5 ознак того, що ви не отримуєте достатньо вітаміну B12

Збалансоване харчування має вирішальне значення для вашого здоров’я, а не лише для запобігання серцево-судинним захворюванням і набору ваги. Це також допомагає забезпечити отримання всіх необхідних вітамінів і мінералів, необхідних вашому організму для нормального функціонування.

Одним із таких важливих вітамінів є вітамін В, особливо В12, який ми часто отримуємо, споживаючи м’ясо, рибу, морепродукти, яйця та молочні продукти. Однак можна промахнутися з рекомендованим споживанням.

Дефіцит вітаміну B12 відносно поширений, особливо серед людей похилого віку, вегетаріанців і веганів. Вітамін B12 відіграє важливу роль у підтримці здоров’я нервів і мозку, а також енергетичного обміну, а також має вирішальне значення для розвитку нервів, синтезу ДНК і формування еритроцитів.

Незважаючи на те, що візит до лікаря може виявити дефіцит, є ще інші тривожні прапорці, на які варто звернути увагу. Читайте далі про ознаки того, що вам не вистачає вітаміну B12, на думку лікарів і дієтологів.

1. Втома

Почуття сонливості, виснаженості або загальної відсутності енергії може бути ознакою багатьох проблем зі здоров’ям. Це також може вказувати на нестачу життєво важливих поживних речовин у вашому організмі.

Вітамін B12 необхідний для створення здорових червоних кров’яних тілець. Низький рівень B12 може зменшити виробництво еритроцитів і ускладнити доставку кисню до клітин організму, що може викликати втому.

2. Проблеми народжуваності

Один дієтолог каже, що нестача вітаміну B12 може стати проблемою, якщо ви плануєте завагітніти.

Дефіцит вітаміну B12 пов’язують із безпліддям, оскільки вітамін B12 покращує кількість здорових яйцеклітин і якість ембріона.

Вона додає, що низький рівень вітаміну B12 також пов’язаний зі збільшенням гомоцистеїну, амінокислоти, яка може збільшити ризики багатьох захворювань при надлишку). Підвищений рівень гомоцистеїну може пошкодити слизову оболонку матки, що спричинить безпліддя.

3. Оніміння, поколювання та неврологічні ефекти

Якщо ви помітили болі у своїх кінцівках, можливо, вашому організму бракує вітаміну B12.

Дефіцит вітаміну B12 може спричинити зміни в тому, як ваші нерви передають повідомлення по всьому тілу. Оскільки швидкість нервових імпульсів зменшується, ваше тіло сприймає це як оніміння та поколювання.

І це не єдиний ефект, який ви можете відчути. Люди з дефіцитом вітаміну B12 можуть відчувати дратівливість, аномальну ходу, порушення нюху та відсутність неврологічних рефлексів, таких як рефлекс колінного рефлексу.

Вона додає, що при серйозному дефіциті також можуть виникнути психіатричні симптоми, схожі на симптоми деменції.

4. Біль у роті

Помітили чутливість у роті, не пов’язану з опіком чи зубним болем? За словами Постона, це може бути ознакою того, що вам не вистачає основних поживних речовин.

Дефіцит вітаміну B12 може спричинити глосит. Це виглядає як гладкий вигляд язика, який може бути болючим.

5. Блідий колір шкіри

Дефіцит вітаміну B12 може спричинити деформацію еритроцитів. Ці клітини потрапляють у селезінку, зменшуючи кількість циркулюючих еритроцитів. Цей стан, який називається анемією, може спричинити блідий колір шкіри.

Однак також можна помітити ознаки цього захворювання, які є більш ніж глибокими.

Деякі люди роками можуть не спостерігати симптомів перніціозної анемії або відчувати їх дуже помірно, тоді як інші можуть відчувати втому, м’язову слабкість або серцебиття (це відчуття, що ваше серце б’ється або перестає битися). Однак перніціозна анемія може не спостерігатися у випадках легкого дефіциту вітаміну В12.

Прокрутити вгору