Види гіпсокартону та їх призначення

Прототип гіпсокартону почали виробляти на початку минулого сторіччя, але сучасного вигляду цей матеріал набув завдяки виробничим можливостям німецької компанії Knauf. Ще з початку заснування бренд приділяв високу увагу показникам якості, експлуатаційним характеристикам і іншим параметрам. Сьогодні компанія продовжує дотримуватися цих високих стандартів, тому популярність продукції зростає, а географія продажів – розширюється. Зараз корпорація має близько 200 заводів, які функціонують в 40 різних країнах, так само як і в Україні.

Наскільки різноманітний асортимент гіпсокартону?

Гіпсокартон має безліч переваг. По-перше, він виготовляється з екологічно чистої сировини, тому підходить для застосування в житлових будинках, дитячих кімнатах, лікарнях і навчальних установах. По-друге, ціна гіпсокартона Кнауф доступна для більшості верств населення, що робить продукт вигідним придбанням.

Класифікація будівельного матеріалу доволі широка, але серед основних різновидів виділяють наступні:

  • Звичайний гіпсокартон – немає додаткових домішок, тому застосовується в будь-яких приміщеннях, де рівень вологості не перевищує 70%.
  • Вологостійкий – до складу гіпсової основи додають гідрофобні, антисептичні та протигрибкові компоненти. Підходить для оздоблення санвузлів, балконів, підвальних споруд.
  • Вогнестійкий – матеріал просочений спеціальною речовиною – антипіренами. Важлива вимога для будівель з підвищеними вимогами до пожежної безпеки: гаражі, сходинкові майданчики, коридори багатоквартирних будинків тощо.
  • Акустичний – відрізняється удосконаленими звукоізоляційними властивостями завдяки специфічній структурі. Матеріал застосовують у студіях звукозапису, кінотеатрах та інших подібних приміщеннях.
  • Арковий – має меншу товщину та підвищену гнучкість, завдяки чому вдається створювати різноманітні архітектурні форми та декоративні елементи.

Особливості проведення монтажних робіт

Процес установки зазвичай виконується двома способами: каркасним – замість основи використовують дерев’яні рейки або спеціальні металеві профілі; безкаркасним – у цьому випадку застосовують особливі суміші, виготовлені на основі клею або піни. Дуже важливо після завершення цього етапу обробити всі шви та виконати фінішне оздоблення.

Як вибрати гіпсокартон Knauf?

Основний критерій – враховувати локацію, в якій проводитиметься майбутній ремонт. Для офісних і житлових приміщень підійде стандартний матеріал для стін і стелі. Якщо ж існують певні експлуатаційні особливості, то відповідно до них підбирають вологостійкі, вогнестійкі, аркові та інші варіанти. В цілому ж, гіпсокартон від Knauf практичний та надійний у роботі й наразі є одним з найкращих на ринку. 

Прокрутка до верху