Як змішувати та поєднувати декоративні подушки для дивана

Вам важко вирішити, які декоративні подушки для дивана вибрати та як їх поєднувати?

Не хвилюйтесь, наступні поради вам допоможуть!

Теоретично вибір декоративних подушок  здається легким, поки ви не купите одну в магазині, не принесете її додому і не виявите, що вона не відповідає нічого з того, що у вас є і просто стирчить, як хворий палець! 

Сьогодні ми тут, щоб поговорити про все, що стосується змішування та підбору декоративних подушок для дивана, щоб у результаті вийшов ідеально згуртований образ, що відображає вашу індивідуальність! 

Як змішувати декоративні подушки як дизайнер?

Оформлення подушками – один із найкреативніших і найпростіших способів привнести в кімнату колір та індивідуальність! Декоративні подушки для дивана подібні до прикрас на фоні ваших меблів і можуть допомогти завершити загальний вигляд і зовнішній вигляд палітри.

А оскільки на ринку представлений широкий асортимент доступних за ціною декоративних подушок, ви маєте можливість проявити творчий підхід і уяву. Як тільки ви навчитеся поєднувати декоративні подушки для дивана, ви мінятимете їх, ніби завтра не настане! 

Декоративні подушки можуть створити або зруйнувати ваш простір. Ну, не зовсім, це драматично, ха-ха.

Найгірше, що може статися, це те, що ваші декоративні подушки для дивана будуть виглядати безладними або конфліктувати з рештою вашого декору. Але оскільки подушки не є постійною заміною і їх так легко полагодити, нічого страшного, якщо ви їх зіпсуєте! Зрештою, роблячи помилки, ви вчитеся. 

Хороша новина полягає в тому, що гарне поєднання декоративних подушок може справді покращити атмосферу вашого простору, а вдале поєднання декоративних подушок завжди зробить кімнату затишнішою.

Вибираєте три кольори

Коли ви почнете думати про палітру для своїх декоративних подушок для дивана, вам захочеться подивитись існуючу колірну палітру у вашому просторі. Кольори, які ви використовуєте у своїй кімнаті, будуть визначати, які кольори використовувати у вашій схемі подушок.

Виберіть три кольори з існуючої обробки стін, килимів , штор, постільної білизни або будь-яких інших декоративних акцентів у вашій кімнаті.  

Наприклад, якщо у вашій роботі є яскраво-жовтогарячий колір, спробуйте додати цей відтінок на одну з декоративних подушок, щоб створити добре збалансований вигляд.

Це можуть бути будь-які кольори, які вам подобаються, але якщо ви тільки починаєте підбирати подушки, завжди корисно спробувати та вибрати три кольори, які доповнюють один одного.

Ось кілька прикладів грайливих колірних комбінацій, які дадуть волю вашій творчості! Подивіться, чи зможете ви придумати кілька власних комбінацій, і не забудьте подивитись зображення для натхнення і подивитися, які палітри кольорів використовуються у ваших улюблених фотографіях.

глина + бежевий + коричневий

глина + м’який білий + темно-синій

охра + світло-тепле сіре + вугілля

Грайте з візерунками

Потім ми хочемо спробувати створити відчуття гармонії, балансу та ієрархії у вашій кімнаті. Відмінний спосіб досягти цього – вибрати різні візерунки для різних декоративних подушок для дивану.

Ви можете змішувати і поєднувати три різні візерунки – горошок, абстракції, геометричні, квіткові або картаті. Крім того, постарайтеся відзначити ключові особливості вашого стилю дизайну інтер’єру , щоб створити шаблон, що відповідає цьому дизайну. Наприклад, для сучасного стилю ферми ви можете додати пару клітин у клітку буйвола. Якщо ви дівчина (або хлопець) у  стилі бохо , то, можливо, вам підійде візерунок ковер або vintage візерунок у турецькому стилі!

Вибір декоративних подушок для дивана може бути приголомшливим, тому спробуйте розбити шаблони на 3 групи:

  • твердий
  • геометричний
  • органічний

Тверді декоративні подушки  говорять самі за себе, і, хоча вони самі по собі не є шаблоном, тверді матеріали є надзвичайно важливою частиною комбінацій подушок. Часто тверді тіла є подушками з цікавою текстурою.

