Як перестати відчувати лінь і стати більш мотивованим

Ви хотіли б вивчити іншу мову, організувати свою кухню або спробувати новий клас фізичних вправ. Тож чому ви не можете звільнитися від своєї лінивої дупи та мотивувати себе це зробити?

Залиште на секунду, що це трохи суворо до себе, і давайте визначимо, що насправді таке «лінь». Те, що ми вважаємо «лінню», — це просто небажання докладати зусиль. Визначення застосовується практично в будь-якому контексті. Це небажання докладати зусиль, тому що це здається занадто важким.

До слова «лінивий» часто прив’язують судження, оскільки воно збігається з прокрастинацією. Лінивість щодо чогось і зволікання призводять до того, що ми уникаємо чогось робити, але з лінню це відбувається тому, що щось здається надто важким; з прокрастинацією це тому, що нам не подобається одна річ

З прокрастинацією є негативна причина того, що ви щось не робите. Але з лінню може бути багато причин, чому щось здається занадто важким для вирішення в даний момент. Іншими словами, хоча ви можете думати про те, як перестати бути ледачим, важливо зазначити, що ви не обов’язково ледачі лише тому, що нічого не робите.

Наприклад, ви можете «ліниво» не реорганізовувати свій гараж, тому що ваш графік і так наповнений роботою, приготуванням їжі у вихідні, пранням, прибиранням та іншими справами. Але це не обов’язково те, за що варто себе викривати. Ви просто працюєте в межах своїх можливостей.

Мотивація — яка, по суті, є протиотрутою від ліні — багато в чому залежить від того, які ще завдання у вас на тарілці. Нікого не можна спонукати робити все це.

Іншими словами, ви можете бути не стільки ледачими, скільки просто потребою відпочити. Якщо в деякі дні ми витрачаємо більше енергії, ніж може витримати наше тіло, ми заплатимо ціну пізніше, коли справа доходить до енергії та мотивації. Тілу потрібні перерви та простої. Наші тіла та розум не створені для того, щоб зосереджуватися на інтенсивних, виснажливих завданнях цілий день, щодня. «Гарити час» — основна потреба людини.

Що є основною причиною ліні?

Знову ж таки, деякі люди можуть бути більш схильними до лінивства, ніж інші. Дослідження показують, що лінь частково визначається особистістю. Це пов’язано з однією з п’яти основних рис особистості, сумлінністю (іншими словами, наскільки ви сумлінні та організовані). Кожен падає кудись уздовж континууму від дуже сумлінних до зовсім не дуже сумлінних. А оскільки люди з високим рівнем сумлінності, як правило, більш цілеспрямовані та самодисципліновані, вони зазвичай не ліниві; в той час як люди з низьким рівнем сумлінності, швидше за все, будуть ледачими.

Великою помилкою є те, що лінь — це почуття; тому що в деякі дні ви почуваєтеся лінивими, а в інші – ні. Ви не виконуєте свою роботу, не миєте посуд і не чистите зуби день за днем ​​обов’язково тому, що вам це так подобається. Все залежить від ваших намірів і ваших зобов’язань, — отже, чому «цілеспрямованість» і «самодисципліна» в сумлінності сприяють тому, щоб бути ледачим чи ні.

Але те, наскільки ви сумлінні, як і інші риси особистості, майже в однаковій мірі визначаються генетикою, а також середовищем і обставинами, в яких ви опинилися. Такі речі, як навички управління часом, незнання або відсутність навичок для виконання конкретного завдання або емоційні шрами з минулого можуть відігравати певну роль у тому, наскільки ви «ліниві» чи мотивовані виконувати завдання через негенетичні причини. Тож те, що ви народилися зі схильністю до ледачих, не означає, що вам судилося бути ледачими в будь-якій ситуації.

Отже, хоча деякі люди більш схильні бути ледачими, ніж інші, враховуючи риси характеру, з якими вони народилися, ніхто не засуджений бути лінивим назавжди, якщо він цього не хоче. Особистість – це не доля; Ви можете змінити ці тенденції.

Що викликає відсутність мотивації?

Мотивація — причина, яка змушує зусилля робити щось варті уваги (подумайте, протиотрута від ліні) — може походити з багатьох місць, у тому числі через фізичні потреби, як-от голод, спрага та потреба уві сні, або через вторинні потреби в приналежності, конкуренція та індивідуальні інтереси та цілі.

Розрізняють також внутрішні і зовнішні мотиви для здійснення чого-небудь. Зовнішня мотивація зазвичай пов’язана з такими речами, як гроші, зарплата чи інші винагороди, які ви отримуєте ззовні за виконання завдання. Навпаки, наявність внутрішньої мотивації щось робити означає, що це особисто для вас винагорода; як тільки ви починаєте це робити, ви відчуваєте себе добре, ви втрачаєте відчуття часу, і це повністю ваш вибір продовжувати це робити.

Захоплення тим, що ви робите, і контроль над тим, що у вас на тарілці, відіграє важливу роль у відчутті внутрішньої мотивації. У міру того, як ми беремо участь у діях, які ми обрали, ми будемо відчувати більше мотивації.

