Як сучасна медицина вирішує вади слуху: обраємо слуховий пристрій

Погіршення звукосприйняття серйозно впливає на якість життя людини, обмежуючи її здатність спілкуватися та взаємодіяти з оточуючим світом. На щастя, сучасна медицина пропонує ефективні рішення, такі як слухові апарати, що можуть значно поліпшити ситуацію. Щоб відновити функції вуха, достатньо правильно підібрати слуховий апарат, який буде відповідати індивідуальним потребам людини. Деякі люди можуть відчувати ніяковість через необхідність користуватися таким протезом, проте суспільство сьогодні по доброму сприймає різні форми допоміжних пристосувань. Важливо не замикатися на стереотипах, а звернутися до фахівця для вибору апарата для посилення звуку, щоб повернути собі повноцінне життя.

При якому ступені та типі втрати слуху варто купити слуховий апарат?

Порушення слухової системи є глобальною проблемою, з якою стикається приблизно 10% населення планети на різних етапах життя. Є загальноприйняті норми, та під час сприйняття частот в діапазоні від 0 до 25 дБ людина може вести повноцінне спілкування. Проте якщо подача звуку має бути голоснішою, то це означає про розвиток вади. Втрата слуху може варіюватися від легкого зниження здатності сприймати певні звукові частоти до повної глухоти. Тому систематичне обстеження слухової системи допоможе визначити початковий ступінь розвитку патології та спланувати шляхи корегування.

Туговухість характеризується як зниження здатності чути, що ускладнює розуміння розмовної мови. Це стан, коли людина може чути звуки лише певної гучності і частоти, втрачаючи здатність сприймати повний діапазон звукових сигналів. У цьому випадку є сенс купити слуховий апарат, щоб підтримувати здатність мозку обробляти звукові сигнали в повному обсязі.

Глухота ж означає відсутність слуху або наявність його мінімальних залишків. Якщо вухо ще здатне сприймати звуки, може бути проведена корекція слуху за допомогою пристрою. При цьому складно досягти 100% відновлення, однак людина все одно почуватиме себе набагато впевненішою.

Слуховий апарат: як вибрати модель?

На сьогоднішній день існують два основні типи пристроїв для корекції слуху, які відрізняються способами розміщення в вушній раковині, конструкціями та можливим ступенем коригування звуків.

Завушні слухові апарати

Механізм кріплення знаходиться за вушною раковиною, кріплячись на ній, і з’єднується зі слуховим проходом через вушний вкладиш. Такі є практичним вибором для багатьох користувачів, зокрема завдяки великій потужності і тривалому терміну служби батареї.

Внутрішньовушні слухові апарати

Пропонують більш дискретне рішення. Вони встановлюються безпосередньо в слуховий прохід, тому стають майже непомітними для оточуючих. Ця категорія ділиться на кілька видів:

  • внутрішньовушні — розташовані із зовнішнього краю слухового проходу, призначаються для легких випадків;
  • внутрішньоканальні – займають середнє положення в слуховому каналі, мають обмежену потужність, тому актуальні для легкого та середнього ступенів вади;
  • глибококанальні — є найменшими серед внутрішньовушних апаратів, вони повністю ховаються у слуховому каналі, достатньо уразливі щодо механічних пошкоджень.

Ці пристрої обираються з огляду на ступінь втрати слуху та анатомічні особливості слухового проходу користувача. Для налаштування слухового апарату використовуються спеціальні методики, такі як отоскопія і тональна аудіометрія, що дозволяє слухопротезисту точно визначити потреби користувача.

Прокрутити вгору