Як розумне освітлення може зробити життя кращим

Чи може вигнання нудьги, міцний сон і неспання при пробудженні бути таким самим простим, як заміна лампочки? Світло впливає на цикли сну/неспання, температуру тіла, голод, фізіологію та поведінку. 

Тому приведення освітлення у відповідність до природних ритмів нашого тіла — важливий крок у покращенні самопочуття, продуктивності та розслаблення. Нове інтелектуальне освітлення допомагає збалансувати ритми, розширює можливості Wi-Fi і виступає як концентратори для різних інтелектуальних пристроїв.

Розумне освітлення для сну

Одна нова розумна лампочка розроблена спеціально для спалень може вирішити проблему неспання, спричиненого світлом. Розумні лампочки допомагають вирішити цю проблему, імітуючи сонце, переводячи його світло від синього світла раннього ранку до заспокійливого світла вечірніх заходів. Цей перехід готує організм до сну, допомагаючи викликати вивільнення гормону мелатоніну, що викликає сон, увечері і вивільнення стимулюючого гормону кортизолу вранці.

Інша розумна лампочка в тому ж сімействі світильників призначена для забезпечення оптимального освітлення, що настроюється, у всьому будинку. Окремі лампочки або групи вогнів можна приглушити або зробити яскравішим одним дотиком смартфона. Ця програма також підтримує сцени, що настроюються, такі як «приїхати додому» або «дивитися фільм».

Перейти зі стандартних лампочок на розумні так само просто, як вкрутити їх у будь-який патрон і завантажити відповідний додаток для iOS або Android. Розумний хаб не потрібен.

Фільтрування синього світла

За статистикою, більшість жителів міст використовують різні гаджети протягом години перед сном. Тим не менш, екрани планшетів, смартфонів, комп’ютерів та телевізорів із синім підсвічуванням сприяють поганому сну.

На щастя, на багатьох пристроях є програми, які автоматично вмикаються вночі і фільтрують синє світло, щоб підтримувати природний ритм вашого тіла. Фактично, в iPhone це вбудоване за допомогою функції під назвою «Нічний режим». Використання екранних фільтрів може полегшити засинання, якщо ви використовуєте електронні пристрої перед сном.

Налаштовані користувачем світлодіоди

Світлодіоди, що настроюються, — ще одне нововведення. З інтелектуальними лампочками, що настроюються, користувачі можуть змінювати колірну температуру своїх світлодіодів, щоб створити бажану атмосферу в залежності від функції або ситуації. Наприклад, білі лампочки одного виробника імітують сонце, виробляючи повний спектр білого світла, який можна регулювати за допомогою настінного диммеру або додатку для смартфона.

Попередньо встановлені процеси наказують лампам поступово збільшувати рівень освітленості в кімнаті вранці, забезпечувати м’яке вечірнє світло і поступово приглушувати світло, доки він не згасне. З інтелектуальним освітленням, що настроюється, ви також можете створити план освітлення на основі колірної палітри улюбленого зображення або керувати освітленням, поки вас немає, щоб ваш будинок виглядав зайнятим. З точки зору дизайну, ці світильники можуть бути згруповані, щоб визначати простори на планах поверхів з відкритою концепцією та налаштовувати атмосферу одним клацанням миші, щоб керувати кімнатами та режимами.

Звичайні світлодіодні лампи також виробляються з естетикою вінтажних ламп розжарювання (які більше не виробляються) і канделябрів, що дозволяє використовувати енергоефективні, візуально приємні рішення для світильників з лампами денного світла.

Розумне освітлення — точка доступу до Інтернету

Проте розумні ліхтарі роблять більше, ніж просто керують освітленням. Виробники освітлення розробляють інтелектуальні світлодіоди, які можна використовувати як датчики для роботи як інтернет-вузли.

Технологія Li-Fi може замінити Wi-Fi в деяких областях, забезпечуючи підключення до Інтернету за допомогою лампочок. Світлодіодні лампи стають бездротовими передавачами, завантажуючи та вивантажуючи інформацію зі швидкістю 40 Мбіт/с (високошвидкісний Інтернет вважається 25 Мбіт/с). Оскільки Li-Fi не проникає через стіни, він безпечніший, ніж Wi-Fi, що використовує радіосигнали, які можна зламати з деякої відстані.

У 2016 році новатор LiFi представив програму, що дозволяє керувати ним зі смартфона. Ця технологія може перетворити будь-який світильник на точку доступу в Інтернет.

Ці нові світлодіоди — логічний ранній крок до широко розрекламованого Інтернету речей, забезпечуючи негайну вигоду у вигляді спокійнішого сну і більш бадьорого ранку, а також покращеної атмосфери та функціональності. І що найприємніше, більшість цієї функціональності доступна вже зараз.

Прокрутка до верху