Інакше кажучи, якщо у вас немає мотивації дотримуватись розпорядку вправ або вивчати цю мову, можливо, ви не ліниві. Можливо, ці завдання чи цілі просто не узгоджуються з внутрішнім вибором, який ви дійсно цінуєте, каже він. Звичайно, ви хотіли б розмовляти французькою, але в певний день витратити свій дорогоцінний вільний час на приготування вечері чи спілкування може бути більш значущим

Які є три типи втоми?

Втома може зіграти величезну роль, незалежно від того, чи вважаємо ми себе ледачими. (Подумайте про це як про один із факторів навколишнього середовища/обставин, які сприяють тому, щоб бути ледачим.) Це тому, що через втому все стає важче, каже він.

Медицина сну визначає втому як:

  • Гострий , від перебування протягом тривалого часу
  • Кумулятивні , такі як хронічна депривація сну
  • Циркадний , коли ви спите й прокидаєтеся за розкладом, який не відповідає вашому циркадному ритму, наприклад, часовий лаг

Будь-який із цих типів втоми, як правило, посилює відчуття складності завдань. Коли ви стикаєтесь із завданням, яке здається вам важким, у вас буде найкраще впоратися з ним, якщо ви дбаєте про себе, висипаючись, достатньо рухаючись і добре харчуючись. Таким чином, турбота про себе може допомогти вам перестати бути ледачим.

Існує також психічна втома або виснаження, які можуть бути наслідком горя, перебування в стресовій ситуації або необхідності справлятися з основним стресовим фактором протягом тривалого часу, як-от переживання глобальної пандемії. Вони кажуть, що в нас закладено, що ми повинні позбутися цих почуттів, випити ще одну чашку кави та продовжувати. Натомість вважайте це сигналом попередження, що вашому тілу потрібен відпочинок. Коли ви голодні, ви повинні їсти, а коли ви відчуваєте втому, вам потрібен відпочинок.

Що я можу зробити, щоб повернути свою енергію та мотивацію?

Ось з чого почати:

  1. Визначте, що вас стримує. З’ясуйте, чому ви «надто ліниві» робити те, що маєте робити, і вирішіть це. Дні очікування, щоб повісити нові штори, можливо, не є причиною того, що ви лінуєтесь виконувати це завдання. Можливо, спочатку вам знадобиться набути певних навичок щодо того, як це робити, переглянувши відео на YouTube, прочитавши статтю або запитавши друга. Як тільки ви зробите це, повісити штори стане легше.
  2. Чітко визначте, до чого ви хочете бути менш лінивими. Напевно, це не так, що ви лінуєтесь до всього у своєму житті. Можливо, ви чудово мотивуєте себе відповідати на робочу електронну пошту, прати білизну та виконувати тренування, але ви можете уникати або відкладати миття посуду чи інше завдання. Тоді ви можете придумати способи змінити звички, які вам потрібні, каже вона.
    «Дійсно чітко визначте, що ви хочете зробити. Це може бути так само просто, як завантажити посуд у посудомийну машину, щойно ви його використаєте», — каже вона, замість того, щоб дати йому постояти, щоб це стало для вас більш серйозною справою.
  3. Зосередьтеся на першому кроці. Визначте лише перший крок до виконання завдання. Якщо завдання полягає в пилососі, можливо, першим кроком буде отримання вакууму, пояснює Пічіл. Якщо завдання полягає в пробіжці, можливо, першим кроком буде перевдягання кросівок і спортивного одягу. Не думайте про перший крок. Просто зосереджуючись на цьому наступному кроці, ви налаштовуєте розум і тіло на дію. Дослідження показує, що як тільки ви починаєте виконувати цю низькопорогову дію, ваше ставлення до завдання та його виконання насправді змінюється. Продовжувати виконувати завдання стає легше. Іншими словами, почати роботу часто є найважчим.
  4. Поставте «я в майбутньому» перед «я в теперішньому». Це неділя після обіду. Ви сидите на дивані, дивитеся Netflix і боїтеся готувати їжу для вечірньої вечері. Спробуйте це: подумайте про себе в майбутньому, працюючи допізна та голодуючи до обіду в понеділок увечері. Чи захоче вона приготувати вечерю після довгого робочого дня? Співчуття власному майбутньому допомагає менше відкладати на потім. Крім того, це може допомогти вам мотивувати себе докладати зусиль зараз і бути менш ледачим.
  5. Залучайте інших. Ви не завжди можете відчувати внутрішню мотивацію робити щось, наприклад, займатися спортом. Але ви можете назвати собі зовнішні причини. Візьміть зобов’язання потренуватися з другом (віртуально або безпечно на свіжому повітрі). На додаток до будь-яких особистих причин, з яких ви могли або не могли відчувати мотивацію займатися спортом, тепер у вас також є мотиваційний фактор — прийти до своєї подруги та не підвести її.
Прокрутити вгору