Коли стригти газон в останній раз перед зимовим відпочинком

Зима вже на порозі, і час починати пакувати газонокосарку та укутувати рослини настав. Однак, якщо ви хвилюєтеся, що пакуєте речі надто рано, ми можемо розповісти, що наступні кілька тижнів (початок листопада) – це ідеальний останній час для косіння газону до того, як зима настане належним чином. 

Так, ви можете просто відкласти свою газонокосарку зараз і забути про останню стрижку, але, на думку експертів, це було б великою помилкою у догляді за газоном. Дуже важливо добре доглядати за газоном вже зараз, щоб він був готовий до зимового сезону, щоб вийшов здоровим та сильним навесні. 

Коли стригти газон востаннє перед зимою

Початок листопада – найкращий час, щоб востаннє покосити газон перед зимою.

Якщо правильно й коротко підстригти газон у цей період року, це допоможе зберегти траву здоровою протягом зими та сприятиме кращому росту наступної весни.

Проте останній час для стрижки трави перед зимою буде трохи пізніше, ніж зазвичай. Нещодавня несприятлива погода призвела до того, що трава продовжує рости досить ненажерливо і продовжуватиме рости, поки температура залишатиметься вище п’яти градусів. Це означає, що остання скошування в сезоні, ймовірно, відбудеться пізніше, ніж зазвичай, і що пізніші скошування потрібно виконувати обережно.

Наразі на ці вихідні прогнозується волога погода, тому вам, імовірно, доведеться відкласти останню косовицю, доки вона не висохне. Важливо косити, коли газон сухий, і не забувати робити це потроху та часто, поступово зменшуючи висоту зрізу, але дотримуючись принаймні на 5 мм менше, ніж у літні місяці.

Листопад – найкращий місяць для останнього косіння газону. У цю пору року газон буде рости набагато повільніше, і його не потрібно буде стригти так часто. Мороз може призупинити ріст, тому після перших заморозків вашу траву взагалі не потрібно буде скошувати, доки наступного року погода не потеплішає.

Стрижка газону в цей період року дозволить йому залишатися в найкращому стані, навіть коли найнижчі температури загрожують його здоров’ю. Важливо підтримувати газон у здоровому стані протягом зими, щоб він був більш стійким до холодних умов.

В ідеалі ви також повинні підстригти газон коротше, ніж зазвичай, щоб запобігти його матуванню, що може зробити його більш сприйнятливим до хвороб.

поширені запитання

ЧИ НЕ ПІЗНО КОСИТИ ГАЗОН У ЛИСТОПАДІ?

Цього року, оскільки температура була не по сезону високою, точно не пізно косити газон у листопаді. Насправді більшість експертів зазвичай рекомендують останній раз косити траву на початку листопада.

Основною причиною припинення косіння в листопаді є те, що зазвичай температура вперше опускається нижче п’яти градусів і трава починає рости повільніше. Таким чином, стригти газон взимку, коли температура падає нижче цього, доволі безглуздо, оскільки він навряд чи виросте надто неслухняним, навіть протягом кількох місяців.

Однак доцільно уникати косіння газону занадто пізно в листопаді та взимку через те, що сезон часто приносить вологість. Зазвичай набагато важче тягнути газонокосарку по траві, коли вона волога та брудна, і це може навіть пошкодити її, що призведе до нерівного газону, коли все почне відростати. 

ЯК ЗБЕРЕГТИ СВІЙ ГАЗОН У ХОРОШОМУ СТАНІ ВЗИМКУ?

Отже, окрім стрижки трави на початку листопада, як ще можна підтримувати свій газон у хорошому стані взимку?

Одна з головних порад щодо догляду за газоном у цей період року – це провітрювати газон (наприклад, проколоти в ньому отвори), коли він не надто вологий або не надто морозний. Це, за його словами, ідеальний спосіб підтримувати його добре взимку. Ви повинні прагнути зробити це, коли ви робите останню частину. Це забезпечить належний дренаж і запобіжить накопиченню води під час сильного дощу або танення снігу.

Ви можете провітрювати газон спеціальним інструментом або вилами. Використовуйте такий інструмент, як аератор для газонів. Просто проткніть кілька отворів рівномірно по всій поверхні газону, щоб допомогти з дренажем. Це збереже ваш газон здоровим і запобіжить його загибелі взимку. 

Якщо у вас є під рукою, також радимо внести останні краплі добрива під час останнього скошування, щоб зберегти газон здоровим. Використовуйте опале листя, щоб надати вашому газону додатковий стимул.

Якщо ваш газон покритий опалим листям, скошування його допоможе забезпечити траву чудовим безкоштовним кондиціонером ґрунту, який допоможе їй утримувати вологу та залишатися здоровою протягом зими.

Для цього вам знадобиться газонокосарка для мульчування, яка призначена для рециркуляції скошеної трави, щоб її нарізали на дрібні шматочки та залишали на газоні, а не збирали та упаковували в мішки. 

Як тільки настане мороз, сприйміть це як знак безпечно запакувати свою газонокосарку, поки не настане тепла погода.

Прокрутка до верху