Що станеться з вашим організмом, якщо ви будете приймати вітаміни натщесерце

Більшість здорових дорослих людей можуть отримати всі необхідні їм вітаміни та мінерали за допомогою повноцінної дієти, тобто, можливо, немає необхідності приймати вітамінні добавки для задоволення потреб організму. 

Однак це не заважає половині населення України — і 70 відсоткам українців похилого віку — регулярно приймати вітаміни, чи то для боротьби з відомим дефіцитом вітамінів, чи для того, щоб переконатися, що вони досягають своїх квот. Якщо ви приймаєте вітамінні добавки, вам може бути цікаво, як особливості вашого режиму можуть вплинути на їх ефективність і побічні ефекти. Зокрема, багато людей не впевнені, чи можна приймати вітаміни натщесерце.

Ви навряд чи заподієте тривалу шкоду, роблячи це. Приймати вітаміни на голодний шлунок справді не шкодить.

Однак є деякі винятки з правил. Деякі типи вітамінів, зокрема, жиророзчинні вітаміни, такі як вітаміни A, D, E і K, можуть бути особливо жорсткими натщесерце та можуть призвести до шлунково-кишкових. Зазвичай рекомендується приймати ці типи вітамінів з їжею, щоб допомогти пом’якшити ці потенційні побічні ефекти та покращити засвоєння.

Браун каже, що деякі люди, які приймають ці типи вітамінів перед їжею, відчувають нудоту, біль у шлунку чи судоми або навіть блювоту. Якщо ви вже страждаєте на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, виразку, гастрит, синдром подразненого кишечника (СРК) або інший розлад травлення, прийом вітамінів натщесерце може спричинити загострення вашого захворювання.

Крім того, що прийом цих типів вітамінів з їжею допоможе уникнути неприємних побічних ефектів, також допоможе покращити їх засвоєння. У той час як водорозчинні вітаміни потребують лише води, щоб розщеплюватися та всмоктуватися в кров, жиророзчинні вітаміни мають засвоюватися разом із харчовими жирами, які ви споживаєте.

З’їжте жменю горіхів, щоб допомогти налаштувати травну систему ​​та забезпечити буфер для вітамінів. Скибочка тосту з маслом також допоможе.

Рекомендуємо їсти принаймні за 30 хвилин до прийому будь-яких вітамінів, які можуть спричинити шлунково-кишковий дистрес. Це допоможе привести вашу травну систему в рух, що може додатково сприяти засвоєнню. Вона підкреслює, що важливо завжди читати етикетку на вітамінах.

І, звичайно, прислухайтеся до свого організму щоразу, коли приймаєте вітаміни, добавки чи ліки. Якщо щось викликає страждання або дискомфорт, обов’язково обговоріть зі своїм лікарем, що ви приймаєте та в яких дозах.

Прокрутка до верху