теплый пол своими руками

Установка теплої підлоги своїми руками

Насправді, встановити теплу підлогу своїми руками складнощів жодних не уявляє. Для цього Вам потрібно небагато часу та елементарні знання в галузі електрики для того, щоб правильно підключити терморегулятор.

Існує кілька видів теплої підлоги, але сьогодні ми поговоримо саме про установку електричного , який складається з нагрівальних елементів у вигляді матів і використовується, як правило, під плитку або інше жорстке покриття для підлоги. Найчастіше теплу підлогу встановлюють у прохолодних кімнатах, це насамперед – ванна кімната, кухня або балкон. Але бувають випадки, коли його використовують як основне опалення і використовують у всіх приміщеннях будинку.

Є багато переваг електричної теплої підлоги, серед яких можна виділити:

 – Простота в установці, вам варто лише правильно розкотити мати і підключити їх до мережі;

 – Безпека у використанні. Якщо монтаж підлоги здійснено якісно згідно з усіма інструкціями, то пошкодити його вже практично неможливо і у разі короткого замикання, або попадання вологи, термостат відразу ж спрацює і замикання не буде;

 – Щодо дорогий у використанні;

 – Не вимагає додаткового місця;

 – Універсальність.

Незважаючи на всі плюси, існують, звичайно ж і мінуси, одним з головних недоліків теплої підлоги є те, що після монтажу його вже не можна перемістити і щось із ним зробити!

Перед монтажем електричної теплої підлоги слід звернути увагу на стан електропроводки. Якщо вона в нормальному стані, то переживати особливо нічого, інакше спочатку потрібно упорядкувати проводку, а потім вже стелити теплу підлогу, для якої бажано виводити окремий автомат.

Перш ніж розпочати роботу, необхідно перевірити габарити нагрівальних матів.

У тих місцях, де простий людині не потрапити, тепла підлога не потрібна, це може бути місце під умивальником або під меблями. Ви тільки на цьому втратите багато тепла та ресурсів. Відстань від стін має бути мінімум 10 см, а між самими матами відступ має бути 5 см. Не можна допустити того, щоб нагрівальні мати перетиналися між собою або накладалися в якихось частинах. Також не варто робити великі відстані між матами, тому що надалі можна про це просто пошкодувати. Якщо ж у вас мат відносно невеликий, то зосередьтеся на тих місцях, де найчастіше знаходяться ваші ноги.

Встановлюються мати дуже просто, для цього беремо рулон і розкочуємо по всій довжині кімнати, дотримуючись всіх нюансів розмітки. Коли дійшли до стіни, слід рулон розвернути в інший бік, для цього потрібно зробити надріз звичайними ножицями, акуратно, щоб не пошкодити кабель. Після того, як ви розкочували по всьому периметру кімнати, теплу підлогу необхідно зафіксувати для надійності за допомогою потужного скотчу або спеціального клею.

Для того, щоб підключити теплу підлогу до електрики та перевірити працездатність на всіх її ділянках, слід встановити терморегулятор на стіну на відстані, яка описана в інструкції та правильно підключити всі проводи. Тільки після перевірки слід заливати підлогу легкою стяжкою під плитку або інше покриття для підлоги.

Ще один дуже важливий момент, після установки плитки не рекомендують включати теплу підлогу на всю потужність , тому що це може призвести до тріщин на швах, тому потрібно почекати до повного висихання, яке зазвичай займає від двох тижнів.

Прокрутити вгору