Яка повинна бути вологість в кімнаті?

Питання, яка повинна бути вологість у кімнаті, виникає не тільки в літню спеку, але й коли температура починає падати. Зростаючі рахунки за електроенергію можуть змусити багатьох із нас розсунути обмеження щодо того, як довго ми можемо чекати, щоб увімкнути опалення, але це може призвести до збільшення вологи та вологості в наших домівках.

Високий рівень вологості в будинку може сприяти появі цвілі, грибка та конденсату на стінах і вікнах. Хоча ми раді запропонувати найкращий осушувач повітря для вирішення цієї проблеми та усунення вогкості, ви можете не усвідомлювати, що занадто низький рівень вологості в будинку також може бути шкідливим для вашого будинку та вашого здоров’я. Отже, як знайти ту чарівну золоту середину?

Щоб знайти це ідеальне число, ми запитали експертів, якою має бути вологість у кімнаті та чому це так важливо.

Яка повинна бути вологість в кімнаті?

Простими словами, все, що становить від 40 до 60% відносної вологості, є нормальним.

Нижче цього рівня повітря стає занадто сухим; вище цієї точки, і ви ризикуєте утворити цвіль. Ідеальний рівень вважається 50% відносної вологості, і це було б кращим налаштуванням для осушувача як точки, коли він сам вмикатиметься та вимикатиметься.

На щастя, це дає вам досить велике вікно для роботи. Але підтримувати такий рівень вологості у вашому домі може бути важко для деяких, особливо якщо ви не знаєте, як визначити, низька вологість у вашому домі чи ні. 

Як визначити, що у вашому будинку низька вологість

Рівень вологості в будинку коливається з різних причин. Щось таке просте, як прийняття душу або варіння картоплі, може спричинити підвищення рівня вологості, тоді як відкривання вікон і ввімкнення кондиціонера може спричинити їх падіння. 

І хоча гігрометр, допоможе вам відстежувати рівень вологості у вашому домі, є деякі сигнальні ознаки, що вологість у вас також низька. 

Ознаки того, що ваш рівень вологості занадто високий

  • Ви помічаєте цвіль і грибок на стінах та інших поверхнях
  • Ви помітили, що у вас є пилові кліщі
  • Астматикам і алергікам важко дихати
  • Ваші меблі починають деформуватися
  • Фарба на ваших стінах починає лущитися

Ознаки того, що ваш рівень вологості занадто низький

  • У вас суха шкіра, яка свербить
  • Ви більш сприйнятливі до хвороб
  • Ви помітили збільшення статичної електрики
  • Ваші дверні рами та інші дерев’яні меблі починають зменшуватися

Що робити, якщо рівень вологості занадто високий

Якщо у вас занадто висока вологість, є багато способів її знизити.

Використовуйте осушувач: як ви, напевно, зрозуміли з назви, осушувач працює для зниження рівня вологості в кімнаті. Компресори та осушувачі використовують вбудований ареометр для вимірювання відносної вологості. 

Споживачі можуть встановити цільову вологість, і прилад працюватиме над досягненням цієї мети, вимикаючись, коли вона досягається, і вмикається знову лише тоді, коли виявляє підвищення вологості. Це найефективніший спосіб керування вологістю в приміщенні.

Покращте вентиляцію: щоб знизити рівень вологості, вам також потрібно зменшити кількість вологи в повітрі. І один із найпростіших — і найдешевших — способів зробити це — покращити вентиляцію у вашій кімнаті. Щось таке просте, як відкриття вікон на півгодини вранці, може мати велике значення. 

Скористайтеся перевагами кімнатних рослин: кімнатні рослини не лише для прикраси. Багато з них також мають природні властивості поглинання, тобто вони можуть знизити вологість у вашій кімнаті та навіть запобігти появі цвілі у ванній кімнаті. Хоча не кожна рослина може знизити вологість, популярні рослини, такі як пальми, рослини-павуки та папороті, є чудовими варіантами. 

Обмежте зайву вологість: ми робимо так багато речей у наших домівках, які підвищують рівень вологи, від прийняття душу до кип’ятіння чайника та сушіння одягу. Хоча вам не потрібно припиняти це робити, вам потрібно спробувати обмежити цю додаткову вологість. 

Зробіть це, відчинивши вікна, скориставшись витяжкою та висушивши речі на вулиці. Однак якщо ви не можете цього зробити, оберіть одну з сушарок для білизни з найкращим нагріванням. 

FAQ

ВОЛОГІСТЬ 70% ЗАНАДТО ВИСОКА ДЛЯ СПАЛЬНІ?

Так. Важливо дотримуватися правила 40% – 60%, коли справа стосується вологості в будинку, але це правило ще важливіше в спальні. Це пов’язано з тим, що високий рівень вологості в спальні створює середовище для розмноження плісняви, цвілі та навіть пилових кліщів і постільних клопів. 

Це не тільки шкодить вашому дому, але й може бути неймовірно небезпечним для вашого здоров’я, оскільки ви витрачатимете в середньому вісім годин на день, вдихаючи спори цвілі та сплячи на клопах. Якби цього було недостатньо, висока вологість також може збільшити ваші шанси хропіння! 

Через це завжди доцільно інвестувати в осушувач повітря для вашої спальні, оскільки осушувач може допомогти вам краще спати. Якщо вам важко зрушити з місця, ви можете вибрати кілька хороших осушувачів за ціною менше 4 тисяч гривень.

ЧИ ЗАНАДТО ВИСОКА ВОЛОГІСТЬ У БУДИНКУ 50?

Ні, 50% вологості ідеально підходить для будинку. Більшість експертів погодяться, що вологість 40% – 60% є ідеальним рівнем вологості для внутрішніх приміщень, оскільки це збалансує рівень вологи в повітрі та захистить вас і ваш будинок від шкоди. 

Однак важливо підтримувати рівень вологості на цьому відсотковому рівні. Усе, що перевищує 60%, і вам потрібно буде вжити заходів, щоб знизити цей рівень. 

ЯК МЕНІ ЗНИЗИТИ ВОЛОГІСТЬ У СВОЇЙ КІМНАТІ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ?

Більше людей повинні почати запитувати себе, якою має бути вологість у кімнаті, оскільки ці цифри можуть негативно вплинути на ваш будинок і ваше здоров’я. Якщо ви виявите, що рівень вологості у вашій кімнаті занадто високий, вам потрібно зосередитися на його зниженні.

Найпростіший спосіб зробити це – просто покращити вентиляцію у вашому будинку. Відкриваючи вікна навіть на короткий проміжок часу щоранку, можна покращити потік повітря та зменшити кількість вологи у вашій кімнаті. Однак часто важко робити це цілий рік, тому осушувач також може стати в нагоді. 

Цей чудовий прилад усуває надлишок вологи з повітря, а багато осушувачів також наполегливо працюють, щоб підтримувати рівень вологості в кімнаті. 

Хто знав, що вологість є такою гарячою темою? Тепер ви знаєте, це гарна ідея бути в курсі.

Прокрутка до верху