10 причин подарувати рослину замість зрізаних квітів своїй другій половинці

Радість від отримання букета свіжозрізаних квітів часто компенсується сумом, спостерігаючи за тим, як їхні пелюстки опадають, а стебла перетворюються на кашу. Більшість з них не протримається більше тижня, і це одна з причин, чому вам варто подумати про рослину чи квітку в горщику.

Рослина в горщику зберігається довго, нагадує місяцями або, можливо, навіть роками про думку та щедрість дарувальника. Це також надсилає повідомлення про те, що ви закохані надовго. 

Ось ще 10 причин, щоб у свято вашої другої половинки подарувати рослини в горщику замість букета.

01з 10

Вони економічно ефективні

Квітучі рослини в горщиках часто асоціюються з економією коштів. Наприклад, 13 троянд може коштувати вам 800 гривень і більше, тоді як мініатюрна троянда, каланхое чи цикламен коштуватимуть вдвічі дешевше.

02з 10

Вони доповнюють ваш декор

Прикрасьте підвіконня сукулентами , підвісьте бостонську папороть або атласний ліхтар із вішалки для макраме або додайте сміливого виразу кутку кімнати за допомогою пальми чи фігового листя.

Рослини в горщиках роблять ваше оточення кращим і є простим способом упорядкувати ваш житловий простір. На ринку є багато красивих горщиків із кераміки, теракоти та змішаних металів, які покращать ваш декор.

03з 10

Вони можуть очищати повітря

Загальновідомо, що живі рослини виробляють кисень протягом дня, але дослідження також показують, що вони можуть допомогти позбавити повітря від звичайних токсинів і забруднюючих речовин у приміщенні. Одне дослідження показало, що одна кімнатна рослина бромелія видалила з повітря 80% шести летючих органічних сполук.

Інші кімнатні рослини в дослідженні, які видаляють ЛОС, включають рослини-павуки, нефрит і драцену.

04з 10

Вони можуть допомогти зменшити стрес

Оточення кімнатними рослинами в горщиках може зменшити тривогу. Дослідження показують, що розміщення рослин на робочому столі, таких як бонсай або кокедама, може допомогти знизити частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск.

Також доведено, що догляд за рослинами зменшує стрес. Коли ми оточуємо себе рослинами, ми відчуваємо природне, живе святилище, яке змушує нас почуватися теплими та коханими.

Наступного разу, коли будете поливати рослини, сповільніться, глибоко вдихніть і насолоджуйтесь моментом.

05з 10

Їх можна розмножувати та ділитися

Кімнатні квіти, як-от герань, бегонія та святковий кактус, можна легко розмножити, створивши нову рослину, якою можна ділитися.

Візьміть живець довжиною 10-12 сантиметрів з кінця гілки вашої рослини трохи вище листка або бруньки, занурте зрізаний кінець у порошок гормону вкорінення (доступний у більшості садових центрів) і помістіть його в горщик, наповнений зволоженим ґрунтом. Помістіть у світле, тепле місце та спостерігайте, як він укорінюється протягом кількох тижнів.

06з 10

Вони представлені в різних стилях

У зв’язку з нещодавнім зростанням популярності живих кімнатних рослин центри садів і розплідників заповнюють міжряддя красивими квітучими рослинами в горщиках і рослинами з декоративним листям, як-от бегонії Рекс, які можуть бути навіть більш вражаючими, ніж свіжозрізані квіти. Вибирайте орхідеї, каланхое, цикламен, антуріум і зірчастий жасмин або розгляньте траву в горщику чи сукулент у формі серця.

07з 10

Вони будуть корисні на кухні

Горщик із такими травами, як розмарин, петрушка чи шавлія, може стати в нагоді шеф-кухарю, а горщик із м’ятою — ідеальний подарунок для любителя чаю. Поставте їх на сонячне вікно подалі від будь-яких протягів, а потім висадіть на відкритому повітрі, коли погода потеплішає для літа свіжих трав.

08з 10

Вони прекрасно пахнуть

Протирання листя запашної герані, лимонної вербени, лаванди та перцевої м’яти принесе гарний аромат у ваш дім. 

09з 10

Вони досить легкі для тих, хто не садівник

Вам не обов’язково мати спеціальні знання, щоб вирощувати рослину в горщику та доглядати за нею. Багато кімнатних рослин, таких як молі орхідеї, квітка фламінго, мирна лілія та святковий кактус, будуть цвісти місяцями без особливого догляду.

10з 10

Вони підтримують місцевий бізнес

Незважаючи на те, що багато зрізаних квітів надходять із інших країн, ви можете придбати рослини в горщиках у місцевих оранжереях і флористів, що, у свою чергу, підтримує ваш місцевий бізнес, .

Прокрутити вгору