16 простих ідей для альпінарію, щоб прикрасити свій двір

Альпінарії не тільки додають краси та виміру будь-якому зовнішньому простору, вони вимагають невеликого догляду та можуть вмістити незручні або складні ландшафти (наприклад, круті схили). Незалежно від розміру чи планування вашого подвір’я, ми зібрали ідеї альпінарію, які варто відтворити, а також поради та підказки від ландшафтного дизайнера.

Почніть із вибору типу каменів, незалежно від того, віддаєте перевагу зубчастим каменям, великим валунам, річковим каменям — або, в ідеалі, суміші різних форм і розмірів. Кілька каменів повинні стояти вертикально для додаткового ефекту, а деякі повинні лежати рівно, але більшість каменів у вашому саду повинні бути наполовину закопані та розміщені горизонтально для візуальної гармонії. Потім додайте шар чудової зелені, як-от грунтопокривні рослини, стійкі сукуленти, багаторічні квіти та вічнозелені кущі, щоб додати колір і текстуру. Найкращі рослини для альпінарію, як правило, ті, які легко вкорінюються в кам’янистому або неглибокому ґрунті, але також пам’ятайте, скільки сонця отримує ця ділянка.

Незалежно від того, чи плануєте ви задній двір, передній двір або невеликий простір збоку від будинку, у нас є ідея альпінарію, яка вам підійде. Спробуйте свої сили в японському дзен-альпінарії (ставок і все!), не потребуйте обслуговування, прийнявши пишний вигляд, або досягніть масштабу, побудувавши кам’яну доріжку. Будь-яке місце можна перетворити на альпінарій, але найкраще місце — це ділянка, де природне багатство каміння. Додатковий бонус, якщо на ділянці є невеликий пагорб або горб, оскільки це допомагає показати скелі та рослини

1. Побудуйте кам’яну стіну

Покладіть каміння, щоб побудувати підпірну стінку навколо свого квітника, а потім виберіть кілька більших каменів серед яскравих квітів для додання текстури.

2. Нехай ростуть бур’яни

Спочатку помістіть каміння в кам’янистий або неглибокий ґрунт. Потім дозвольте траві, ґрунтопокривним рослинам і навіть бур’янам поширюватися — це саме те.

3. Використовуйте River Rocks

Не для всіх альпінаріїв потрібні великі валуни. Тут ландшафтний дизайнер використовує річкові камені різних кольорів і розмірів, щоб додати текстури пишному саду.

4. Посадіть маленькі сукуленти

Додайте індивідуальності підпірній стіні, вирощуючи крихітні сукуленти між камінням. Рослини курей і курчат досить витривалі, але пам’ятайте, що їм потрібен ґрунт, щоб вижити.

5. Спроектуйте водоспад

Якщо у вас є простір, розташуйте скелі вздовж схилу пагорба та додайте водні елементи, щоб відтворити привабливість природного водоспаду. Підказка: використовуйте плоскі камені з гострими краями, щоб створити кращий крап.

6. Змішайте каміння та гальку

Дозвольте більшим каменям стати центром вашого простору, а потім заповніть територію галькою, гравієм і зеленню (наприклад, кущами та невеликими деревами).Реклама – продовжуйте читати нижче

7. Створіть кам’яну доріжку

Викладіть плоскі камені вздовж схилу пагорба, щоб створити доріжку. Візьміть на замітку та оточіть обидві сторони поєднанням каменів, багаторічних квітів і тропічної зелені.

8. Розташуйте скелі на схилі пагорба

Якщо у вас є невеликий пагорб або пагорб, помістіть каміння, вкладаючи великі валуни в ґрунт, а потім шаруйте менші камені. Щоб додати драматизму, додайте джерело води, щоб створити реалістичний потік.

9. Прийміть пишний вигляд

Дозвольте ґрунтопокривним рослинам заволодіти, рости між сходами та валунами. Не знаєте, які рослини найкращі? Ландшафтний дизайнер любить седуми, флокси та диантуси для сонячних місць і морозники та медунки для тінистих місць.

10. Сукуленти між камінням

Щоб отримати гарний колір, засуньте яскраві сукуленти між великими каменями, як ландшафтний дизайнер робить із цими рудими курчатами та курчатами.

11. Вирощуйте трави

Вирощуйте смачні трави серед декоративних каменів, якими можна навіть розділити види. Тут трави — включно зі шніт-цибулею, розмарином і базиліком — процвітають на здоровому ґрунті.

12. Використовуйте каміння різних розмірів і форм

Для інтриги покладіть шар із суміші великих зубчастих скель і маленьких округлих каменів. Тут ландшафтний дизайнер додає невеликий дерев’яний місток, який дає змогу перетнути альпінарій.

13. Плетіння в яскравих квітах

Переконайтесь, що ваш альпінарій стане яскравим, висадивши яскраві квіти, починаючи від яскраво-рожевих і справжніх червоних до сонячно-жовтих.

14. Звільніть місце для великих валунів

Зарийте великі камені в землю, чи то для того, щоб створити стіну на краю вашої території, чи щоб додати індивідуальності маленькому саду. Нам подобається, як дизайнер висаджує квітучі кущі та дерева в гравій поблизу.

15. Зробіть це дзен

Черпайте натхнення в японських альпінаріях за допомогою невеликої установки дзен. Цей тихий сад вирізняється гладким камінням, тропічним листям і рукотворним ставком із ліліями.

16. Побудуйте струмок у дворі

Незалежно від того, чи є на вашому подвір’ї природний струмок, чи ви будуєте штучну водну споруду, викладіть каміння вздовж краю струмка, щоб вода текла з легкістю.

Прокрутка до верху