Усе, що вам потрібно знати про власне вирощування лаванди

Мало які аромати так заспокоюють, як лаванда, і небагато трав є такими гарними. Завдяки матовому блідо-зеленому листю та яскраво-фіолетовим квітам лаванда є обов’язковою для будь-якого домашнього трав’яного саду, особливо в такі стресові часи.

Лаванда ( Lavandula ) — рід сімейства м’ятних, налічує понад 40 різних видів. Двома найпоширенішими сортами цієї деревної трави є французька лаванда і англійська лаванда. Обидва мають стебла з крихітними ароматними квітками від блідо- до темно-фіолетових.

Лаванда давно використовується в ароматерапії для сприяння розслабленню та навіть концентрації .

Найкращі умови для вирощування лаванди

Виберіть місце з яскравим сонцем, щоб зберегти рослину лаванди. У той час як дуже яскраве, сонячне кухонне підвіконня, яке виходить на південь, може підійти для кімнатної рослини, ваша лаванда найкраще ростиме на відкритому повітрі на терасі, веранді. Якщо ви живете в особливо жаркому кліматі, знайдіть місце з полуденною тінню або перемістіть рослину в більш затінене місце в найспекотнішу частину дня.

Як посадити лаванду – посадіть свою рослину в добре дреновану ґрунтову суміш, розроблену для вирощування овочів у контейнерах. Пересаджуючи лаванду, переконайтеся, що верхівка кореневої кулі рослини знаходиться на одному рівні з лінією ґрунту в новому горщику. На відміну від деяких трав і овочів, лаванда краще росте на менш родючих ґрунтах, ніж на особливо багатих ґрунтах, тому уникайте додавання компосту або добрив у суміш перед посадкою. 

Як доглядати за рослиною лаванди

На відміну від м’яких трав, таких як базилік або петрушка, лаванда досить терпима до посушливих умов, коли вона встановлюється. Перезволоження може призвести до стресу для рослин лаванди, тому не поливайте лаванду довше, ніж з менш витривалими зразками.

Коли ваша лаванда зацвіте влітку, ви можете зрізати зелені стебла з ароматними фіолетовими суцвіттями, які сприятимуть другому цвітінню пізніше в сезоні. Суцвіття можна використовувати в декоративних цілях у букетах з іншими квітами або сушити для цілорічного використання. Ви також можете використовувати їх для ароматизації домашніх пакетиків або подушок для очей або готувати з ними десерти. 

Оскільки лаванда дуже добре росте на ґрунтах із середньою та низькою родючістю, удобрювати рослину лаванди не потрібно.

Після того, як лаванда прослужить кілька років, обрізайте її щовесни, видаляючи приблизно третину листя. Це стимулюватиме рослину до повноцінного росту та створення більшої кількості квітів протягом вегетаційного періоду.

Як розмножити свою лаванду

Рослини лаванди можна розмножувати укоріненням живців. Можна використовувати як живці листяної деревини (товсті здерев’янілі стебла рослини), так і живці м’якої деревини (молоді зелені пагони на кінцях гілок), хоча живці м’якої деревини найпростіше розмножувати навесні. Однак живці м’якої деревини вкорінюються трохи швидше, ніж живці листяної деревини.

Ви досягнете найбільшого успіху, вкорінюючи живці лаванди, коли рослина не цвіте, оскільки в цей час вона витрачає свою енергію на створення більшої кількості квітів. Щоб розмножити лаванду, вам знадобиться здорова материнська рослина, секатор, ніж, невеликі контейнери, безґрунтове середовище для вкорінення, прозорий поліетиленовий пакет, достатньо великий, щоб умістити маленькі контейнери, і додатковий гормон укорінення.

Прокрутити вгору