кладовка своими руками1

Облаштовуємо комору своїми руками

Кладовка, мабуть, одне з найпотрібніших і найкорисніших приміщень у будинку. Якщо у вашій квартирі вона не передбачена, її можна зробити своїми руками.

Спочатку потрібно знайти місце. Якщо у вашому будинку є ніша, маловикористовуваний кут або довгий коридор, який в кінці можна відгородити, поставивши там двері, ви отримаєте відмінну комору.

Двері в комору можна поставити найпростішу або розсувну як у шафи-купе.

комора своїми руками

Якщо ви не хочете акцентувати увагу, то двері повинні бути такі ж, як усі інші в інтер’єрі. На двері можна повісити органайзер з кишеньками для дрібниць або тримачі для щітки, швабри та інше.

У коморі своїми руками необхідно передбачити місце для пилососа, цебер та інших господарських дрібниць.

Також у ній можна облаштувати вбиральню. Якщо комора знаходиться біля кухні, вона послужить місцем для зберігання продуктів і консервацій. У коридорі може бути зберігання велосипеда, лиж, інструментів, взуття, дорожніх сумок.

У передбачуваному місці для майбутньої комори необхідно зробити косметичний ремонт, передбачити освітлення та вентиляцію.

комора своїми руками2

Вентиляційний отвір можна зробити внизу дверей. Освітлення потрібно розмістити центром за допомогою декількох вбудованих світильників. Стіни пофарбувати фарбою, що миється, а на підлогу постелити плитку або лінолеум. Якщо йдеться про вбиральню, на стінах доречніші шпалери, а на підлозі ламінат.

Меблями в коморі своїми руками служить система вбудованих стелажів, на металевому або дерев’яному каркасі, в яких полиці можуть змінювати висоту.

комора своїми руками3

Її можна придбати, а можна зробити самому. Полиці не повинні бути дуже великими інакше вони прогнути під вагою речей, які на них стоятимуть. Оптимальна довжина 60-80 см, ширина 40-50 см. Ззаду необхідно залишити невеликий проміжок для кращої вентиляції. Посередині слід залишити прохід не менше 60 см.

Верхні полиці краще залишити максимально великими для зберігання габаритних речей.

На рівні очей розташувати найбільш «ходові» речі, поставити пилосос на підлогу.

комора своїми руками4

Якщо йдеться про вбиральню потрібно передбачити похилі полиці для взуття та штангу для одягу на плічках. На двері можна прикріпити прасувальну дошку або дзеркало.

Перед тим, як заповнювати комору речами, необхідно добре їх відсортувати і викинути все непотрібне. Для того, щоб комора своїми руками служила корисним і функціональним приміщенням, в ній має зберігатися тільки те, чим ви користуєтеся.

Прокрутити вгору