11 способів підвищити рівень тестостерону природним шляхом

Чоловіки, цілком природно хотіти підвищити свій тестостерон природним шляхом. Критичний гормон для чоловічого здоров’я впливає на все: від м’язової маси та щільності кісток до лібідо та настрою. Якщо одне з цих провалів, прапорів або не проходить, як це було, коли ви були молодшими, ви можете жадати посилення. Хоча синтетичні розчини доступні, вони часто мають небажані побічні ефекти, що змушує багатьох досліджувати природні альтернативи.

Тому ми консультувалися з ендокринологами, які розуміються на гормональних шляхах і можуть запропонувати природні підсилювачі вироблення тестостерону; урологи, які займаються безпосередньо чоловічим репродуктивним здоров’ям та його проблемами; і дієтологи, які пропонують рекомендації щодо вибору дієти, яка може вплинути на гормональний баланс. Ось що вони сказали про те, як підвищити рівень тестостерону природним шляхом.

Вправи

Дослідження показують, що рівень тестостерону підвищується протягом короткого періоду часу після тренування — від 15 хвилин до однієї години, залежно від чоловіка. Молоді чоловіки отримують більший приріст після тренування. Рівень тестостерону також змінюється протягом дня; рівень зазвичай вищий вранці та нижчий у другій половині дня.

Щоденна ходьба або виконання певних рухових вправ зменшує запалення, посилює статевий потяг і покращує кровообіг. Це невелике коригування може мати велике значення.

Вправи також можуть підвищити вироблення природних ендорфінів, заспокоюючи.

Найкраща життєва порада: прагніть займатися спортом протягом 30 хвилин більшість днів на тиждень, включаючи принаймні два сеанси силових тренувань на тиждень.

Їжте темний шоколад

Какао має високий вміст магнію та флавоноїдних антиоксидантів, які можуть допомогти підвищити тестостерон. Крім того, шоколад містить багато хімічних речовин, які покращують настрій і виробляють енергію. Він містить теобромін (піднімає настрій), кофеїн і цукор (піднімає настрій і підвищує енергію) і ендорфін фенілетиламін (PEA), який створює заряд енергії.

Найкраща життєва порада: спробуйте на десерт кілька квадратиків (порція від 1 до 2 унцій) чорного шоколаду.

Зменшити стрес

Хронічний стрес підтримує низький рівень тестостерону. Найкращий спосіб виправити це — навчитися керувати стресом, щоб тіло не завжди перебувало в режимі боротьби або втечі, відчуваючи, що вас постійно атакують.

Найкраща життєва порада: Доведено, що такі щоденні звички, як ведення щоденника, дихальна робота, уважність, медитація, м’яка йога і навіть молитва, значно знижують перенапругу симпатичної нервової системи та створюють відчуття розслаблення.

Висипайтеся

Сон важливий. Було проведено кілька досліджень, які показують, що брак сну негативно впливає на тестостерон. Тому переконайтеся, що ви добре відпочили, інакше ви не впораєтеся з цим завданням.

Найкраща життєва порада: експерти рекомендують від семи до дев’яти годин сну щоночі для оптимальної роботи вашого серця, мозку, обміну речовин і статевого потягу.

Втратити вагу

Пацієнти із зайвою вагою та ожирінням мають підвищене запалення, яке викликає гормональний дисбаланс і, таким чином, може спричинити низьке лібідо, низький рівень тестостерону та низький сексуальний потяг.

Найкраща життєва порада: залишайтеся в нормальній вазі, регулярно займаючись спортом і збалансовано харчуючись.

Уникайте обробленої їжі

Більшість оброблених харчових продуктів містять хімічні речовини, що змінюють гормони, які можуть завдати шкоди (серед іншого) вашому тестостерону.

Найкраща життєва порада: Замість упакованих продуктів Патель рекомендує їсти буряк і шпинат; продукти, багаті лікопіном, такі як цитрусові та помідори; і продукти з високим вмістом флавоноїдів, такі як темний шоколад, чорниця, полуниця та зелений чай.

Їжте устриці та авокадо

Цинк в устрицях може підвищити тестостерон. Устриці протягом століть були визнані класичним афродизіаком. Устриці містять дофамін, гормон, який, як відомо, підвищує лібідо. Устриці та більшість молюсків також містять аргінін, амінокислоту, яку організм використовує для виробництва оксиду азоту. Оксид азоту розслабить і розширить ваші кровоносні судини, подібно до ліків від еректильної дисфункції Віагра, тим самим підвищуючи лібідо. Авокадо має високий вміст вітаміну B6, який допомагає збільшити вироблення гормонів і підвищити лібідо для обох статей.

Найкраща життєва порада: час від часу насолоджуйтеся вечерею з устрицями. Авокадо може бути частиною вашого щоденного меню — у салатах, смузі або як гарнір до нежирного білка.

Зменшити вплив токсинів

Токсини є ще одним фактором стресу для нашого організму, який може впливати на вироблення гормонів і зв’язуватися з гормональними рецепторами. Працюйте над видаленням токсичних хімікатів зі свого дому та засобів особистої гігієни.

Найкраща життєва порада: одним із поширених токсинів є пластик. Пластик часто містить бісфенол А (BPA), ендокринний руйнівник, який може мати негативний вплив на наші репродуктивні органи та гормони, зокрема на груди у жінок і простату у чоловіків. Деякі засоби особистої гігієни також містять парабени та фталати (більше ендокринних руйнівників), тому читайте етикетки та уникайте продуктів, які містять просто доданий «аромат», оскільки цей загальний термін іноді означає приховані фталати.

Здайте комплексні аналізи на гормони

Мій лікар уже перевірив мої гормони та сказав, що вони в нормі», хоча насправді це не так. Можливо, вони перевіряли маркер ФСГ (менопауза), але насправді не перевіряли рівень статевих гормонів, таких як естрадіол, естрон, прогестерон і тестостерон.

Найкраща життєва порада: Крім того, щоб перевірити рівень гормонів, знайдіть фахівця з гормонів, який зможе правильно інтерпретувати ваші рівні гормонів і сформулювати план гри для їх покращення. Те, що рівні реєструються в нормальному «діапазоні», не означає, що вони оптимальні.

Їжте темну листову зелень

Дієта з високим вмістом зелених листових овочів, буряків, цитрусових і динь — чудовий спосіб збільшити вироблення тестостерону.

Найкраща життєва порада: чи ви отримуєте достатньо? Дієтичні рекомендації для американців рекомендують їсти 2 чашки фруктів і 2 ½ склянки овочів щодня. (Але більше не завадило б.)

Спробуйте добавки

Хоча краще отримувати поживні речовини з їжі, якщо ви відчуваєте потребу в добавках, D-аспарагінова кислота (природна амінокислота), цинк (зазвичай пов’язаний зі зниженням рівня тестостерону) і магній (який допоміг спортсменам і сидячим чоловікам) показано підвищення рівня тестостерону.

Найкраща порада для життя: Не забувайте про полівітаміни, вітамін D і K, цинк, магній, омега-3, пробіотики, B12, фолієву кислоту та комплекс B.

Прокрутити вгору