10 найпоширеніших причин, чому люди не можуть схуднути

Якщо ви коли-небудь намагалися схуднути самостійно, ви знаєте, що це може бути важко. Вам слід пам’ятати про споживання калорій, пригнічуючи надокучливу тягу, одночасно збільшуючи щоденні вправи та рух.

Але навіть коли ви відчуваєте, що все  робите правильно, інколи ваги просто не зрушуються. Хоча спокуса здатися, коли ви не бачите прогресу, ви можете спочатку розглянути інші фактори, оскільки ви можете не знати про багато поширених причин, чому люди не можуть схуднути.

Вага тіла складна, і тому її може бути складно контролювати. Керування вагою визначається багатьма факторами… Щоб ефективно схуднути, комусь потрібно виробити звички, які враховують усі фактори, які можуть сприяти надмірній вазі. А це може бути важко зробити.

Якщо вам цікаво, що заважає вам досягти цілей, ви не самотні. Читайте далі, щоб дізнатися, що дієтологи та лікарі називають 10 поширеними причинами, чому людям важко схуднути.

1. Вік

Це не обов’язково дивно чи справедливо, але з віком схуднути стає все складніше.

Чим старше ви стаєте, тим менше м’язової маси у вас на тілі. Зменшення м’язової маси може спричинити сповільнення метаболізму та утримання жиру.

Один із способів боротьби з цим полягає в тому, щоб включити більше силових тренувань, щоб наростити та зберегти м’язи.

2. Постійна зміна ваги

Якщо протягом багатьох років ви часто втрачали та набирали вагу — процес, відомий як «циклічна зміна ваги», — можливо, ви більше не побачите прогресу.

Чим більше разів людина втрачає та знову набирає значну вагу, тим більший ризик виникнення кардіометаболічних проблем, таких як резистентність до інсуліну, підвищення рівня холестерину та втрата сухої маси тіла, не кажучи вже про збільшення ваги.

Це знижує метаболізм із кожною наступною дієтою, і тіло стає більш ефективним у зберіганні жиру для виживання, оскільки дієта є загрозою для нашої системи, яка боротиметься з голодуванням. Це робить втрату ваги дуже складною, якщо не неможливою для деяких людей, особливо тих, хто постійно сидить на дієті.

3. Захворювання

Іншим компонентом втрати ваги, який ви не можете контролювати, є основне захворювання, яке може мати більший вплив, ніж ви можете собі уявити.

Деякі люди мають основні захворювання, такі як гіпотиреоз і синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), які ускладнюють втрату ваги. «Такі стани здоров’я можуть впливати на швидкість метаболізму та рівень гормонів, що може ускладнити контроль ваги».

4. Модні дієти

Ми всі були там: ми бачимо рекламу нової програми схуднення, яка рекламує «приголомшливі результати», надихаючи нас спробувати ще один спосіб скинути зайву вагу. Але ці модні дієти насправді можуть створити більші проблеми, особливо якщо вони змушують вас обмежувати або бути вибірковими у своїх групах продуктів.

Дієтичні примхи не працюють, тому що вони часто обмежувальні; вони зазвичай не пропагують зміни здорового способу життя; і вони можуть заохочувати до відмови від цілих груп продуктів, як-от вуглеводів. Замість того, щоб повністю виключати вуглеводи, важливо, щоб споживачі розуміли, що тип вуглеводів має значення.

Вуглеводи в баночці газованої води не мають поживної користі, але цільні продукти, багаті вуглеводами можуть наблизити вас до ваших цілей.

Підсумок: не відмовляйтеся від вуглеводів! Натомість споживайте цілісні джерела вуглеводів, які забезпечують багато поживних речовин для підтримки контролю ваги, як-от цільні зерна, фрукти та бобові.

5. Нестача сну

Сон є невід’ємною частиною багатьох різних аспектів нашого благополуччя, але особливо втрати ваги.

Якість і кількість постійного сну може вплинути на втрату ваги. Хоч це може бути складним завданням, отримання принаймні семи-дев’яти годин якісного сну на ніч може позитивно вплинути на метаболізм вашого тіла та допомогти регулювати гормони, які сповіщають ваше тіло про те, що ви голодні протягом дня.

