизайну.

1. Вибирайте шафи з натурального дерева

Кухонні шафи охоплюють величезну кількість будь-якої кухні, тому переконатися, що ви вибрали правильний матеріал і обробку, важливо, коли представляєте іспанський стиль. У той час як деякі тенденції в дизайні інтер’єру вимагають яскравих, насичених кольорів, кухня в іспанському стилі – навпаки.

Кухня в іспанському стилі характеризується теплою та привабливою атмосферою з акцентом на натуральні матеріали та землисті тони. Дерев’яні кухонні шафи виглядають автентично й оригінально, а також поза часом. Вони створюють потрібну кількість сільського стилю, прикладом якого є традиційна іспанська кухня.

У моїх власних проектах дизайну кухні я представив іспанський стиль за допомогою розписаної вручну плитки, дерев’яних акцентів і шаф, а також залізних світильників. Колір представлений у кераміці так само, як ви бачите це в Іспанії та Португалії.

2. Додайте яскраву стільницю

Незважаючи на те, що існує кілька різних кухонь в іспанському стилі, здається, що тенденція відродження іспанської мови відроджується. Багато будинків у цьому стилі потребують відновлення оригінального характеру.

3. Введіть колір і малюнок плитками

Кухні в іспанському стилі можуть бути переважно землистих відтінків і натуральних матеріалів, але все ще є місце для більш барвистої інтерпретації. Традиційна іспанська кухня вносить колір через декор, те, що можна ввести в будь-яку кухонну схему.

Іспанська кухня — це серце дому, на ній можна проводити жваві сімейні зустрічі та розмови. Яскраві кольори кухонної плитки, текстилю та кераміки додають життєрадісності та яскравості.

Плитка є ключовою особливістю кухонь в іспанському стилі, від сланцевої та теракотової плитки для підлоги до візерункової енкаустичної плитки, яка використовується на стінах. У цій кухні настінна плитка в сірих тонах додає інтересу та індивідуальності кухні, не перевантажуючи простір.

Загальна атмосфера кухні в іспанському стилі — це комфорт і розслаблення з сильним відчуттям місця, тому переконайтеся, що ви підтримуєте атмосферу кухні в іспанському стилі, додаючи декоративні елементи.

4. Створення текстури за допомогою штукатурки стін

Кухня в іспанському стилі виглядає справді автентичною, коли в ній поєднується старе та нове. Відновлені матеріали — чудове місце для початку — це може бути плитка, дерево чи навіть декор.

Щоб запровадити іспанський стиль у кухонний простір, розгляньте натуральні матеріали та традиційні елементи дизайну, такі як теракотова плитка, регенерована деревина та фактурна штукатурка на стінах.

Поєднуйте ці старі елементи з більшою кількістю декоративних деталей, що, природно, дуже добре працює на кухні. Розгляньте апаратне забезпечення, яке ви виберете, і те, як воно працює з вашими освітлювальними приладами. Декоративні стельові балки, ефектна витяжка, залізні підвісні світильники та столярна фурнітура створюють дух середземноморської гостинності.

5. Вибирайте ковані акценти

Будь-який дизайн кухні вимагає правильного стилю та обробки фурнітури, щоб створити схему, яка відчуває себе автентичною. На кухні в іспанському стилі обов’язковою є кована фурнітура, особливо якщо ви працюєте з простором, який не виглядає відверто іспанським.

Ковані освітлювальні прилади, фурнітура для шаф та інші акценти повторюють сільські та натуральні матеріали та естетики. У цій кухні ковані висувні ящики були введені на нижніх шафах, а ковані деталі можна побачити на підвісних світильниках.

Хоча це може здатися тонкими деталями, і це не та деталь, яка відразу впадає в очі, вони є ключовим елементом дизайну кухонь в іспанському стилі. Якщо просто замінити їх на золото або хром, то схема відразу втратить свій європейський вплив.

Кухні в іспанському стилі покладаються на теплу, привабливу атмосферу, натуральні матеріали та витончені деталі. Зберігайте колірну палітру теплих нейтральних і землистих тонів, і переконайтеся, що всі металеві акценти зроблені з кованого заліза для автентичної схеми. Кухні в іспанському стилі характерні, чарівні та невигадливі, тому майте це на увазі, додаючи іспанський вплив у свою схему.

Прокрутити вгору