Як правильно оформити вишуканий стиль шебі-шик

Зі своєю спокійною палітрою, чудовим вінтажним шармом та гармонійними лініями декор у стилі шебі-шик – фантастичний вибір, якщо ви сподіваєтеся перетворити свій інтер’єр на химерний тріумф затишку та позачасової елегантності.

Цей стиль був особливо популярним у другій половині 80-х і протягом 90-х років, але з того часу він став предметом поширених непорозумінь.

Отже, перш ніж заглиблюватися в основні риси, які його характеризують, спочатку переконаємося, що ми на одній хвилі!

Що таке стиль шебі-шик в інтер’єрі?

Шеббі-шик – це стиль інтер’єру, в якому основна увага приділяється анахронічним вінтажним меблям з відчуттям потертості або зносу, великою кількістю білого кольору, квітковими принтами і натуральними текстурами. 

Це чудовий баланс між сільською привабливістю котеджного або заміського декору та ностальгійною елегантністю елементів, натхнених вінтажем.

Декор у стилі шебі-шик черпає натхнення у старовинному французькому дизайні, але, на відміну від старовинних стилів, він не акцентує увагу на конкретному столітті чи десятилітті: навпаки, він заохочує еклектичне поєднання вінтажних предметів меблів та предметів із різних епох.

Шеббі-шик все ще модний?

Так, візьміть відро білої фарби і почніть шукати найдекоративніші меблі у вінтажному стилі, тому що потертий шик повернувся в моду! Він навіть знову з’явився на екрані завдяки чарівним декораціям у стилі шебі-шик, таким як квартира Мері Маргарет у «  Одного разу  в казці». 

В даний час є два основні способи оновити свій будинок у стилі шебі-шик:

 • Увімкніть основні фірмові елементи цього декору традиційним способом.
 • Додайте більш сучасний вигляд, вибравши менш захаращений підхід та більш обтічні форми.

Це дійсно залежить від того, що ви віддаєте перевагу. 

Найголовніше, намагайтеся думати не тільки про поточні тенденції, а й про те, що в моді, а що ні, тому що ви, сподіваюся, насолоджуватиметеся своїм новим будинком у стилі шебі-шик ще багато років.

Що вам сподобається в інтер’єрах у стилі шебі-шик:

 • Декор у стилі шебі-шик поєднує в собі комфорт та затишок більш сільських стилів інтер’єру та химерну елегантність французького та вінтажного шарму.
 • Це призводить до заспокійливого та повітряного відчуття завдяки акценту на білому кольорі.
 • Це ніжний і чудово жіночний стиль, який повинен привести до створення найестетичніших привабливих кімнат.

Як створити ідеальний інтер’єр у стилі шебі-шик

Щоб створити найінстаграмніший будинок у стилі шебі-шик, ось моменти, на які ми рекомендуємо звернути увагу.

Ніжна біло-пастельна палітра

Правильна палітра видасть ваш вибір декору ще до того, як ваші очі чи очі ваших гостей встигнуть сфокусуватися на певних елементах та функціях.

Забудьте про темні та насичені відтінки! Декор у стилі шебі-шик переважно білий, від кольору слонової кістки до кремового та крейдяного білого відтінків. Це також призведе до більш повітряного відчуття і допоможе вам зробити маленькі кути чи кімнати ширшими, ніж вони є насправді (завжди плюс!).

Очевидно, що повністю біла кімната здаватиметься приголомшливою, тому важливо збалансувати її з іншими відтінками, що характеризують цей стиль. Точніше? Пастельні кольори.

Поекспериментуйте з ніжними відтінками, такими як рожевий, м’ятно-зелений, лавандовий або блідо-блакитний.

Світле дерев’яне оздоблення – ще один розумний спосіб зберегти делікатність вашої палітри, посилюючи природний вплив (докладніше про це пізніше!).

Старовинні, відреставровані або зістарені меблі

Хоча меблі в стилі шебі-шик не прив’язані до певного десятиліття або віку, вони повинні виглядати вінтажно. 

З цим стилем ви також можете відзначати недоліки, будь то сколотий край або знебарвлені двері.