Крім того, ви можете споживати більше калорій, коли не висипаєтеся.

Недостатній сон і перебої в циркадному ритмі також можуть схиляти людей до поганого метаболічного здоров’я, сприяючи збільшенню ваги. Дослідження показують, що недостатній сон також може збільшити споживання калорій на 250 калорій на день, оскільки дефіцит сну збільшує бажання їсти та може призвести до вибору нездорової їжі.

6. Стрес

Стрес є ще однією сферою, яка ускладнює втрату ваги для деяких людей.

Незалежно від того, чи турбуєтеся ви про втрату ваги чи стикаєтеся з іншими типами стресових проблем, стрес може підвищити рівень кортизолу.

Кортизол у правильній кількості допомагає організму реагувати на небезпеку, тому це важливо. Однак надмірний кортизол може спричинити порушення сну, що шкодить метаболізму та правильному вибору їжі. Кортизол також може призвести до неправильного вибору дієти. і відчуття голоду, навіть якщо ви насправді не голодні.

Деякі люди «споживають стрес», тобто використовують їжу, щоб справлятися зі стресом у своєму житті.

7. Генетика

Хоча ви можете боротися зі стресом за допомогою фізичних вправ і медитації, ви отримуєте те, що ви отримуєте з точки зору вашого генетичного складу. Однак ви можете не усвідомлювати, що це впливає на вашу подорож до схуднення.

Генетика відіграє значну роль у чутливості організму до збільшення ваги. Успадковані генетичні особливості включають те, як організм накопичує жир, швидкість метаболізму та здатність до фізичних вправ. Ви також можете успадкувати основне захворювання, яке ускладнює втрату ваги.

8. Недостатня кількість клітковини

Понад 95 відсотків українців не споживають рекомендовану кількість клітковини щодня. Клітковина запобігає запорам і може допомогти в контролі ваги завдяки своїй здатності швидко наповнювати вас і довше тримати наситими. Клітковина також має важливе значення для здоров’я кишечника та допомагає виробляти коротколанцюгові жирні кислоти в товстій кишці, живлячи здорові бактерії в нашому кишечнику.

Насправді, нещодавнє дослідження показало, що більш високе споживання клітковини пов’язане  зі втратою ваги.

9. Розум

Існують інші фактори, які перешкоджають схудненню, не пов’язані з вашою дієтою чи розпорядком тренувань, включаючи ваш світогляд і підхід.

Ми повинні зміцнити свою голову, якщо хочемо, щоб наше тіло було сильним, і для цього ми повинні усвідомити, що втрата ваги — це не універсальна подорож.

Великою проблемою програм для схуднення та дієти є те, що вони не враховують «стрес та емоції», які безпосередньо впливають на те, скільки та що ми їмо.

Крім того, не дозволяйте своїй мотивації зникнути, якщо цифра на вагах деякий час не змінюється або навіть коливається вгору.

Не кидайте роботу після помилки. Навіть з найкращими планами ніхто не харчується абсолютно здорово 100 відсотків часу. Просто поверніться на правильний шлях під час наступного прийому їжі та рухайтеся далі.

10. Нездорове середовище

Якщо ваше оточення та люди у вашому житті не підтримують ваші цілі, то, ймовірно, вам буде важко їх досягти.

Ми не можемо допомогти тому, що скрізь, де ми йдемо, ми бачимо оброблені харчові продукти, рекламу харчових продуктів, закуски тощо, але ми можемо допомогти тому, що ми вирішимо принести в наш дім. Зробіть свій дім своєю безпечною зоною та не допускайте продуктів, що викликають тригери. Оточіть себе різноманітними здоровими продуктами та тримайте їх у центрі свого холодильника/комори. Складіть список здорових варіантів їжі на винос/ресторанів, щоб не перевантажуватись приготуванням.

Те саме стосується людей, які вас оточують. Рекомендуємо приєднатися до «груп однодумців», які підтримуватимуть вашу мотивацію.

Прокрутити вгору