Ці 5 щоденних звичок можуть знизити ризик розвитку деменції

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), зараз п’ять мільйонів американців старше 65 років страждають від деменції. Очікується, що до 2060 року ця кількість зросте до понад 14 мільйонів людей похилого віку, які живуть із порушеннями пам’яті, мислення або здатності приймати рішення.

1. Не палити

Швидше за все, ви вже знаєте, що куріння викликає рак, але менше людей усвідомлюють, що куріння також пов’язане з деменцією. Деякі дослідження показують, що це тому, що хімічні речовини в сигаретному димі можуть посилити окислювальний стрес і запалення в мозку.

Куріння також пов’язують із пошкодженням зовнішнього шару мозку, який називається корою. Ця частина мозку стає тоншою з віком. Дослідники вважають, що куріння може пришвидшити цей процес і призвести до зниження здатності людини мислити та обробляти інформації.

Нарешті, куріння впливає на серце, що, у свою чергу, може підвищити ризик деменції. Організація зазначає, що куріння може потовщувати артеріальні стінки, тим самим збільшуючи ризик серцевих захворювань, інсульту та судинної деменції.

Протягом 10 років після відмови від куріння ваш ризик деменції повертається до того ж рівня, що й у людини, яка ніколи не курила.

2. Робіть рекомендовану кількість вправ

Дослідження JAMA Neurology також виявило, що рекомендована кількість фізичних навантажень — принаймні 150 хвилин помірних або інтенсивних фізичних вправ на тиждень — також допомогла знизити ризик деменції.

Вправи допомагають зміцнити та зберегти мозок, як і м’язи та кістки. Це особливо вірно та важливо для центрів пам’яті мозку, таких як гіпокамп.

3. Обмежте споживання алкоголю

Далі дослідження показало, що обмеження споживання алкоголю до рекомендованих кількостей також може знизити ризик деменції. Щоб отримати переваги для здоров’я мозку, жінки повинні вживати не більше одного алкогольного напою на день, а чоловіки – не більше двох.

Алкоголь втручається в комунікаційні шляхи мозку та може впливати на те, як мозок виглядає та працює.

Їхні експерти пояснюють, що вживання алкоголю може вплинути на важливі функції мозку, включаючи рівновагу, пам’ять, мову та здатність судити. Довгострокове вживання алкоголю викликає зміни в нейронах, наприклад, зменшення їх розміру.

4. Тримайте свій мозок активним

Дослідження показує, що збереження розумової активності у віці також може допомогти запобігти деменції.

Незалежно від того, скільки вам років, чи здорові ви чи маєте неврологічне захворювання, наука довела, що ваш мозок любить вчитися.

Наскільки ефективний мозок у навчанні або адаптації, може суттєво вплинути на те, як ми реагуємо на зміни в навколишньому середовищі або на травму протягом життя.

Нейропластичність — це здатність мозку реорганізовуватися, утворюючи нові нейронні зв’язки протягом життя. Але тут є заковика: щоб нейрони мозку створювали зв’язки, які зрештою принесуть користь людині, ці нейрони повинні мати правильний тип стимуляції.

Читання книг, гра в складні ігри або вивчення нової мови – усе це може допомогти запобігти погіршенню когнітивних функцій. Однак навіть менші труднощі, такі як вибрати інший маршрут на роботу вранці або навчитися готувати новий рецепт їжі, можуть бути корисними для здоров’я мозку.

5. Дотримуйтеся дієти MIND або подібного плану

Нарешті, те, як ви харчуєтеся, також може значно вплинути на ризик розвитку деменції з віком. Дослідження показало, що дотримуючись дієти MIND або подібного плану харчування, ви можете знизити ризик зниження когнітивних функцій.

Варіація середземноморської дієти, яка спеціально спрямована на здоров’я мозку, дієта MIND зосереджена на свіжих фруктах і овочах, цільнозернових продуктах, корисних жирах і нежирних білках, включаючи квасолю, бобові та горіхи. Це також обмежує споживання доданих солодощів, натрію та насичених жирів, які, як виявилося, шкідливі для здоров’я вашого серця та мозку.

Прокрутка до верху