Як доглядати за чавунною сковородою. 5 дієвих порад для довгого служіння

У певному сенсі знання того, як доглядати за чавунною литою сковородою, спочатку може здатися непотрібним. Цей посуд відомий своєю міцністю та тривалим терміном служби, однак він може прослужити довго лише за умови правильного догляду. 

Хоча найкращий чавунний посуд вимагає особливого догляду, процес не повинен бути складним. Насправді, коли справа доходить до прибирання кухні, це одна з найшвидших справ. А з допомогою наших порад це ще простіше. Ось як експерти радять доглядати за чавунною литою сковородою – для ефективного посуду на так само ефективній кухні.

1. Готувати на повільному вогні

Одним із найефективніших способів підтримувати чавунну сковороду є приготування їжі на меншому вогні, де це можливо, це захистить покриття сковороди та полегшить процес очищення. 

Коли ваш чавун нагріється, він, швидше за все, залишатиметься гарячішим довше, особливо порівняно зі сковородою іншого типу. Отже, хоча найкраще готувати при низькій температурі, ви все одно можете насолоджуватися теплом у сковороді помітно довго. 

2. Уникайте металевого посуду

Металевий посуд стає все більш популярним на кухні, але ці прилади можуть мати негативний вплив на вашу чавунну сковорідку. Використовуйте пластиковий або дерев’яний посуд під час приготування їжі, оскільки ці металеві альтернативи подряпають сковороду, а чавунний посуд буде виглядати недоглянутим.  

3. Будьте обережні з кислими продуктами

Кислі продукти, включно з деякими молочними продуктами та деякими морепродуктами, можуть довгостроково пошкодити вашу чавунну сковороду, тому важливо прибирати кислі продукти зі сковорідок одразу після приготування. Швидко вимийте сковороду в гарячій воді, щоб кисла їжа не пошкодила покриття.

4. Не залишайте їжу на сковороді

Якою б кислою не була ваша їжа, експерт попереджає, що залишати будь-який продукт на сковороді надовго проблематично. Це може призвести до корозії вашої чавунної литої сковороди, а це означає, що вона стане менш ефективна та зменшить ймовірність прослужити усе життя.

5. Не використовуйте посудомийну машину для чистки сковороди

Є багато дивовижних речей, які можна мити в посудомийній машині , але не чавунну сковороду. Жорсткий миючий засіб може зіпсувати покриття на ваших сковородах. Замість цього вам слід скористатися експертним методом чищення, використовуючи масло, яке зробить вашу сковороду чистою менш ніж за годину. Витріть сковороду тканиною відразу після миття, натерши її трохи олії, перш ніж помити.

Чи слід змащувати чавунну сковороду після кожного використання?

Так, ви повинні змащувати чавунну сковороду після кожного використання. Існує процес, який називається повторним приправленням, який повертає ваш чавун до форми. Очистіть сковороду, намастивши її рослинною або ріпаковою олією, а потім поставте деко догори дном у духовку (з алюмінієвою фольгою внизу) для випікання при 180 °C протягом однієї години. Ваш чавун буде як новий.

Отже, хоча миття посуду може здаватися стомлюючим, варто приділяти особливу увагу, коли мова заходить про підтримку чавунної литої сковороди, яка служитиме вашим потребам протягом багатьох років. 

Прокрутити вгору