Яка терасна дошка найкраще витримує зовнішні умови: натуральне дерево, термодеревина чи ДПК?

Настил, який заплановано експлуатувати на відкритому просторі, повинен зберігати свої риси під впливом зовнішніх факторів, залишаючись красивим, надійним та комфортним у використанні. Серед матеріалів має високий попит терасна дошка, характеристики якої значно залежать від сировини виготовлення. Планки можуть бути зроблені з натурального дерева, термообробленої деревини чи деревно-полімерного композиту.

Натуральний матеріал природний, екологічний, теплий і приємний на дотик. Але деревина – матеріал примхливий: схильний до горіння, здатен псуватися від вологи та перепадів температур, в ньому можуть заводитися шкідники. Тому для виробництва підбирають цілісний масив найміцніших і стійких дерев – модрини, дуба, секвої, а також рідкісних екзотичних порід, на кшталт мербау та кумару. Вони відзначаються високою міцністю та насиченістю смолами. Тому не настільки сприйнятливі до впливу навколишнього середовища, як, наприклад, сосна. Для додаткового захисту на натуральне дерево зазвичай наносять спеціальне просочення. Термін використання зазвичай сягає до 15 років. Матеріал потребує акуратного ставлення та регулярної чистки. Так, забруднення здатні «в’їдатися» вглиб, і їх буває досить складно видалити.

Вуличне підлогове покриття з термообробленого дерева має покращені риси, оскільки при виробництві обробляється гарячою парою до 200°С. В результаті, матеріал виходить більш міцним і стійким до негативних впливів навколишнього середовища (зокрема, перепадів вологості та температури), не деформується та не розбухає під час усушки. Після обробки парою дерево набуває насиченого забарвлення, фактура стає більш вираженою. Служить термооброблений декінг довше, ніж планки зі звичайної деревини. Цей термін складає вже до 25 років. Проте слід мати на увазі, що доглядати за настилом слід не менш ретельно, як за натуральним деревом без термічної обробки.

Дошка з ДПК: особливості матеріалів

Терасна дошка ДПК виготовляється з дерево-полімерного композиту, до складу якого входить подрібнена деревина (деревне борошно, волокна целюлози), полімер (ПВХ, поліетилен, поліпропілен, а також добавки, завдяки яким декінг набуває покращених експлуатаційних властивостей. Як правило, пропорція деревини та полімеру в якісних планках ДПК складає 1:1 або наближається до цього показника.

Поєднання рис натурального дерева та штучних компонентів забезпечує матеріалу такі переваги:

  1. Привабливий зовнішній вигляд, з широким асортиментом тонів та фактур;
  2. Комфорт при користуванні – поверхня тепла, не ковзка, без скалок;
  3. Стійкість до зношування та забруднень;
  4. Несприйнятливість до зовнішніх чинників – вологи, морозів, спеки, перепадів температур, УФ-випромінювання, а також ураження грибком, пліснявою та шкідниками.
  5. Пожежна безпека – композитне підлогове покриття не підтримує горіння.
  6. Проста методика укладання, завдяки чому укладати покриття можна й власноручно.
  7. Тривалий термін експлуатації – понад 25 років.

За співвідношенням естетичних та практичних властивостей такий матеріал є одним з оптимальних. Якості ДПК значно залежать від дотримання технології виробництва, тому купувати композитне покриття слід тільки у надійних постачальників.

Прокрутка до верху