Геометричні візерунки  мають такі мотиви, як смужки, клітини та горошок. Здебільшого це лінійні форми.

Органічні візерунки  включають ботанічні принти, абстрактні мотиви та все, що підпадає під категорію кольорів.

Коли ви дивитеся на патерни сполучення, спробуйте також змінити масштаб ваших патернів. Наприклад, якщо у вас великий квітковий візерунок, змішайте його із геометричним візерунком середнього розміру та іншою подушкою із дрібним геометричним візерунком.

Змішуйте та підбирайте розміри та форми подушок

Поєднання декоративних подушок залежить не тільки від кольору та малюнка, а й від розміру та форми самих подушок.

МАСШТАБ

Коли ви плануєте змішувати та поєднувати декоративні подушки у вітальні чи спальні, переконайтеся, що ви граєте з розмірами. Так само, як при змішуванні малюнків, коли ви звертаєте увагу на змішування різних масштабів візерунків, те саме відбувається і з фактичним розміром самих подушок. Ви захочете спробувати та трохи змінити їх.

Якщо ви оберете однаковий розмір для всіх трьох подушок, ви пропустите можливість внести трохи руху у свій декор. І знову ви ризикуєте, що все не піде.

Якщо ви хочете поєднати дві подушки однакового розміру, постарайтеся, щоб у кожної з них був свій малюнок, щоб було цікаво.

Ви також можете нашаровувати різні розміри. Наприклад, у вас може бути велика домінуюча подушка, за якою слідує трохи менша подушка попереду. А потім, якщо ви хочете, ви можете навіть додати трохи меншу поперекову подушку, щоб доповнити перші дві квадратні подушки.

ФОРМИ

Більшість декоративних подушок мають квадратну форму і добре виглядають скрізь. У вас також є прямокутні подушки, часто звані поперековими подушками. Крім того, є круглі подушки, подушки-валики та навіть сферичні подушки, які є новою кумедною тенденцією.

Тільки уявіть собі ряд із 5 однакових подушок! Чи не буде це нудно?

Подушки бувають різних розмірів і форм, тому спробуйте поекспериментувати, поєднуючи різні форми (проте може бути дуже багато хорошого – якщо перестаратися і додати всі подушки різної форми, це може зробити безладний і хаотичний вигляд).

Як правило, квадрат та прямокутник є найкращими формами для поєднання. Якщо ви також зміните розмір, ви отримаєте чудову динамічну комбінацію подушок.

Круглі подушки відмінно підходять, якщо у вас багато лінійних форм і ви хочете трохи пом’якшити атмосферу. Особисто я знаходжу круглі подушки надто химерними, на мій смак, і намагаюся триматися від них подалі, але обов’язково додавайте круглі подушки, якщо хочете!

Не забувайте про текстуру

Якщо ви виберете ту саму тканину для всіх трьох подушок, все досить швидко зіпсується. Щоб додати глибину композиції подушки, вам потрібно вибрати різні текстури.

Текстура має першорядне значення, особливо якщо ви оформляєте в монохроматичній колірній гамі або переважно нейтральній колірній гамі.

Декоративні подушки з помпонами та пензликами також є елементами, які додають текстуру та, безумовно, ідеально підходять, якщо ви схиляєтеся до декору в стилі бохо! Не соромтеся експериментувати з різними фактурами, матеріалами та тканинами – чим креативніше ви підійдете, тим краще! 

Скільки декоративних подушок використати?

Є дуже багато комбінацій подушок, які ви можете використовувати. Але я припускаю, що якщо ви читаєте цей пост, ви, ймовірно, новачок, тому я рекомендував би почати з наведених нижче рекомендацій:

КІЛЬКІСТЬ ДЕКОРАТИВНИХ ПОДУШОК ДЛЯ ДИВАНУ:

Двомісний диван: 3 подушки (або 4)

Стандартний диван від 2 до 2,3 м: 5 подушок (або 6)

Великі 2,5 м дивани або великі секційні дивани: 7 або 9 подушок

Хтось з нас воліє більше подушок, хтось воліє менше подушок. Знову ж таки, це лише рекомендація!

