5 кущів, які можуть додати драматичності будь-якому простору

Кущі з темним листям можуть додати драматичності будь-якому відкритому простору. Рослини з червоним, сливовим і багряним листям, які часто вважаються одними з найкращих кущів для передньої частини будинку, створюють унікальне видовище та тему для розмови, акцентуючи межі, які здебільшого пофарбовані в різні відтінки зеленого. 

На додаток до естетичної привабливості пурпурного або червоного листя, багато кущів з темним листям вважаються одними з найкращих квітучих кущів. Темні сорти бузини, як, наприклад, показано на зображенні вище, дають ніжні рожеві квіти навесні, а також темно-фіолетове листя філігранної форми, що викликає інтерес у різні пори року. 

Незалежно від того, вирощені як кущ в контейнері або висаджені в саду для доповнення та контрасту з іншими рослинами, ці кущі, безумовно, додадуть ефекту вашій ділянці. Читайте далі, щоб дізнатися про найкращі кущі з темним листям, які ви можете додати у свій двір цього року, згідно з рекомендаціями експертів. 

Кращі кущі з темним листям

Кущі з темним листям додають впливу та інтересу, якщо висаджувати їх у бордюри або контейнери. Ми поспілкувалися з експертами, які поділилися своїми найкращими виборами кущів із бордовим і фіолетовим листям.

1. Бузина

Бузина вважається одним з кращих швидкозростаючих кущів, що дає привабливі ягоди і цвіте у весняно-літні місяці. 

Цей адаптований кущ віддає перевагу сонячним позиціям, в ідеалі з деяким захистом від післяобіднього сонця. У надто затінених місцях кущі бузини дадуть менше квітів і ягід, що може не бути проблемою, якщо ви шукаєте виключно листяну рослину. Темне листя може варіюватися від фіолетового до майже чорного кольору, залежно від освітлення та ґрунту.

Розквітаючи з пізньої весни, відомі рослини бузини дають масу крихітних квіток, які популярні серед запилювачів, їх також можна збирати та використовувати для приготування смачних квіток бузини. 

Sambucus nigra ‘Eva’, широко відомий як бузина чорного мережива, має темно-пурпурно-червоне, глибоко розсічене листя та ароматний світло-рожевий наліт. Цей гламурний сорт переписує спосіб використання бузини у дворі. 

2. Північноамериканський редбуд

Серед усіх кущів і дерев із темним листям варто вибрати північноамериканський червонолистий Cercis canadensis «Forest Pansy».

Часто вирощується як квітучий кущ для сонячних місць, північноамериканський редбад є хорошим вибором для тих, хто хоче використовувати місцеві рослини. 

Це ефектний чагарник або невелике деревце, яке вирізняється своїм серцеподібним листям, яке навесні розгортається в темно-червоних відтінках, а влітку темніє до сливового та фіолетового. 

Я рекомендую висаджувати ґрунтопокривні рослини, наприклад кизил, навколо невеликих міських дерев. Це допомагає тримати косарки та тримери подалі від стовбура дерева, а також діє як жива, зелена мульча, яка зберігає вологу в ґрунті та пригнічує бур’яни», що допоможе вашому кущу редбаду під час його розвитку. 

3. Лоропеталус

Кущі Loropetalum є «привабливими декоративними рослинами, і, на щастя для садівників, деякі сорти відомі своїм бордовим листям і яскраво-рожевими квітами. Сорт карликового темно-червоного вогню додасть колориту будь-якому саду чи ландшафту. 

Він процвітає на сонці до півтіні. Грунт з хорошим дренуванням має важливе значення для його здоров’я, хоча він може переносити широкий діапазон типів ґрунтів. Після посадки обов’язково стежте за потребами чагарнику в поливі в перший рік, поки рослина приживеться. 

Обрізку можна проводити після цвітіння, щоб сформувати кущ, зберегти його кущистість і стимулювати новий ріст. З унікальним листям і чарівними квітами кущі лоропеталуму можуть стати чудовим доповненням до будь-якого зовнішнього простору. 

Це ідеальний чагарник для невеликої ділянки. Вогненно-червоне листя забезпечить кольором цілий рік, щоб окрасити будь-яке місце у вашому дворі. Чагарник також дає цвітіння, яке непереборне для колібрі та метеликів.

4. Димовий кущ

З насиченим пурпурно-червоним листям, яке з’являється навесні й зберігається протягом усього літа, димовий кущ є вражаючим доповненням до будь-якого подвір’я. 

Більшість димових кущів віддають перевагу сонячному положенню. Сорт «Королівський фіолетовий» — це унікальний кущ, який можна додати до будь-якого зовнішнього простору, з «хмарами фіолетових квітів, що розпускаються пізньою весною, через що все дерево виглядає оповите клубами диму до літа.

Восени димчасті кущі демонструють барвисту виставку з яскраво-червоним листям. Щоб отримати найкращі результати, «посадіть димовий кущ «Royal Purple» у бордюр або в контейнер із зеленим фоном, де він виділятиметься як зразок куща. 

5. Вейгела

Кущі вейгели неймовірно легко вирощувати, і вони є квітковим надбанням будь-якого двору. Їх квіти у формі труби користуються популярністю серед запилювачів і забезпечують вражаючий колір протягом весни та літа.

Певні сорти, такі як «Spilled Wine», Weigela florida , мають безпомилкове темно-червоно-фіолетове листя, підкріплене яскраво-рожевими суцвіттями. Кущі вейгели найкраще ростуть на сонячних місцях, але переносять і півтінь. 

Weigela «Spilled Wine» — чудовий варіант для тих, хто шукає карликовий кущ із темним листям, який можна посадити в контейнері. Завдяки такому вражаючому листю та квітам цей чагарник може додати вашому відкритому простору привабливий характер. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Коли краще садити кущі?

Посадка різниться для різних видів, але, як правило, кущі найкраще садити з осені до весни. Рекомендується висаджувати, коли земля не перезволожена або промерзла, і коли немає ризику промерзання. Також краще уникати посадки в надто жарку або суху погоду. 

Посадка будь-якого з цих кущів додасть впливу та інтересу будь-якому відкритому простору, з багряним і фіолетовим листям, що контрастує із зеленню багаторічних рослин, живоплотів і дерев у вашому дворі. 

Якщо ви шукаєте більш цікаві кущі для посадки цього року, чому б не виростити місцеве дерево кизилу, багато з яких мають невеликий або середній розмір і мають привабливе листя та квіти. 

Прокрутити вгору