Це означає, що ви можете вибрати еклектичну колекцію автентичних старовинних та вінтажних предметів, знайти нові предмети, які виглядають саме так, або надати існуючим меблям вигляду потертого шику за допомогою правильної фарби.

Елегантні та гармонійні лінії

Меблі в стилі шебі-шик не тільки зношені, а й відрізняються декоративністю: зрештою, вони черпають натхнення у старовинних французьких будинках!

Найбільш впізнаваним елементом шебі-шик, безсумнівно, є ніжка-кабріоль, і ви можете включити її в кілька різних предметів меблів, від стільців до столів і шаф.

Загалом, шукайте моделі зі спіралями, завитками, гравіюванням, щоб додати текстурної чарівності та гармонійних ліній загалом. 

Квіткові акценти та дотик природи

Враховуючи, що на декор у стилі шебі-шик також частково вплинули інтер’єри в стилі кантрі, не дивно, що цей стиль часто включає природні елементи.

Квіти, зокрема, є основним продуктом стилю шебі-шик, як у свіжозрізаних букетах, так і у квіткових принтах. Від штор до пледів, подушок або постільних речей – ви можете використовувати їх, щоб додати тонкий контрастний штрих до білого і нейтрального фону.

Щоб підкреслити цей природний елемент, обирайте по можливості натуральні тканини, такі як льон.

Інші природні елементи, які ви могли б включити, – це черепашки (знову ж таки, справжні або у вигляді зображень) і різьблення по лозі на дерев’яних меблях, але не бійтеся додати свій особистий природний штрих, щоб зробити цей стиль ще більш особистим.

Білі, пастельні тони або обклеєні шпалерами стіни

Меблі і акцентні елементи є ключовими елементами кімнати в стилі шебі-шик, але не забувайте про стіни, що їх оточують.

Є три основні способи надати їм атмосферу шебі-шик, і це в основному залежить від ваших особистих уподобань, а також від кольору інших меблів і більших предметів:

 • Білі стіни ідеально підходять до створення повітряної атмосфери. Універсальні та яскраві, ми в основному рекомендуємо їх, якщо ваші основні предмети меблів іншого кольору, тому що занадто багато білого на білому зникне і здаватиметься трохи переважним.
 • Світлий і ніжний пастельний відтінок – хороший компроміс, якщо у вас вже є білі підлоги або багато білих меблів. Ви завжди можете додати кілька білих рамок та декоративних елементів, щоб зберегти відтінок цього основного кольору на стінах. 
 • Шпалери – ще один традиційний вибір у стилі шебі-шик, особливо коли вони включають квіти чи інші природні елементи та декоративні візерунки. У той час як перші два монохромні варіанти є більш безпечним вибором, якщо у вас вже є безліч візерунчастих акцентів, більш щільні шпалери ідеальні, якщо ви в основному покладаєтеся на монохромні елементи в іншій частині кімнати.

Поєднання комфорту, елегантності та спокою

Виграшний рецепт будинку, який одразу передає стиль шебі-шик, – це поєднання цих трьох почуттів. Очевидно, ви можете зосередитися на тому, що найважливіше для вас, але не забуваючи про два інші:

 • Вдихніть комфорт сільської атмосфери, вибравши затишні предмети меблів (наприклад, м’які стільці) та такі предмети, як привабливі простирадла, тканини, покривала та подушки.
 • Додайте нотку французької та вінтажної елегантності за допомогою гармонійних ліній та витончених акцентів.
 • Зберігайте спокійну атмосферу за допомогою м’яких тонів палітри

Фірмові предмети та елементи у стилі шебі-шик

Хоча тепер у вас є гарний огляд цього типу декору та кілька ідей щодо його використання, ми подумали, що також поділимося кількома фірмовими елементами, які є надзвичайно популярними. 

Таким чином, ваш будинок легко отримає додаткові бали в стилі шебі-шик:

 • Великі та багато прикрашені люстри з гармонійними лініями
 • Декоративні клітини для птахів
 • Сходи 
 • Принти з трояндами
 • Легке мереживо або прозорі штори
 • Прикраси у формі серця
 • Гармонійні та багато прикрашені узголів’я
 • Симпатичні маленькі столики та/або тумбочки з поєднанням кольорів та інших декоративних елементів.
Прокрутити вгору