КІЛЬКІСТЬ ДЕКОРАТИВНИХ ПОДУШОК ДЛЯ ЛІЖКА:

Коли справа доходить до формул подушок для спальні, існує багато комбінацій; небо справді межа! Але якщо ви починаєте, корисно мати базову комбінацію для початку. Як тільки ви зберете свій «інвентар» декоративної подушки, ви можете почати експериментувати! 

Двоспальне ліжко:  2 спальні подушки стандартного розміру, одна менша поперекова подушка попереду.

Ліжко розміру «queen-size»:  4 подушки розміру «queen-size» розміром 20 x 30, 2 подушки розміром 20 x 20, складені спереду.

Ліжко розміру “king-size”:  4 подушки розміру “king-size” розміром 20 “x 36”, одна дуже довга поперекова опора попереду.

ПРИКЛАДИ ФОРМУЛ ДЕКОРАТИВНИХ ПОДУШОК

Як відправна точка у вашій подорожі зі змішування та підбору декоративних подушок, як професійний дизайнер, ось кілька комбінацій, які ви можете спробувати:

Квітковий + Геометричний + Суцільний поперековий відділ

Геометричний + суцільний + геометричний поперековий відділ

Текстурований геометричний + суцільний + геометричний поперековий відділ

Маленький геометричний візерунок + Великий геометричний візерунок + Суцільний поперековий відділ

Текстурований геометричний + суцільний + суцільний поперековий відділ

Декілька порад і хитрощів з подушками

Тепер, коли ми обговорили основні моменти змішування подушок, настав час висловити кілька заключних думок та зруйнувати пару міфів.

  • Ви можете мати відповідні декоративні подушки

Коли дизайнери кажуть, що не можна бути «збігаючими», це не означає, що НІЧОГО не повинно збігатися.

Деякі з ваших основних декоративних подушок можуть бути абсолютно підходящими, насправді це може бути саме той вид, який ви шукаєте. Так що так, ви, звичайно, можете повторити подушки і при цьому створити цілісну та цікаву дизайнерську палітру.

  • Вам не потрібно ТІЛЬКИ групувати подушки непарним числом.

Загальна порада – завжди дотримуватися непарних чисел при угрупованні декоративних подушок, але я не згоден. Якщо ваш простір більш традиційний або ви прагнете класичного вигляду, використовуйте парні числа для декоративних подушок. Спробуйте використати непарну кількість подушок для сучаснішого вигляду.

  • Наповнення подушки має значення

Купуючи декоративні подушки, важливо враховувати, чим вони наповнені.

Виберіть заливку для більш м’якого зовнішнього вигляду. Синтетичний наповнювач може надати більш жорсткого вигляду (і, можливо, також трохи більш плоского). Подушки з синтетичним наповнювачем не додають розкоші і, як правило, доступніші за ціною. З іншого боку, пух, як правило, коштує дорожче.

  • Позбавтеся декоративних подушок, які додавались до вашого дивану

Якщо ваш диван поставлявся з набором «безкоштовних» декоративних подушок, швидше за все подушки зроблені з тієї ж тканини, що і ваш диван, яка, ймовірно, є міцною або якісною тканиною. Зазвичай вони також наповнені синтетичним наповнювачем. Таким чином, вони можуть виглядати трохи плоскими та схожими на млинці, якщо вони у вас є якийсь час.

Якщо я помиляюся, то сміливо ігноруйте мене зараз! Але якщо ви зараз киваєте головою, то вам потрібно пожертвувати їх і замінити. Вони серйозно обмежують ваш стиль!

Практика робить досконалим!

Те, як ви змішуєте та поєднуєте декоративні подушки для дивана, може багато розповісти про вашу кімнату і навіть про вас!

Колір, розмір, форма, текстура, матеріали, наповнювачі та розташування є основними елементами, які слід враховувати.

Коротше кажучи, ви завжди повинні перевіряти, що ви тримаєте речі різноманітними, але все ж таки в гармонії один з одним. Це розумний принцип, який потрібно слідувати для більшості речей, коли ви прикрашаєте!

Коментарі